Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy mITX za 3750zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wrzesi0,

Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Od dłuższego czasu przymierzam się do kupna zestawu komputerowego. Ostatnie dni spędziłem na przeglądaniu wielu wątków dot. kupna nowego sprzętu. Przez moją głowę przewijały się myśli o laptopie, porządnej stacjonarce, aż w końcu natrafiłem na temat o formatach mITX. 

 

Komputer ma być przeznaczony do gier oraz multimediów. Obecnie gram na laptopie sony vaio 4gb ram, radeon 5650 i5 I generacji 2.26 ghz. W związku z chęcia pogrania w nowsze tytuły pojawia się moja prośba. Interesuje mnie złożenie zestawu który łączy wydajność pc z mobilnością. Komputer ma za zadanie pociągnąć takie gry jak SCII:HOTS, BF4 a w szczególności CoD:Ghost, na przyzwoitej jakości i FPSach. Interesuje mnie połączenie i5 3570k i GTX660 ( wszystkie inne propozycje są mile widziane ). Fajnie by było, żeby znalazła się ciekawa obudowa jak BitFenix albo cos innego w tym segmencie. Maksymalna cena jaką mogę przeznaczyć to 3750 zł (włącznie z systemem). 

 

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie propozycje i porady :)

 

PS. Interesuje mnie sama jednostka, zestaw podłączony będzie do monitora 24" 1920x1080

Edytowane przez Gokujin
Link to post
Share on other sites

wedle życzenia

 

http://www.morele.net/inventory/info/VDE5Pf/

 

+ kod na montaż za 1zł

 

można dorzucić do GTX 660Ti lub jakieś ciche chłodzenie procka

 

coś z tego wystarczy spoojnie:

 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-he1225-spc043-309589/

 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-pro-he1224-spc080-407917/

Edytowane przez wrzesi0
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

popatrz na te zestawy w Bitfenix Prodigy

 

https://www.google.pl/search?q=bitfenix+prodigy&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=d2ppUsvZG8zx4gTLnYHQAg&sqi=2&ved=0CDIQsAQ&biw=1920&bih=972

 

pomieści wszystko bez problemu - tam są i mocniejsze zestawy, i zestawy z  chłodzeniem cieczą

obudowa jest naprawdę OK dla mocnego zestawu ITX

problemów z temp. nie powinno być 

recenzje

http://pcfoster.pl/artykul/bitfenix-prodigy-–-recenzja-obudowy/953-1.html

 

w zestawie są 2 went- 1 z przodu i 1 z tyłu (120mm) - i to na początek wystarcza

a jak za mało to jest w sumie 5 miejsc na went.:

2 na przodzie 120mm (zamienne z 1 x 140mm-230mm) + 2 na górze (120mm) i 1 z tyłu (120/140mm)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za porady i wiadomości :) Jestem bardzo skłonny ku zainwestowaniu w zestaw który mi stworzyłeś! Jest super :)


Mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie: jaka jest różnica między kartami Gigabyte 660GTX a MSI 660GTX? Czy są między nimi jakieś znaczące różnice? Czy karta MSI również wejdzie do zaproponowanej przez Ciebie konfiguracji? Jak do tego wszystkiego ma się karta :

Gigabyte Radeon R9 270X Edytowane przez Gokujin
Link to post
Share on other sites

Różnica między GTX660 od MSI a Gigabyte - pomijając różne wielkości pamięci - w zasadzi sprowadza się do układu chłodzenia (głośność i temperatury ) - choć obie firmy maja podobne (dobre układy  - TwinFroz MSI i Windforce Gigabyte) - jeśli chodzi o wydajność to - to samo - nie do wychwycenia w normalnym uzytkowaniu

 

Radeon R9 270X  - to już inna półka - bardziej do porównania z GTX660Ti (mocniejszy brat zwykłych GTX660)

Poczytaj:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r7-260x-r9-270x-r9-280x-test.html

z zasady - Radeon R9 270x - nowszy, wydajniejszy, chłodniejszy, mniej prądożerny - od GTX660Ti a tym bardziej od GTX660

ceny - całkiem dobrze skalkulowane jak na nowość

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale ew. karta Radeon R9 270X się mieści?

