Skocz do zawartości

ceny ceny ceny ! ! !


Recommended Posts

Witam

 

Ostatnio planowalem czesciowa wymiane sprzetu (karta+proc). Zaczalem szukac odpowiedniej karciochy no i znalazlem taka spelniajaca moje wymagania wszystko narazie ladnie pieknie pod stodem sugerowana cena 515zl i link do sklepu gdzie mozna ja kupic. No wiec klik na link i jest karta.. tyle ze ZA PRAWIE 800ZL!!! Dodam ze recenzja ta byla pisana ledwie 2 miechy temu.

 

Jest jakas szansa zeby ceny w najblizszej przyszlosci jako-tako wrocily do normalnosci? To co sie teraz dzieje to jest jakis zart

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Co tu dużo mówić masakra i tyle. Co będzie dalej kto wie ?...zdania są podzielone, jedni kupują teraz spodziewając się jeszcze gorszego a inni biorą na przetszymanie czekając na lepsze czasy. Moje zdanie jest takie że poważne ruchy lepiej na troche odłożyć i kontrolować stan na bieżąco. Praktycznie każdego dnia sprawdzam graty którymi jestem zainteresowany i bywają momenty kiedy warto taką cene zabukować. Podam mały pszykład : mobo EVGA780SLI FTW (śledzone w komputroniku), w trakcie jednego miesiąca ruchy były od 650zł. do prawie 1400zł. Co ciekawe cena potrafiła się zmieniać 3 razy w ciągu dnia. Dom wariatów...trzeba uważać i kożystać z takich stronek jak "ceneo".

 

Link to post
Share on other sites

Drożej raczej nie będzie, więc warto trochę poczekać. Cała ta spekulacja złotym podbiła dolara do poziomu 3,74 (dzisiejszy kurs NBP) z poziomu 2,04 w lipcu. A że wszystko w tej branży przeliczane jest w dolarach to mamy prosty rachunek. Coś, co kosztowało 100 dolarów = 204zł. Teraz jest to 370zł. Oczywiście jest to uproszczenie, ale daje pogląd na to co się stało.

 

Moim zdaniem niedługo to się zmieni. Mam podobny problem z modernizacja kompa, ale postanowiłem czekać :)

Link to post
Share on other sites

Już nie mam zdrowia do śledzenia obecnej sytuacji, połowa analityków mówi, że jesteśmy oazą szczęścia, a druga połowa, iż bezpośrednio odczuwalnych skutków kryzysu, w szerokim zakresie, jeszcze u nas nie ma, jednak kiedy przyjdą, to ludzie będą sobie tyłki podjadać do kości (może przesadzone, ale bardziej prawdopodobne).

Za to podmioty rynku kapitałowego albo czekają, albo wycofują się (razem ze swoją kasą) na z góry upatrzone pozycje, na Zachodzie (główna przyczyna spadku kursu złotego), by tam czekać, albo rżną głupa (rzadkie przypadki). Kosztem oczywiście paru przedsiębiorstw, które utraciły płynność, głównie w skutek debilnej polityki kredytowej. Nie mówię już o oddziałach zagranicznych przedsiębiorstw, które są poddane restrukturyzacji według globalnej polityki korporacji, bez względu na lokalne warunki.

Osobiście uważam, że trzeba czekać. Samemu zainwestowałem w udany walor :), ale zyski leżą na lokacie, bo moim zdaniem, nadejdzie lepszy czas, by je wymienić na różnorakie dobra. Także związane z PC. :) Niestety na pewno nie za miesiąc, ani może nawet za dziesięć.

Link to post
Share on other sites

czyli chyba nie pozostaje mi nic innego jak czekac:( kolega prosiacek troche zasmucil mnie tymi 10 miesiacami bo to jednak troche za dlugo. Proce tak samo gosc 4 miechy temu kupil core2duo E8400 za 450zl a teraz 800... tez bym chcial za 450 i chyba poczekam (boze kiedy to bedzie) az te podzestoly POWROCA do takich cen.

