Skocz do zawartości

Laserówka do 480zł.


Recommended Posts

Cześć Wam, potrzebuję dzisiaj Waszej rady… Chcę kupić drukarkę laserową drukującą na czarno i w kolorze. Mam do wydania 480zł max. W większości będzie drukowała na czarno ale chciałbym czasem wydrukować coś w kolorze w nienajgorszej jakości. Za te 480zł chcę drukarkę na gwarancji, z tonerami i z przesyłką. Nie musi być nowa, może być np. półroczna. No i co ważne – musi być tania w utrzymaniu. Wszelkiego rodzaju MODY, Chipy etc. Dzięki którym zaoszczędziłbym pieniądze bardzo mile widziane.

http://allegro.pl/item993612675_drukark ... p_315.html takie coś znalazłem ale... Drukowałbym ok. 100 stron na czarno i ok. 50-70 w kolorze miesięcznie tak więc koloru starczałoby na 10 miesięcy tak samo czarnego. Tylko, że tonery do niej kosztują 600zł z przesylką wszystkie – czemu tak drogo? A co z gwarancją tego Samsunga? Nie wiadomo :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Powiem Wam tak - zrobiłem dokładny research i zmieniłem zdanie co do drukarki. http://allegro.pl/item989784612_drukark ... aniej.html takie coś mi się podoba. Laserówka w żadnym aspekcie nie jest lepsza. Koszt tego Epsona to 515zł - dam radę. Jak skończą się tusze to dokupienie 600ml tuszu to koszt 150zł.

Piszę, ża na 100ml drukuje się 2500stron - zakładam, że słabej jakości i nasycenia czyli ok. 1500-1800 nasyconych i w najlepszej jakości. Jakości atramentówki nie dorówna żaden laser i chodzi mi tu o kolorowe druki. Co do eksploatacji laserówek to sami wiecie jak to jest - drogo i jeszcze raz drogo.

Gwarancja - producenta na 99% przepada ale firma, która się tym zajmuje daje swoją - dwuletnią a więc wszystko ok.

Prędkość - 38stron na minutę - ok. 2x więcej niż te Samsungi laserowe C... tak więc pełen szacun dla Epsona.

Oprócz tego kupując laserówę za 500zł kupuję zwyklada, który drukuje tylko na papierze. Ten Epson może drukować także na płytach, wszelkiego rodzaju papierach fotograficznych bo to jest drukarka fotograficzna.

Mój znajomy ma usługi Foto-Video i ma dokładnie taką samą drukarkę nawet od tego samego gościa i sobie chwali, drukuje okładki, zdjęcia w różnych formatach i jest zadowolony.

Co o tym sądzicie? Naprawdę nie mogę się doczytać w czym laserówka jest lepsza... Mam taką swoją koncepcję nawet... Laserówka jest na pierwszy rzut oka tańsza a gdyby mieć do kupienia tylko to co jest na półkach sklepowych to pobiła by koszty eksploatacji na oryginałach plujek ale... Jak wiadomo istnieją różnego rodzaju kombinacje i właśnie dzięki takiej kombinacji Epson wygrywa.

 

Sorry, że nie edytowałem ale znowu nie mogłem :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Z wysokimi kosztami eksploatacji drukarki laserowej się nie zgodzę. Brat kupił jakiegoś Lexmarka (chyba) za 200 zł, tonery kupuje na allegro po 15-20 zł i tak to już trwa od kilku lat. Co prawda w kolorze nie podrukuje, a i obrazki czarno-białe są raczej kiepskie, ale do tekstu w zupełności wystarcza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...