Skocz do zawartości

Karta graficzna do gier


Recommended Posts

Witam

W ciągu miesiąca, najlepiej jak najszybciej (przed premierą BF4 i COD Ghost) zamierzam wymienić  kartę graficzną. Mój obecny sprzęt to: 

 

Obudowa: hedy A0803
gigabyte ga-p35-ds3l
gigabyte GF gt 9600gt 512 mb 256bit
Intel core 2 Quad Q8200 2.33
2x2gb ddr2 800 mhz
zasilacz: carbon 500w-p4b-pfc

Win 7 32bit

 

Jaką kartę do gier polecacie do tego zestawu? Osobiście zastanawiam sie nad gtx 660 ale nie wiem czy będzie ona kompatybilna z moją płytą główną, oraz czy nie jest zbyt mocna, może lepiej kupić coś innego ? Karta moze być zarówno nowa jaki i używana w cenie +/- 600 zł. Rozdzielczosć mojego monitora to 1366x768. 
 

Link to post
Share on other sites

Bez OC maks bym ładował 7770, a to i tak w wielu nowych grach by się nudził.
OC do 3ghz i powinieneś sobie już w miarę komfortowo pograć w BF4.
Jeśli nie, to bez OC nie zależnie od ustawień mogą być spadki przy "sporych" akcjach.
Kup: http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7790-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-831919.html?attr=248-642055
do tego zasilacz i chłodzenie, zrób OC a wyjdziesz na tym sporo lepiej niż kupując kartę z średniego segmentu do już dość wolnego procka.
http://www.agito.pl/silentiumpc-spartan-pro-he924-82-654874.html?attr=1-466315
http://www.agito.pl/zasilacz-chieftec-iarena-gpa-500s8-500w-221-680823.html
Zresztą jak chcesz zobacz test procka w BF3 bez OC:
http://pclab.pl/art50000-16.html
po OC:
http://pclab.pl/art50000-59.html (8300@3,5ghz)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

System zamierzam zmienić na 64bit przy wymianie karty. OC procesora raczej nie zrobię bo się na tym nie znam. Chodzi mi jedynie o w miarę płynną rozgrywkę, ustawienia mogą być nawet na low/medium byle dało się grać w tryb multiplayer. A jaki w miarę tani(ok. 100zł)  zasilacz proponujecie kupić ? Zamierzam za rok max 2 wymienić całą jednostkę więc w ten sprzęt nie chcę pakować majątku.

 

 

W bf3 grało mi się całkiem komfortowo.  

Edytowane przez tiger_ntc
Link to post
Share on other sites

OC procka, jest banalnie proste, to zaledwie 10min w BIOS'ie i ewentualnie liczenie przez procesor testu przez 30min(no OCCT).
Bez OC procka, nie warto myśleć nawet o czymś takim jak 660gtx.
Kupuj 7770+ XFX core 550W będziesz miał na przyszłość(przy wymianie całego komputera).
w miarę tani(ok. 100zł) W takiej cenie nic dobrego nie kupisz, no chyba że jakiegoś fortona, ale to wykluczam bo nie ma zasilania 8 ani 6pin'owego.

 

W bf3 grało mi się całkiem komfortowo.

Na 9600gt grało Ci się komfortowo w BF3 na mp?
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

OC procka, jest banalnie proste, to zaledwie 10min w BIOS'ie i ewentualnie liczenie przez procesor testu przez 30min(no OCCT).

Bez OC procka, nie warto myśleć nawet o czymś takim jak 660gtx.

Kupuj 7770+ XFX core 550W będziesz miał na przyszłość(przy wymianie całego komputera).

w miarę tani(ok. 100zł) W takiej cenie nic dobrego nie kupisz, no chyba że jakiegoś fortona, ale to wykluczam bo nie ma zasilania 8 ani 6pin'owego.

 

Na 9600gt grało Ci się komfortowo w BF3 na mp?

 

ja gralem na 9600GT zero lagow czasem gralem na medium ale co jakis czas byl jakis lagik mini wiec zmienilem na low i gra byla komfortowa wiec autor tematu napewno nie klamie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę te dwie gry bierz radeona bo w tej cenie w CoD-zie będziesz grał na Full Detalach w fHD.

