Skocz do zawartości

Problemy z komputerem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Warren1987,

Recommended Posts

Witam,

 

Pod koniec września kupiłem komputer o specyfikacji:

 

Windows 7 z sp1.

Intel i5 3570k

msi z77a g45

dysk 1TB WD

ramy 8gb crucial

Gigabyte GTX 760 Windforce 3x

Zasilacz SPC Deus 600w.

regnum l50 z podłączonymi 4 wentylatorami

 

I teraz mam kilka problemów z tym własnie zestawem

 

1. W benchmarkach typu FurMark bądź Heaven benchmark gdy FPS wynosi poniżej 30 to pojawiają się artefakty. W grach czasami tez się pojawiają ale nie tak często jak w benchmarkach. Czy to oznacza to coś jest z kartą nie tak?

 

2. Przydzieliłem sobie ładnie partycje dyskowe. 150 na system a reszta na gry. Windows dodał mi dodatkowo jakieś 2 partycje po 100 mb na jakieś pliki systemowe. Czy to normalne?

 

3. Przydzieliłem sobie około 780 gb na gry. Zdziwiło mnie to że jak zainstalowałem i go odpaliłem to nie miałem tego dysku na gry. Dopiero musiałem wejść w narzędzia administracyjne i tam nadać mu odpowiednią literkę oraz sformatować. Czy coś źle zrobiłem przy instalacji windowsa. Zawsze instaluję tak samo i na starym komputerze tego nie miałem. ( stary komputer miał też windowsa 7 ale bez SP1)

 

4. Gdy gram weekend wyścigowy w F1 2011. to po jakimś czasie wyłącza mi grę i wyskakuje bład :

Podpis problemu: Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH Nazwa aplikacji: F1_2011.exe Wersja aplikacji: 1.0.0.0 Sygnatura czasowa aplikacji: 00000000 Nazwa modułu z błędem: F1_2011.exe Wersja modułu z błędem: 1.0.0.0 Sygnatura czasowa modułu z błędem: 00000000 Kod wyjątku: c0000005 Przesunięcie wyjątku: 008a4c37 Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3 Identyfikator ustawień regionalnych: 1045 Dodatkowe informacje 1: 6de3 Dodatkowe informacje 2: 6de3ac61c6ff1f2c824c87ca99519e24 Dodatkowe informacje 3: 77cf Dodatkowe informacje 4: 77cf35eb14e56773b552f1ef28ad129a http://1.0.0.0/ 1.0.0.0

 

Na starym komputerze tego nie miałem. Co oznacza ten błąd?

 

5. Dostałem możliwość pobrania rozszerzonej wersji wiedzmina 2. Aktualizacja waży 10gb. Ja tego nie zainstalowałem tylko pobrałem normalne pliki 800mb. Teraz jak na pulpicie naciskam uruchom wiedzmina 2 to wyskakuje mi okienko launcher a w nim takie informacje:

 

Configuration summary:

Number of cores: 4

System memory 4095

Video memory 4036

Mobile: 0 

Your configuration capabilities: PC_High.

 

Czemu system memory jest 4gb jak mam 8 gb ramu a karta ma 4 gb jak mam wersję 2 gb?

 

Proszę pomóżcie mi z tymi problemami, ponieważ kupiłem nowy komputer za dużą kase dla mnie  i mam ciągle jakieś problemy. Czy to winda sprzętu, a może windowsa? 

 

 

 
 
 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

1. W benchmarkach typu FurMark bądź Heaven benchmark gdy FPS wynosi poniżej 30 to pojawiają się artefakty. W grach czasami tez się pojawiają ale nie tak często jak w benchmarkach. Czy to oznacza to coś jest z kartą nie tak?

 

Sterowniki do karty są zainstalowane najaktualniejsze? Sprawdź czy karta dobrze siedzi w slocie, posprawdzaj jeszcze kabel od monitora, czy wtyczki dobrze siedzą lub podmień kabel i sprawdź jeszcze raz.

 

 

 

2. Przydzieliłem sobie ładnie partycje dyskowe. 150 na system a reszta na gry. Windows dodał mi dodatkowo jakieś 2 partycje po 100 mb na jakieś pliki systemowe. Czy to normalne?
 

