Skocz do zawartości

Komputer do gier na Haswell`u


Recommended Posts

Witam.

 

Proszę was o opinię mojego zestawu zarazem o poradę co do wyboru płyty głównej. A mianowicie :

 

Komputer wykorzystam do grania i renderowania

 

Coś koło tych cen podzespołów jakie podałem poniżej

 

Procesor : i5 4670k

 


 

ZASILACZ : xfx 550w

 


 


 

Posiadam już Kartę graficzną Gigabyte GTX 760 GV-N760OC-2GD , obudowę Antec GX 700 i chłodzenie MACHO HR-02

 

 

 

Dziękuję z góry za pomoc ! :)

Edytowane przez Skorpik
Link to post
Share on other sites

No właśnie już tak siedzę sobie na morelach i przeglądam co by to dokupić, bo postanowiłem zrezygnować z SSD z zestawu, zostało mi 400zł. A też kupuję i5-4670K. No i zauważyłem ten temat, zerknąłem z ciekawości. No i jednak wolę kupić tego ASRocka, jest raczej pewniejszy, a za resztę która już jest mniejsza, albo kupię ssd 60gb albo słuchawki z klawiaturą, zobaczy się :)

A ta płyta zdaje się być znakomita, i w dodatku jeszcze lepsza. :D

Link to post
Share on other sites

Na dniach chyba wyskoczyłbym z takim samym pytaniem jak autor:

 

 

Płyta Główna : ASRock Z87 EXTREME 4 vs GIGABYTE GA-Z87X-D3H vs MSI Z87-G45 Gaming vs ASUS Z87-A

Również będę kupował 4670K, płytę G43 odrzuciłem ze względu na pojawiające się w sieci problemy i między tymi właśnie modelami się zastanawiam. 4 płyty na podobnym poziomie z 4 różnych obozów. Chyba co by się nie wybrało będzie dobrym wyborem, tak przynajmniej mi się wydaje, ale przydałaby się opinia jakiegoś eksperta.

Link to post
Share on other sites

No ja Pro4 odrzucam już po samym spojrzeniu na płytę. Slot PCI-e na kartę graficzną na samej górze, więc moje chłodzenie CPU wchodziłoby na kartę (nie wiem jak inne większe coolery CPU), dolne dwa sloty tylko PCI, więc karta muzyczna tylko na PCI wchodzi w grę, porty SATA skierowane do góry (ważne kiedy ma się obudowę z tacką za płytą główną), sekcja zasilania (bez sprawdzania) wygląda jak połowa z Extreme 4. Tyle rzeczy mi wystarczy, żeby nie oszczędzać do Extreme 4. W sumie w moim przypadku nawet wyjścia nie ma, bo cooler bym musiał zmienić na gorszy, żeby udało się to zamontować.

Link to post
Share on other sites

Co ona ma lepszego od np. GIGABYTE GA-Z87X-D3H? albo gdzie można o tym przeczytać?

Czemu o to pytam? Osobiście mam taki zwyczaj, że jak nie ma różnic między dwoma produktami to kupują ten który miałem dotychczas oczywiście pod warunkiem, że nie sprawiał problemów. Taki gest w stronę producenta, który zaoferował dobry produkt. Może głupie, ale tak robię.

Link to post
Share on other sites

Asrock posiada 12 fazową sekcję zasilania w porównaniu z 8 fazową w Gigabyte, jednak nie ma to większego znaczenia w OC. Gniazd Serial-Ata do podłączenia dysków masz 8 w Asrocku VS 6 w Gigusiu (6 obsługę chipset Z87) dodatkowymi 2 w Asrocku zajmuje się dodatkowy kontroler. Asrock posiada wyświetlacz kodów POST oraz  przycisk zasilania i resetowania umieszczony na płycie. Dodatkowo sporo słaszy układ dzwiękowy jest w GIGABYTE GA-Z87X-D3H. Reasumując Asrock jest lepszym wyborem niż wspomniana płyta Gigabyte oraz tańszym na co zwarto zwrócić również uwagę. Rywalem dla Asorcka jest model GIGABYTE GA-Z87X-UD3H. Drogi autorze zapoznaj się http://pclab.pl/art52708.html  :)

Edytowane przez kameh1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...