 

Karty jak narazie mam dwie na oku:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz ... ,id,59742/

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz ... ,id,59423/

 

oczywiscie sklaniam sie ku tej pierwszej no ale kasa kasa... rozwazalem tez kupno radeona 4850 ktorym tak sie wszyscy zachwycaja ale jednak co GF to GF z tymi radkami to same problemy mialem jednego i wiecej nie zamierzam

Link to post
Share on other sites

oczywiscie sklaniam sie ku tej pierwszej no ale kasa kasa... rozwazalem tez kupno radeona 4850 ktorym tak sie wszyscy zachwycaja ale jednak co GF to GF z tymi radkami to same problemy mialem jednego i wiecej nie zamierzam

Czasem porzucenie uprzedzeń popłaca. Też zawsze miałem GeForce, ale jakbym w tej chwili miałbym kupować to wziąłbym Radeona. Współczynnik wydajność/cena jest bardzo dobry. Nawet jak na dzisiejsze ceny. A sterowniki są :)
Link to post
Share on other sites

Powrotu do starych cen na 99% nie będzie, kiedy $ kosztował ok 2,20 to była anomalia, skrajne niedowartościowanie (na rynkach światowych). Za to obecnie mamy zaniżony kurs złotego, jako waluty postrzeganej, jako coś tylko trochę lepszego od kapsla po Żywcu (ale nie z Fallouta :) ). Dodatkowo jeszcze dolar odrobił do Euro i du*a. Oberżnęli nam uszy z obu stron, nie pierwszy raz z zresztą :>.

 

Zotaca nigdy nie miałem, a z Asusem pół na pół. Jedna karta była w porządku, za to w drugiej piszczały cewki i poszła do naprawy (tak, naprawili ją, a nie wymienili na nową :) )

 

Jednak mimo wszystko wziąłbym Asusa, ponieważ

1. Glaciator

2. 3 lata gwarancji (a nie 2 jak Zotac)

3. Aususa też sobie do taktowań Zotaca podniesiesz.

4. Minusem jest oczywiście cena. ;) oraz to, że dodatkowe 512Mb przy szynie 256 bit, niewiele da, chyba, że w b. dużych rozdzielczościach, a koszty podnosi.

 

torture ma rację, obecne Radeon'y to nie to co kiedyś. (również się pewnego czasu uprzedziłem, jednak obecna oferta AMD/Ati naprawdę wygląda atrakcyjnie).

Link to post
Share on other sites

Co do pierwszej : błąd w tej cenie dostaniesz to (55nm)

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz ... ,id,64332/

 

i ma tędencje do spadku więc można jej popilnować. A drugą bym olał.

Co do ATI to ja akurat ci nie doradze ale wiem że kol torture z reguły ma bardzo trafną ocene sytuacji i umie doradzić.

 

Link to post
Share on other sites

multi ta EVGA to juz jest cos :) Wielkie THX. Biore ja pod obserwacje. Tylko gosciu w opiniach mnie zasmucil stwierdzeniem ze gta 4 idzie mu tylko na srednich. No ale to chyba niemozliwe. Tylko ze z ta karta pojawia sie problem zasilacza...

 

No dobrze na powrot starych cen juz sobie nie robie nadzieji ale zeby tak i ta karta i core2duo E8400 podbily do ok. 600zł... eh marzenia :) proca slabszego niz E8400 raczej nie oplaca sie kupowac ale...

 

http://www.komputronik.pl/Procesory/Int ... ,id,50648/

 

http://www.komputronik.pl/Procesory/Int ... ,id,59364/

 

ten pierwszy ma o niebo lepsze taktowania ale quad... w koncu 4 rdzenie moga wiecej no i oba proce mozna podkrecic

Link to post
Share on other sites

Czasem porzucenie uprzedzeń popłaca. Też zawsze miałem GeForce, ale jakbym w tej chwili miałbym kupować to wziąłbym Radeona. Współczynnik wydajność/cena jest bardzo dobry. Nawet jak na dzisiejsze ceny. A sterowniki są :)

Pewnie masz racje ale przegladajac fora pelno zalow ze na radku to nie dziala to sie grzeje w tej grze wyskakuja jakies paski albo wydajnosc jest mniejsza niz powinna byc. Oczywiscie z GF-ami rownierz sa rozne problemy ale z tego co widze o wiele mniej niz z radkami... poprawcie mnie jesli sie myle

Link to post
Share on other sites

ten pierwszy ma o niebo lepsze taktowania ale quad... w koncu 4 rdzenie moga wiecej

Niestety musisz sobie odpowiedzeć na jedno pytanie, czy to ma być sprzęt do grania czy może będziesz używał aplikacji które potrafią skorzystać z czterech rdzeni. Swoją drogą quad jest bardziej przyszłościowy i zawsze można go podkręcić. Z tego co słyszałem to Q8200 kręci się całkiem nieżle (45 nm). Gdybym to ja miał wybierać obstawiałbym quada.

 

Link to post
Share on other sites

Empire:Total War chyba (na 90%) to gra jednowątkowa więc tu C2D wykręcony w okolice 4,0Ghz spisze się lepiej niż Q8200.

Natomiast GTA IV potrafi korzystać z rdzeni i na takich procesorach rozwija skrzydła.

 

A temat podkręcania Q8200 jest niestety marny - większość modeli ma FSB Wall w okolicach 460-470Mhz co przez niski mnożnik daje około 3,3Ghz. Pod względem OC lepiej wybrać Q6600 na rdzeniu w rewizji G0 (TDP 95W).

Link to post
Share on other sites

GTA 4 to podobno jest w stanie wyssać całą moc z blaszaka.

To co robi GTA z mocą nie ma nic wspólnego, zasysa całą pamięć systemu i karty. Na karcie z 512 chodzi na średnich detalach bo w ustawieniach przez brak pamięci nie można pewnie tego zmienić. Co do karty to polecam ATI [cena/jakość] a procek do gier jak chcesz koniecznie intela to bierz cztery rdzenie i podkręć je [bardziej przyszłościowe, już wspomniane GTA wykorzysta wszystkie rdzenie].
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o wybór pomiędzy GF a Radkiem to nie sugeruj się narzekaniem zawiedzionych właścicieli Radeonów, może i grzeją się bardziej niż GF, ale jak masz dobrze wentylowaną budę i weźmiesz model z dobrym dwuslotowym chłodzeniem to będzie ok. Ja mam GF 8800 GT i zawiesza mi kompa na fabrycznie podniesionych taktowaniach a GF 6800 z pasywnym chłodzeniem, którego miałem poprzednio, wymagał wymiany radiatora na aktywne chłodzenie bo się przegrzewał. Wniosek: problemy są z kartami ATI jak i Nvidii. A GTA VI to już zupełnie inna historia, jeśli ktoś tam narzeka że chodzi mu tylko na średnich detalach to niech będzie zadowolony, bo po pierwsze nawet na niskich detalach tekstur giera wygląda dobrze a po drugie jest tak miodna, że po kilku misjach przestajesz zwracać uwagę na wyjątkowo badziewną optymalizację. Czytałem że akurat GTA IV, jako jedna z nielicznych gier, dostaje kopa na 4 rdzeniach, ale z mocnym C2D też pograsz komfortowo.

Link to post
Share on other sites

Caly czas mam watpliwosci co do tych radkow jesli juz mam wybierac to wole jednak tego 9800gtx+

 

A co do tego gta 4 to martwi mnie konkretnie to ze u kumpla na gf 9500 tez smigal na srednich. No a miedzy 9800gtx+ a 9500gt to jednak przepasc jest... I zeby nie okazalo sie ze inne giery (a przede wszystkim wspomniany empire:total war) tez beda chodzily tylko na srednich

Link to post
Share on other sites

Ja gram właśnie w GTA na Radeonie 4850 z 1GB Ram i mam wszystko ustawione na max za wyjątkiem view distance (60%) bo nie mogę przesunąć dalej tego suwaka z uwagi na za małą pamięć karty... gra chodzi płynnie i wygląda świetnie. Kiedy zmniejszy się tekstury na średnie, co wygląda tylko odrobinę gorzej, uwalnia się dużo pamięci karty.

 

Nie ważne co kupisz (intel/amd/nvidia) pamiętaj tylko, że 2 rdzenie mogą niedługo być mało wydajne a więcej niż 512ram na karcie nie będzie potrzebne tylko w wyższych rozdzielczościach.

Link to post
Share on other sites

Ja zaopatruję się od lat w małym tanim zaprzyjaźnionym sklepie, nie wiem ile 2 miesiące dałem za swoją bo płaciłem za cały zestaw skonfigurowany przez siebie, ale wydaje mi się że była tańsza... oto link do aresta: http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=13845&katid=5

Do niej zaopatrzyłem się jeszcze w wentylator, bo pasywnie chłodzona jest bardzo gorąca (co podobno jej nie przeszkadza).

Link to post
Share on other sites

Po namysle pochodze do wniosku ze mimo wszystko wezme tego gf 9000gtx+. Moje uprzedzenia sa jak sie okazuje zbyt silne. Zeby nie zakladac oddzielnych tematow mialbym do was jeszcze pare (troche glupich) pytan. No wiec:

 

Jesli wymienilbym tylko karte i proc wygladalo by to tak:

 

GF EVGA 9800GTX+

Core2Duo E8400

2GB RAM 800mhz

 

no i teraz...

 

plyta glowna GIGABYTE 945PL-DS3

zalilacz 400W ModeCom

 

i tutaj sie pojawia pytanie czy ta plyta i ten zasilacz udzwigna taka konfigurcje? Z poczatku planowalem najpierw zajac sie prockiem i karta a dopiero pozniej (kasa) zmienic plyte na cos w stylu P5Q (albo P5Q SE) zasilacz na jakis 550W dokupic 2-4gb ramu powymieniac chlodzenie i zajac sie OC. Co wy o tym myslicie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...