 

Inna kwestia to BF4 który potrzebuje większej mocy obliczeniowej GPU i będzie optymalizowany pod radeony a w grudniu dojdzie jeszcze mantle.

 

Celował bym w HD7870 albo w r9-270x. Drożej ale lepiej.

 

Oczywiście sprzęt przyszłościowy ale musi pomyśleć o zmianie reszty bebechów.

Edytowane przez mbe13
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na 9600gt jak na razie nie odpaliłem tylko CRYSIS 3 ponieważ potrzebował  dx 10 lub 11 a moja karta go nie obsługuje. A gdzie w Krakowie polecacie kupować taki sprzęt ( zasilacz i kartę)? Może jednak celować w allegro? Ten Chieftec iArena gpa – 500s8 500w o którym pisał Tridefy będzie dobrym wyborem w tej cenie ? Biorąc pod uwagę  że będę grał w rozdzielczość 1366x768 nie potrzebuje chyba najmocniejszego sprzętu ?

Link to post
Share on other sites

Heh dajcie  spokój do tego zestawu polecacie GTX 660 / Radeon 7870  ? prosze Was nie żartujcie :D  tak jak polecił Tridefy max do tego zestawu Radek 7770 to i tak będzie  lekko na wyrost przy tym  Quad Q8200 2.33 ta grafika bedzie przysypiać, najlepiej zrób OC procka jeśli czaisz ten temat    :D  Wczesniej miałem Q6600 @ 3 Ghz po wymianie na i5 4670K zobaczyłem jak mocno blokował GTX 460, Tertaz dopiero widać że karta idzie na maxa :D GTX 660 /  Radeon 7870 możez kupić ewentualnie na przyszłość pod mocniejszy procesor jeśli bardzo chcesz. ZASILACZ do wymiany ! 

Edytowane przez shakal84
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten Chieftec iArena gpa – 500s8 500w o którym pisał Tridefy będzie dobrym wyborem w tej cenie ?

Zastanowiłbym się nad XFX Core 450W - http://www.morele.net/zasilacz-xfx-atx-core-450w-120mm-80-psu-p1-450s-x2b9-419031/

 

Posiada on jedną linię 12V i podzespoły Seasonic'a.

 

Możesz również dopłacić do TT SmartSE 530W - http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

 

Tu zyskujesz dodatkowo modularne okablowanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Heh dajcie  spokój do tego zestawu polecacie GTX 660 / Radeon 7870  ? prosze Was nie żartujcie :D  tak jak polecił Tridefy max do tego zestawu Radek 7770 to i tak będzie  lekko na wyrost przy tym  Quad Q8200 2.33 ta grafika bedzie przysypiać, najlepiej zrób OC procka jeśli czaisz ten temat    :D  Wczesniej miałem Q6600 @ 3 Ghz po wymianie na i5 4670K zobaczyłem jak mocno blokował GTX 460, Tertaz dopiero widać że karta idzie na maxa :D GTX 660 /  Radeon 7870 możez kupić ewentualnie na przyszłość pod mocniejszy procesor jeśli bardzo chcesz. ZASILACZ do wymiany ! 

lepiej miec mocniejsza karte i slabszy procek niz mocny procesor a slabo grafe

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam miałem przez pewien czas (rok) Radka 7950 z Quadem konkretnie z Q9300 i we wszystkie gierki dało się grać :) Oczywiście po wymianie procka odczułem wzrost wydajności w miejscach w których ograniczeniem był procek. Ale jakiegoś mego skoku nie zauważyłem... Być może dlatego że grałem głównie w gry które kładły nacisk na kartę... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze to brałbym już konkretny zasilacz, XFX core 550W np. Dlaczego? Zapłacisz teraz i będzie do następnego zestawu. Po zarejestrowaniu na stronie masz 5 lat gwarancji. Co do grafy. Do Q8200 proponowałbym albo coś pokroju 7770 albo 650ti boost, niestety raczej nic lepszego się nie opłaca.

 

OC proca jak koledzy wyżej mówią, jest dziecinnie proste.

 

Co do dylematu Asus/ Sapphire w 7770 to ja proponuje sapphire. Bardzo udane i wydajne chłodzenie, do tego tańsze niż Asus.

Edytowane przez dadulek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...