Skocz do zawartości

Jaki benchmark 3DMarkem czy Powermarkem czy Catzilla (w który zainwestować?)


Recommended Posts

Witam!

Wiem, że już pisano na ten temat, ale czuje, że nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie jakie ja sobie postawiłem tzn. jaki benchmark wybrać do jak najlepszego sprawdzenia PC.

Waham się między 3DMarkem ,Powermarkem, a Catzillą?

 

Po prostu chce zainwestować w przyszłość, a nie wiem, który najbardziej się opłaca (jeśli w ogóle warto inwestować)? Oraz, która jest najbardziej miarodajna tzn. obiektywnie mierzy mój komputer, dający się przełożyć na gry.

 

 

Link to post
Share on other sites
Gry nie wykorzystują całego potencjału mocy proca i karty.

Tak i dlatego przy graniu w wymagające gry (np Crysis 3, Metro 2033 itp) zdarzają się zawiechy i restarty sterownika ekranu, a przy Furmarku nie.... (mowa jedynie o grafice, bo z obciążaniem procesora się zgadzam)

Furmark może służyć do sprawdzenia temperatur, bo stabilności się nim sprawdzić rzetelnie nie da :/

Edytowane przez Han85
Link to post
Share on other sites

 

 

Gry nie wykorzystują całego potencjału mocy proca i karty.

 

Ustalmy coś, Autor chce kupić program który przetestuje jego komputer aby ten (benchmark, program) miał odzwierciedlenie w grach.

 

 

 

 

GPU to FurMark_v1.8.2

 

Jak wynik tego testu przekłada się na wydajność w grach ?

Link to post
Share on other sites

Ustalmy coś, Autor chce kupić program który przetestuje jego komputer aby ten (benchmark, program) miał odzwierciedlenie w grach.

 

Gdzie ty to wyczytałeś????

kwiaRR napisał cyt.: benchmark wybrać do jak najlepszego sprawdzenia PC.

 

GPU to FurMark_v1.8.2 Testuje karty do bólu, czyli również karta sprawdzi się w grze.

p.s.

Ręce i majtki opadają

Edytowane przez Blue PiK
Link to post
Share on other sites

Heh, znam przypadki (po OC) kart przechodzących 15 minutowy test Furmarka i wykładających się w takim C3 przy pierwszej lepszej okazji. Żaden benchmark nie jest miarodajny, ani do oceny stabilności - ani do oceny wydajności (wystarczy popatrzeć na przykład 3dm2013 faworyzującego karty AMD - a potem realnie porównać W GRACH takiego GTX 780 z HD 7970, by wiedzieć że wynik bencha o niczym nie mówi).

 

Jak ktoś chce znać wydajność komputera W GRACH, to niech testuje go... W GRACH #jakie to proste.  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

który najbardziej się opłaca (jeśli w ogóle warto inwestować)?

Płacić za program który nie robi nic pożytecznego? To lekka przesada.

 

 

Gry nie wykorzystują całego potencjału mocy proca i karty.

Ja rozumiem, że na hwbocie nauczyłeś się jedynie bić rekordy w punktach, ale dobrego odzwierciedlenia w codziennym, domowym użytkowaniu to one nie mają.

 

na przykład 3dm2013 faworyzującego karty AMD - a potem realnie porównać W GRACH takiego GTX 780 z HD 7970, by wiedzieć że wynik bencha o niczym nie mówi).

Padłeś ofiarą marketingu ;) Polecam szybkie spojrzenie na dwa rankingi: http://forum.benchmark.pl/topic/73149-3dmark-2013/

 

Myślę że wyjaśnia to wysunięcie Fire Strike na pierwszy plan (z okazji premiery odświeżonych radeonów).

 

 

 

Jeśli chodzi o pytanie autora: benchmarki to głównie ciekawostka, porównanie z innym sprzętem i tyle zapewniają wersje darmowe; programy do wygrzewania są przydatne do określenia maksymalnych temperatur/wydajności chłodzenia; samą wydajność najlepiej pokazuje wykonywanie zamierzonych czynności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...