 

TAK. Karty R9 270X mają długość 270-300mm

 

wg Bitfenix "Remove the top HDD cage to fit long graphics cards up to 320mm in length"

 

czyli zostawiając 2 miejsca na HDD jet miejsce na kartę o długości do 320mm - AMD - wchodzi bez problemów

 

potwierdzenie w linkach z zestawami wyżej - tam są "większe potwory" GPU (GTX670, 680, HD7970)

Edytowane przez wrzesi0
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Asus gtx760 DCUII - niecałe 22 cm

Asus gtx760 mini - 17 cm - będzie trochę głośniej i cieplej niż w przypadku pierwszej - http://www.asus.com/media/global/products/5mWpfkGbdo2e6axr/OS95X2Zyzu20QUc6_480.jpg

 

Zaletą jest też to że te karty wymagają tylko 1 wtyczki 8pin dzięki czemu jest mniej kabli.

 

320 mm to sporo miejsca więc wszystko poniżej tego się zmieści.

Cokolwiek wybierzesz źle nie będzie a wszystko zależy od preferencji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wrzesi0, czyli jak do zapropowanego przez Cb zesatwu dołączę Radeonke 9 270x zamiast GTX660 nastąpi wzrost wydajności? Chodzi mi także o to czy na takim komputerze odczuje znaczący przypływ mocy w stosunku do mojego obecnego sprzętu. Jeszcze jedno pytanie: Czy jak wpiszę kod na montaż za 1zł to odbiorę już kompletny i złożony zestaw z zainstalowanym systemem gotowym do pracy?

Link to post
Share on other sites

pomiędzy GTX660 a R9 270x - jest znacząca różnica - wydajność zauważalnie wyższa

 

Kod na montaż za 1zł - to tylko montaż -  nie obejmuje instalacji systemu

 

to jest inna usługa - nie objęta promocją

http://www.morele.net/montaz-komponentow-instalacja-systemu-operacyjnego-87683/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dokładnie tak - złożą to co kupisz, zainstalują system i sterowniki z dołączonych płytek + przetestują - cokolwiek miało by to znaczyć 

 

plus tego taki że oprócz zainstalowanego systemu masz pewność ze wszystkie komponenty są sprawne.

 

Czasami zamawiając coś w częściach trafi się niedziałający zasilacz, karta itp i rozpoczyna sie procedura zwrotu itd itp - a czas leci

 

A tu masz pewność że sprzęt działał - a jak to bywa z dzisiejszą elektroniką - jak ma się zepsuć to zazwyczaj na starcie już nie działa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za całą udzieloną pomoc! Teraz jestem już w pełni gotów na zakup nowego sprzętu  :)


Czy jest jakaś różnica między tym jaką mam kartę graficzną a jaką płytę główną? Chodzi mi np. o to czy karta Gigabyte będzie lepiej działała na płycie Gigabyt'e czy nie ma żadnej różnicy?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Nie chcę zaczynać nowego wątku bo zamiar mam podobny jak autor tematu.

Mój ThinkPad T61p odmówił współpracy. Przez długi czas służył do wszystkiego z grami i obróbką fotografii włącznie.

Plan jest prosty. Jak najmniejsza puszka i dość wydajna w cenie do ~3 tysięcy. Monitor jaki będzie podpięty to Del 2412M.

 

Obudowa SilverStone SST-FT03B-Mini USB 3.0

Procesor Intel CORE i5-3470 3,2GHz BOX 6M LGA1155

Płyta główna Gigabyte GA-B75N

Zasilacz SilverStone SST-ST45SF Strider Series SFX Zasilacz - 450W

Dysk SSD Kingston SSDNow V300 120 GB 7mm

Pamięć Kingston HyperX 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Anniversary Series

Karta graficzna Gigabyte GTX 650 TI Boost, 1GB DDR5

Chłodzenie CPU Noctua Chłodzenie CPU NH-L9i ( NH-L9I )

Noctua NF-A14 PWM

 

Komputer nie będzie podkręcany, w przyszłości co najwyżej dodatkowy ram (dlatego jedna kość) jeśli będą tego wymagać programy do obróbki grafiki. Zastanawiam się też na grafiką. Max 500zł z tym że musi być z tego co się zdążyłem zorientować karta "zaciągająca" powietrze do środka ze względu na bezpośrednią styczność grafiki z obudową. Chciałbym także zastosować ciche i wydajne wiatraki w obudowie 140mm i na procku.

Wiele się naczytałem przez ostatnie dni jak to wszystko upchać w tak malutkiej obudowie i ostatecznie wyszło mi to co tu przedstawiam. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Biorę też pod uwagę zmianę obudowy na nieco większą np: Define mini co oczywiście odbije się na wielkości skrzynki. Ważne aby był to monolit, wszelkie napędy optyczne nie są brane pod uwagę (będą podpinane przez USB w razie potrzeby). Przede wszystkim CISZA się liczy!

Dziękuję za sugestie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...