Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam dla siebie laptopa w cenie do ok. 3000zł  i potrzebuję porady.
Z laptopem będę jeździła, więc potrzebuję czegoś w miarę wytrzymałego, co nie przekroczy 2,5kg i będzie miało sensownie trzymającą baterię abym mogła czasem uniknąć wożenia zasilacza, który tez waży. Nie chcę natomiast systemu operacyjnego.
Jeśli chodzi o wykorzystanie sprzętu to poza podstawowymi zastosowaniami przerabiam na komputerze zdjęcia z mikroskopu fluorescencyjnego. Nie używam do tego potężnego oprogramowania obciążającego kartę graficzną (więc dedykowana powinna mi wystarczać szczególnie że nie grywam w gry), jednak przerabiam duże ilości danych (po kilka GB zdjęć
z dnia pracy).

 

Dlatego też myślałam o komputerze z matową matrycą, procesorze tak od i5 3210M w górę, RAMie ≥4BG, i dysku SSD. Sądzę, że przy takiej ilości plików z którymi pracuję na raz dysk SSD znacznie przyspieszyłby mi pracę jednak 120GB to koszmarnie mało biorąc pod uwagę jakie ilości danych składuję.

Kolega polecił mi abym kupiła laptopa z którego wymontuję napęd DVD i zamontuję kieszeń z drugim dyskiem dzięki czemu na SSD będę miała system operacyjny, programy i pliki z którymi aktualnie pracuję natomiast na HDD o dużej pojemności resztę. Problem polega jednak na tym, iż nie widziałam nigdzie informacji na temat tego w którym komputerze jestem w stanie zrobić coś takiego.Napisałam z tym pytaniem do kilku sklepów internetowym ale na razie dostałam same odpowiedzi, iż nie da się zamontować drugiego dysku bez utraty gwarancji... 

 

Dlatego też chciałam was spytać czy kojarzycie laptopa, w którym mogłabym zamontować drugi dysk i nie utracić gwarancji? A jeśli nie to czy lepiej decydować się na hybrydę na zasadzie 24GB SSD/500GB HDD, czy może nie ma to sensu i lepiej kupić laptopa z samym SSD i targać ze sobą zewnętrzny HDD? Z może z tym SSD to w ogóle gra nie warta świeczki?

Link to post
Share on other sites

hybryda nei dorasta do pięt prawdziwemu SSD.

wymagania masz duże a budżet mały. Sam dysk SSD 120gb to koszt 400 zł. Większe ssd 256 gb to 700 zł. więc na tego laptopa zbyt dużo nie zostaje, także o i7 raczej możesz zapomnieć. Nie piszesz teżnic o rozmiarze matrycy. To jest bardzo istotny szczegół. System jest i potrzebny? ( to także dodatkowy koszt)

Link to post
Share on other sites

Aha. Patrzyłam na 14-15,6" a o 17" nawet nie myślałam bo wyszłam z założenia, że będą za ciężkie (i przy okazji drożdże).

Jeżdżę z laptopem niemal codziennie i to przeważnie rowerem. Mój obecny ledwie dyszący 6-latek waży koło 2,5kg i stwierdziłam, że to jeszcze ujdzie, więc w taką lub mniejszą wagę chciałam celować ale gdyby się okazało że 17" ważący np. 2,7kg spełnia wszystkie pozostałe wymagania to bym się na pewno poważnie zastanowiła.

Link to post
Share on other sites

Lenovo g580 z i7

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g580-i7-3632qm-8gb-gt635m-1000gb-i3611925225.html

Wpisz na allegro kieszeń g580. Bez problemu można takową dokupić.

Nie ma chyba lepszego laptopa z i7 i możliwością wstawienia kieszeni w tej cenie.

Ofc matowej matrycy brak. Wytrzymałość laptopa raczej bez jakichś ponad przeciętnych fajerwerków.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...