 

Tak, system przechowuje na nich narzędzia rozruchowe. Można je usunąć ale nie polecam i nie zachęcam, w niczym Ci nie przeszkadzają i nie powinny być widoczne w Moim Komputerze. 

 

 

 

3. Przydzieliłem sobie około 780 gb na gry. Zdziwiło mnie to że jak zainstalowałem i go odpaliłem to nie miałem tego dysku na gry. Dopiero musiałem wejść w narzędzia administracyjne i tam nadać mu odpowiednią literkę oraz sformatować. Czy coś źle zrobiłem przy instalacji windowsa. Zawsze instaluję tak samo i na starym komputerze tego nie miałem. ( stary komputer miał też windowsa 7 ale bez SP1)  

 

Trudno powiedzieć, może coś przeoczyłeś podczas instalacji a może instalator miał taki kaprys. W każdym bądź razie w Narzędziach Administracyjnych w zakładce magazyn możesz swobodnie modyfikować swoje dyski. 

 

 

4. Gdy gram weekend wyścigowy w F1 2011. to po jakimś czasie wyłącza mi grę i wyskakuje bład : Podpis problemu: Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH Nazwa aplikacji: F1_2011.exe Wersja aplikacji: 1.0.0.0 Sygnatura czasowa aplikacji: 00000000 Nazwa modułu z błędem: F1_2011.exe Wersja modułu z błędem: 1.0.0.0 Sygnatura czasowa modułu z błędem: 00000000 Kod wyjątku: c0000005 Przesunięcie wyjątku: 008a4c37 Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3 Identyfikator ustawień regionalnych: 1045 Dodatkowe informacje 1: 6de3 Dodatkowe informacje 2: 6de3ac61c6ff1f2c824c87ca99519e24 Dodatkowe informacje 3: 77cf Dodatkowe informacje 4: 77cf35eb14e56773b552f1ef28ad129a http://1.0.0.0/ 1.0.0.0

 

Gra jest oryginalna? Wszelkie updaty są wgrane? 

Link to post
Share on other sites

1. Sterowniki mam najnowsze czyli 327. 18 czy jakos tak. Karta siedzi mocno w slocie PCI. Kable dobrze wszytkie przymocowane. Na HDMI oraz tym normalnym jest to samo.

 

2. Ok. To mi nie przeszkadza. Wiem tylko że na starym kompie mialem jedną taką partycje a teraz są dwie ale nie przeszkadza mi to . Tak tylko pytałem.

 

3.Nic właśnie nie przeoczyłem. Zrobiłem to sobie w narzędziach administracyjnych i jest ok.

 

4. Tak gra jest oryginalna. Spolszczenie wgrane dokładnie. Nikt z nim nie miał problemów. 

 

5. A o co chodzi z tym wiedźminem ?? Nie rozumiem tego.

 

 

PS; Czy literka dysku ma jakieś znaczenie?? Partycje z grami oznaczyłem jako Z.


Aktualnie takie rzeczy mi się dzieją podczas gry. Jak takie coś się zrobi to trzeba grę wyłączyć bo potem robi się czarny ekran.

http://imageshack.us/photo/my-images/545/7kv5.png/

Link to post
Share on other sites

82 stopnie to nie jest temperatura idealna nawet jak na kartę graficzną nVidii, z resztą, 74 stopnie to i tak żadna rewelacja, może poustawiaj sobie jakoś odpowiednio częstotliwość wentylatorów karty i wtedy potestuj. Jeżeli karta jest w stocku to takie obniżanie generalnie nic nie wnosi, owszem może zaradzić artefaktom ale nie tędy droga. Kolejna karta Gigabyte i artefakty...

 

Z jakiej platformy pobierasz tego Wiedźmina??? Ja bym pobierał wszystko co jest. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

mi wczesniej takie cos sie az takie cos nie robilo. Wyskakiwaly mniejsze artefakty takie jak w benchmarku. To mi stalo pierwszy raz. Pomozesz mi rozwiazac ten blad co na poczatku napisalem i to z wiedzminem.

Nic w szybkosci wentylatorow nie zmienialem. Wogle nic nie podkrecalem. Procesor tez mam na normalnych taktowaniach. Tez mnie dziwia te temperatury poniewaz uzytkownicy tych kart mowili ze ona az taka goraca nie jest.

