Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Laptop doktorancki do ok.3000zł SSD/HDD

3000 SSD bez systemu 2.5kg matowa matryca i5/i7 dwa dyski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 maniakaa

maniakaa
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 16 październik 2013 - 17:35

Szukam dla siebie laptopa w cenie do ok. 3000zł  i potrzebuję porady.
Z laptopem będę jeździła, więc potrzebuję czegoś w miarę wytrzymałego, co nie przekroczy 2,5kg i będzie miało sensownie trzymającą baterię abym mogła czasem uniknąć wożenia zasilacza, który tez waży. Nie chcę natomiast systemu operacyjnego.
Jeśli chodzi o wykorzystanie sprzętu to poza podstawowymi zastosowaniami przerabiam na komputerze zdjęcia z mikroskopu fluorescencyjnego. Nie używam do tego potężnego oprogramowania obciążającego kartę graficzną (więc dedykowana powinna mi wystarczać szczególnie że nie grywam w gry), jednak przerabiam duże ilości danych (po kilka GB zdjęć
z dnia pracy).

Dlatego też myślałam o komputerze z matową matrycą, procesorze tak od i5 3210M w górę, RAMie ≥4BG, i dysku SSD. Sądzę, że przy takiej ilości plików z którymi pracuję na raz dysk SSD znacznie przyspieszyłby mi pracę jednak 120GB to koszmarnie mało biorąc pod uwagę jakie ilości danych składuję.

Kolega polecił mi abym kupiła laptopa z którego wymontuję napęd DVD i zamontuję kieszeń z drugim dyskiem dzięki czemu na SSD będę miała system operacyjny, programy i pliki z którymi aktualnie pracuję natomiast na HDD o dużej pojemności resztę. Problem polega jednak na tym, iż nie widziałam nigdzie informacji na temat tego w którym komputerze jestem w stanie zrobić coś takiego.Napisałam z tym pytaniem do kilku sklepów internetowym ale na razie dostałam same odpowiedzi, iż nie da się zamontować drugiego dysku bez utraty gwarancji... 

Dlatego też chciałam was spytać czy kojarzycie laptopa, w którym mogłabym zamontować drugi dysk i nie utracić gwarancji? A jeśli nie to czy lepiej decydować się na hybrydę na zasadzie 24GB SSD/500GB HDD, czy może nie ma to sensu i lepiej kupić laptopa z samym SSD i targać ze sobą zewnętrzny HDD? Z może z tym SSD to w ogóle gra nie warta świeczki?

• 0

#2 Synergia

Synergia
  • Lodołamacz

• 4770 postów

Napisano 16 październik 2013 - 17:43

hybryda nei dorasta do pięt prawdziwemu SSD.

wymagania masz duże a budżet mały. Sam dysk SSD 120gb to koszt 400 zł. Większe ssd 256 gb to 700 zł. więc na tego laptopa zbyt dużo nie zostaje, także o i7 raczej możesz zapomnieć. Nie piszesz teżnic o rozmiarze matrycy. To jest bardzo istotny szczegół. System jest i potrzebny? ( to także dodatkowy koszt)

• 0

#3 maniakaa

maniakaa
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 16 październik 2013 - 18:09

Systemu nie potrzebuję ponieważ zapewnia mi go uczelnia, natomiast co do matrycy to podejrzewam, że za jakiś czas dokupię monitor więc nie jestem przekonana czy warto ładować do laptopa fHD w takim wypadku.

• 0

#4 Synergia

Synergia
  • Lodołamacz

• 4770 postów

Napisano 16 październik 2013 - 18:15

Chodziło mi o wielkosć, gabaryt laptopa bo np niektóre 17tki umożliwiają montaż 2 dysków w środku no ale ich waga teżjest odpowiednio większa.

• 0

#5 maniakaa

maniakaa
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 16 październik 2013 - 18:35

Aha. Patrzyłam na 14-15,6" a o 17" nawet nie myślałam bo wyszłam z założenia, że będą za ciężkie (i przy okazji drożdże).

Jeżdżę z laptopem niemal codziennie i to przeważnie rowerem. Mój obecny ledwie dyszący 6-latek waży koło 2,5kg i stwierdziłam, że to jeszcze ujdzie, więc w taką lub mniejszą wagę chciałam celować ale gdyby się okazało że 17" ważący np. 2,7kg spełnia wszystkie pozostałe wymagania to bym się na pewno poważnie zastanowiła.

• 0

#6 Synergia

Synergia
  • Lodołamacz

• 4770 postów

Napisano 18 październik 2013 - 01:21

Lenovo g580 z i7

http://allegro.pl/la...3611925225.html

Wpisz na allegro kieszeń g580. Bez problemu można takową dokupić.

Nie ma chyba lepszego laptopa z i7 i możliwością wstawienia kieszeni w tej cenie.

Ofc matowej matrycy brak. Wytrzymałość laptopa raczej bez jakichś ponad przeciętnych fajerwerków.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 3000, SSD, bez systemu, 2.5kg, matowa matryca, i5/i7, dwa dyski

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych