Skocz do zawartości

Mój zestaw a GeForce Experience w grach


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dliver91,

Recommended Posts

Witam. Mój zestaw:

 

procesor: Intel Core i3 4130 3,4 Ghz 

Grafika: Gigabyte 650ti Boost 1GB 

pamieć: 1x4GB Goodram 1333 CL9

dysk: Seagate Barracuda 1TB

zasilacz: OCZ ModXStream 400W

Win 7 Home Edition SP1

 

Mam taki dziwny problem że wyżej wymieniony program w tytule niezbyt się sprawdza w optymalizacji  na trzech tytułach (jedynych jakie sprawdzałem) :

 

- BF3 - po optymalizacji stałe 40-50 fps, czasem spadki do 30 fps na FHD Ultra (cienie i eksplozje tylko na wysokich) , jednak problem polega na tym że mam takie dziwne ścinki 1-2 sekundowe co parę chwil, zmieniam detale na średnie by komfortowo sobie zagrać,

 

-SWTOR Online - program znacząco obniża detale , po przestawieniu ręcznie na very high , nie ma zbytniej różnicy między cyferkami, i do tego żadnej w komforcie gry,

 

- Crysis 2 - gram na najwyższych bez problemu, po odpaleniu przez program gra zacina się na intro które jest przed menu głównym.

 

Chciałbym się zapytać czy to problemy typowo sprzętowe czy coś program mnie nie lubi, nie widziałem negatywnych opinii na jego temat. Prosiłbym o jakieś sugestie i porady.

Link to post
Share on other sites

Hehe... chcesz mi powiedzieć że grasz na dwurdzeniu i GTX650 Ti Boo! na najwyższych ? Ze spadkami do ilu ? Bo przy 30fpsach to ok spoko może i bez problemu... ale zależy dla kogo :P Ten program jest o du**ę rozbić... jak zobaczyłem jak chce zoptymalizować mi Metro LL to padłem na ziemię... jak miałem ustawione tak że miałem płynnie to program ustawił SSAAx4 i wszystko MAX. Tak że miałem 20fps  :]

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites
Rozdzielczość 1920x1080 karta 1Gb VRam'u i 4GB Pamięci operacyjnej.

 

Ja na swoim byłym GTX 560Ti także 1Gb VRam'u i przy 4GB Ram'u systemowego miałem ten sam problem. Rozwiązało go dokupienie drugiej kości 4GB.

 

Po prostu masz za mało VRAM'u jak na FullHD i karta podbiera z Pamięci operacyjnej, ale i tej z czasem zaczyna brakować przy najwyższych detalach i stąd te spadki fpsów. Mogę się założyć, że jeżeli byś zmieniejszył rozdzielczość, a detale zostawił tak samo to problem zniknie ;)

 

Moim zdaniem brakuje RAM'u i proponuje dokupić drugą kość 4Gb ;)

 

@Up - 2 rdzeniowy ale i3, który w żaden sposób nie ogranicza GTX 650 Ti Boost;)

Edytowane przez Dawid1234512345
Link to post
Share on other sites

Ale ogranicza pod względem tego że Crysis 2 korzysta z 4 rdzeni ;) A tutaj nie brakuje RAMU i nic bym nie dokupywał tylko po prostu brakuje VRamu na karcie... stąd spadki bo doczytuje z dysku (pamięci wirtualnej) co przekłada się na spadki/chrupanie etc. To jest przypadłość braku VRam. Z kolei mógłbyś mieć i 32GB Ramu operaycjnego i nic by to nie pomogło.

 

A co do programu z tematu - Stanowczo mówię NIE!

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

RAM ma bezpośredni wkłąd w te spadki fps'ów. U mnie sytuacja wyglądała identycznie i Karta nie korzysta z pamięci dysku tylko z Pamięci RAM, podbierając sobie brakującą ilość. Problem zniknął by w chwili powiększenia ilości RAM'u przynajmniej do tych 5-6gb wtedy karta mogłaby sobie spokojnie podbierać pamięć i byłaby jej wystarczająca ilość, (najlepiej dokupić kość 4gb i mieć już 8gb).

 

To nie są żadne domyślenia tylko mówię to z własnego doświadczenia  :)

Link to post
Share on other sites

Ja też to mówię z własnego doświadczenia... a siedzę w tym lata... w wielu sytuacjach pomaga obniżenie AA lub Tekstur i Cieni. Ja mam 4GB i widzę co się dzieje z tzw. Pagefile... ;) Zasysa z pamięci Virtualnej a nie z Ramu... to nie jest Integra żeby ssała pamięć z pamięci operacyjnej.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...