Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Przymierzam się do zakupu Radeon R9 270x. Karta o której mowa Gigabyte ma wymiary L=297mm W=132mm H=43mm. Do karty szukam obudowy jakieś interesującej ale przede wszystkim dobrze wykonanej tak do 500 zł max. Wcześniej patrzyłem na Fractal Design R4 jednak na stronie producenta przeczytałem że maks. długość karty graficznej to:

 

"Graphics cards up to 295mm in length with the top HDD cage installed"

 

Jak rozumiem po wyjęciu górnej kieszeni można zainstalować dłuższą kartę? Czy to prawda że FD R4 ma kiepskiej jakości plastiki?

 

A może doradzicie jakąś inną obudowę bo jakby nie patrzeć e-sata (może jakakś kieszeń) by się przydała. :)

Edytowane przez michael85
Link to post
Share on other sites

Przyznam że narobiłeś mi ochoty na tego 280x ale obudowa którą poleciłeś raczej odpada ze względu na brak USB 3.0 :/ Fractal Design R4 też ma swoją wadę bo nie posiada diody HDD LED. Nie wiem czy POWER LED da się podłączyć jako HDD LED?

 

Da się, ja podłączyłem diodę HDD pod Power, ale w Corsair Carbide 300R.

Link to post
Share on other sites

Co do Core 3000 to nie polecam. Miałem i obudowa ma sporo wad: jest dość ciasna w kwesti upakowania kabli za tacką płyty głównej. Nie ma przepustu na kabel 8pin do zasilania płyty głównej. Przedni panel z filtrem to porażka- filtr jest z gąbki, dość szybko widać na nim zabrudzenia. Aby go wyczyścić trzeba zdjąć przedni panel, odciąć blachy mocujące przedni grill. Dopiero wtedy można go swobodnie umyć. Blachy po kilku odgięciach niestety się łamią... Osobiście miałem też problem z działaniem złącz audio na przodzie/górze obudowy.

Link to post
Share on other sites

@ UP

Widzę, że dziwne niektóre rzeczy piszesz...

Co do braku otworu na 8-pin EPS czy też malej ilości miejsca pod tacką to się zgodzę ale z tym wyginaniem blachy czy też filtrem z przodu to już piszesz bzdury. Ta obudowa ma blachy rzędu 0,8 mm a to że z przodu jest filtr gąbkowy to właśnie lepiej bo kurz jest efektywniej ściągany niż by to było w przypadku filtru siateczkowego. A to, że kurz widać na przodzie obudowy to normalka i dotyczy każdej obudowy z meshowym frontem ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ UP

Widzę, że dziwne niektóre rzeczy piszesz...

Co do braku otworu na 8-pin EPS czy też malej ilości miejsca pod tacką to się zgodzę ale z tym wyginaniem blachy czy też filtrem z przodu to już piszesz bzdury. Ta obudowa ma blachy rzędu 0,8 mm a to że z przodu jest filtr gąbkowy to właśnie lepiej bo kurz jest efektywniej ściągany niż by to było w przypadku filtru siateczkowego. A to, że kurz widać na przodzie obudowy to normalka i dotyczy każdej obudowy z meshowym frontem ;)

Chodzi mi o blachę przed filtrem przeciwkurzowym która stanowi przedni grill. Żeby wyjąć gąbkę/filtr trzeba wyjąc ta blachę. Mocowania jest za pomocą zaginanych wypustek. I to one się łamią. Można też myć filtr bez wyjmowania ale trudno go wtedy osuszyć.

Nie chodzi mi o to że filtr źle spełnia funkcje tylko o to że jego czyszczenie jest problematyczne. I dlatego obudowy nie polecam :-)

Edytowane przez mkforever1
Link to post
Share on other sites

W core 3000 z usb 3.0 jest przepust na eps 8pin. Wiem na 100% bo mam w domu :)

Co do małej przestrzeni na kable za tacką mobo to się zgadza. Miejsca jest tyle co nic i najlepiej sprawdza się PSU z płaskimi kablami lub bez oplotów. Blachy są grube, 3 wentylatory na stocku, w komplecie 3 kanałowy regulator obrotów na śledziu pci.

Do minusów brak filtra na spodzie i topie. Jedynie front i PSU są zabezpieczone. Co do gąbki to rzeczywiście po pewnym czasie zostaje biały ślad od kurzu, ale można to wyczyścić odkurzaczem bez demontażu frontu.

 

Za około 250zł buda OK

Link to post
Share on other sites

http://www.pretaktovanie.sk/obr/skrinky/core/core3000_16_large.jpg

Zdjęcie frontu z Core 3000. Widać wypustki zaginane przedniego grilla, Wydaje mi się że ciężko zagiąć w ten sposób inny materiał niż metal ale mogę się mylić. Posiadałem obudowę około roku. Kilkukrotnie zdarzało mi się wyciągać filtr bo nawet odkurzaczem nie sposób go wyczyścić tak aby nie było widać białych śladów. Osobiście ułamałem jeden z zaczepów grilla przy odginaniu.

Przepustu na kabel 8pin u mnie nie było. Może nowsze wersje mają to udogodnienie. Moja obudowa została zakupiona w 2012 roku w styczniu.

Edytowane przez mkforever1
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc wszedłem z ciekawości dzisiaj i nie myślałem że temat aż tak się rozwinie :)

Kupiłem jednak Fractal Design R4 obudowa ładna, duża ale tak jak niektórzy pisali ma też swoje wady. Ponieważ mam ją króko mogę tylko napisać że niektóre części sa tak zrobione że mogą wpadać w rezonans. Nie jest też aż tak super ciuchutka jak można by się spodzoewać. Natomiast jest bardzo solidna.

Niby nie ma diody HDD LED ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby podłączyć PWR LED jako HDD LED o czym wspomina sam producent w instrukcji obsługi.

 

Ponieważ obudowa jest duża mam problem z kablami od mojego Tagana "TG500 U33" są za krótkie żeby je ładnie ułożyć, zresztą zasilacz o którym mowa nie uciągnie karty którą mam zamiar kupić (Radeon 280x) i do tego obecnych już w obudowie trzech HDD.

 

Dlatego prosze o pomoc w wyborze zasilacza. Interesuję mnie 750-850W. Wolę wydać raz więcej i mieć na dłużej. Warunek dla mnie konieczny to długie najlepiej dosc giętkie kable, oczywiscie podłączane do zaliacza według potrzeb. Zasilacz najlepiej żeby był dobry i tani :)

Edytowane przez michael85
Link to post
Share on other sites

 

Zasilacz może być albo dobry albo tani. Dwóch tych aspektów zwykle nie da się połączyć ;)

 

Oczywiscie miałem na myśli kompromis. W sumie koledzy w innym temacie już pomogli.

 

 

Autorze jak zastanawiasz się już nad zapupem R9 280X to warto też się zastanowić nad zakupem GTX 770 ostatnio duzo potaniał i to też dobra opcja do przemyślenia.

 

Jestem ortodoksyjnie czerwony (poza komuną której nienawidzę) więc GTX odpada. :D

Edytowane przez michael85
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...