 

Jutro pogram jeszcze z tymi obnizonymi taktowaniami. Bede obserwowal. Nawet jak bedzie ok to ja oddam na gwarancje ponieeaz w benchmarku spadlo mi az 15fps

 

Wiedzmina mam oryginal. Po zainstalowaniu go wyskakuje mi te okienko i potem jak nacisne ok to wyskakuje mi informacja ze jest do pobrania 10gb rozszerzenia. Ja to odznaczylem i zrobilem dalej. Teraz jak wlaczam wiedzmina to dalej mi wyskakuje ze mam to pobrac wiec bede musial to zrobic bo inaczej se nie pogram.

Link to post
Share on other sites

Tak, będziesz musiał i sugerowałbym dla dobra gry zrobić to mimo tych 10 Gb. Odnośnie temperatur - i mają racje że za wysokie, żeby nową kartę rozgrzać do 70-80 stopni to raz że trzeba ją porządnie zapuścić (w sensie kurz i brak wentylacji), obciążyć w jakimś benchmarku na kilka godzin albo podkręcić z podniesieniem napięć i obciążyć. Jakiekolwiek obniżanie taktowania dla ustabilizowania artefaktów jak dla mnie mija się z celem, poza uzyskaniem pewności że karta w stocku faktycznie powoduje problemy. Nie wiem jak to jest z nVidią ale sądzę że również w panelu sterownia lub w MSI AB można dowolnie ustawiać wykres częstotliwości obrotów wentylatorów karty w zależności od temperatury - właśnie w celu lepszego efektu chłodzenia, i w tym nie ma nic złego. 

Link to post
Share on other sites

No dobra. Ja to mogę ustawić tylko dokładnie powiedz mi jak. Jaka szybkość do temperatury. Jeżeli jest teraz na automacie i przy 80 stopniach nawala od 60 do 70 % to co mam ustawić na 80 żeby było chłodniej??


Dokładnie mi chłodzenie w Furmarku chodzi na 71% przy 80 stopni. Jak dałem na 80% szybkość wentylatorów to temperatura mi nie spadła a było głośno że tak być długo nie mogło.

Link to post
Share on other sites

Nie mam nVidii więc ciężko mi powiedzieć jak pracuje ten Windforce - w każdym bądź razie ja bym ustawiał tak aby chłodzenie przy 60 stopniach pracowało na tyle wydajnie by temperatura już nie rosła w jakimś zastraszającym tempie a najlepiej żeby nie rosła wcale. Tutaj dam Ci przykład z mojego schematu Radeona 7850 Dual-X - Ty musisz sobie tak ustawić żeby karta była dobrze chłodzona ale żeby dało się przy kompie wysiedzieć - musisz znaleźć metoda prób i błędów to właściwe ustawienie. 

 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie. Jak ustawię tak jak jest u cb to na 80 stopniach musiał bym miec 90% szybkości wentylatorów. Przy takiej prędkości karta jest bardzo słyszalna i mając komputer na biurku nie da się siedzieć. W całym pokoju go słychać. Ja specjalnie kupiłem kartę od Gigabyte bo one są chłodne i ciche.

 

Czemu w testach na benchmarku moja kart w wersji rev 1.0 w Crysis 3 po OC miała max 66 stopni a moja rev 2.0 która powinna być chłodniejsza ma 82??

 

Czy nie lepiej tą karte oddać na gwarancję niż się męczyć z ustawieniami wentylatorów. Przecież jak będę grał z 4 godzinny dziennie i wentylatory będą chodzić na 80 - 90 % to mi łożyska wysiądą po czasie.


Do tego jeszcze te artefakty które są denerwujące a czasami uniemożliwiają grę. Chyba że zmniejszę taktowania ale wtedy spadają FPS

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Właśnie dlatego Ci napisałem że mój wykres daje Ci tylko jako zwykły przykład a nie wzór. Z pytaniem o tak dużą różnicę temperatur to już tylko do producenta musisz się udać. Co do jakości kart Gigabyte nie chciałbym się wypowiadać - są już takie tematy i tam znajdziesz fachowe opinie o jakości, wydajności i chłodzeniach kart Gigabyte. Czy kartę oddać na gwarancję? Sam fakt artefaktów mówi już wszystko, do tego te wygórowane temperatury - ja bym nie zwlekał. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...