Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

i5 4670k - podkręcony cache = słaby wynik ogólny?

4670k cache

Najlepsza odpowiedź pr1est, 17 październik 2013 - 10:29

nie warto podkręcać cache/ring, jak zauważyłeś podnosi temp. i zmniejsza możliwości OC cores.

tu masz test: http://www.madshrimp...9#axzz2hyBihdSP

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Featureless

Featureless
  • Nowicjusz

• 8 postów

Napisano 17 październik 2013 - 10:08

Witam,

chciałbym uzyskać jasną podpowiedź ( wiem, że będzie o to trudno :) ) związaną z podkręcaniem procesora.

Gdy podkręcam równocześnie (symetrycznie) cache i rdzeń osiągam maksymalnie x42 ( w pełni stabilne w Prime). 4,3 wysypuje prime po ok. 8-10 min (błąd obliczeń). V na rdzeń i cache 1,25 (+0,05 adap.)

Gdy cache pozostaje na poziomie 38x, mogę rdzeń podkręcić do x45 - stabilnie. Co ciekawe temperatury niższe, niż przy symetrycznym x42 (79-77 kontra 77-75).

Wynik procesora w asymetrycznym (rdzeń x45, cache x38) jest o wiele lepsze niż  w symetrycznym x42.

W związku z tym pytanie: czy warto podkręcać cache? Czy używam złej metody weryfikującej prędkość obliczeń (S. PI) ?

Nie ma jasnych odpowiedzi na forach - tak jakby nikt nie do końca wiedział, jak to ugryźć. Poradniki traktują temat po macoszemu (albo nie odnalazłem właściwego).

Dzięki za podpowiedź.  

• 0

#2 Lubiem placki

Lubiem placki
  • Entuzjasta

• 578 postów
  • GG:20569955
  • Miejscowość:Internety

Napisano 17 październik 2013 - 10:18

To trzeba podkręcać cache ?

Pierwszy raz słyszę o jego podkręcaniu. Nawet w UEFI nie mam takiej możliwości. Mam OC 4.7 GHz na 3770K na samym mnożniku i napięciach.

• 0

Sprzęcik w przyszłości:

Spoiler

#3 pr1est

pr1est
  • sanctus

• 192 postów

Napisano 17 październik 2013 - 10:29   Najlepsza odpowiedź

nie warto podkręcać cache/ring, jak zauważyłeś podnosi temp. i zmniejsza możliwości OC cores.

tu masz test: http://www.madshrimp...9#axzz2hyBihdSP

• 0

i5, z87, 8gb, hd7950, 27"

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 4670k, cache

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych