Skocz do zawartości

Zasilacz eksplodował. Szukam nowego zasilacza


Recommended Posts

Witam!

 

Wczoraj eksplodował mi zasilacz OCZ StealthXStream 500W

 

Szukam nowego. Moje wymagania:

- cena z przesyłką do 250zł

- moc 520W - 600W

- modularne okablowanie - chodź nie koniecznie

- wysoka sprawność

- cichy (mam WC i OCZ było słychać)

- wtyczki prócz tych głównych min. 2x6pin do grafiki, 8pin do płyty głównej, 8pin do karty graficznej jako zapas

 

Moja konfiguracja.

AMD Phenom x6 1035T zegar 3,8GHz

Radeon 5870

2x4GB

SSD + HDD

Chłodzenie wodne

Asrock  M3A770DE

Lokalizacja: Warszawa

Możliwe, że będzie rozbudowa o kolejnego 5870

 

Komp jest kręcony i pod obciążeniem zjada trochę więcej jak 400 Watów.

 

Co możecie mi polecić.

W grę wchodzi nowy na gwarancji sprzęt

lub sprawdzony używany np. od kolegi http://forum.benchmark.pl/topic/96787-sprzedam-zasilacze-coolery-cpu-obudowy-akcesoria-komputerowe/

 

Będę wdzięczny co do sugestii.

 

 

Link to post
Share on other sites

Zasilacz XFX Pro Series 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)

W tej cenie to bardzo dobry wybór - nie jest modularny ale za to mocny i po rejestracji na stronie producenta będziesz miał 5 lat gwarancji.

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W (SPS-630MPCBEU)

Ewentualnie ten Thermaltake - jest modularny i ma bardzo fajne płaskie kable.

Oba zasilacze będą w miarę ciche.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podsumowując.

 

XFX 550W w Waszej ocenie spełnia moje wymagania i w tej cenie nie znajdę nic lepszego?

Drugie pytanie czy XFX będzie kompatybilny z Intel Haswell gdyż za rok dwa chcę zmienić PC?

Ja wprawdzie nie XFX, ale mój corsair 520W ma już prawie 7 lat i haswella przyjął na siebie jak mata Najmana. Nie ma czym się martwić.

Edytowane przez Hans Olo
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Może coś więcej na ten temat ? Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony.

Na tym forum toczyły się batalie w kwestii zasilaczy spc i wnioski były takie, że prawdopodobnie niestety są  awaryjne ale po szczegóły odsyłam cię do gtxxor.

Link to post
Share on other sites

Czekam oczywiście na uwagi co do propozycji, a tym czasem odpowiem na pytanie ...

 

Eksplodowal, tzn skonczyl tak?

 

 

Dziwna sprawa z tym zasilaczem.

Nagle podczas gry w grę 3D komputer zamroził obraz i tyle ... ponowne włączenie powodowało uruchomienie zasilacza, wentylatorów, dysku ale nie było obrazu i no i oczywiście charakterystycznego piknięcia.

Pomyślałem, że płyta padła bo ten Asrock nie jest taki super do Phenoma X6 6x3,8GHz

 

Rozpiołem wszystko co nie potrzebne (karta dźwiękowa, VGA, dyski itp.) i komp dalej nie "ładował się"

Płyta główna nie reagowała na ponowne wyłączenie przyciskiem power

Sprawdziłem napięcia i było ładne 12V i 5V

Wyjęcie karty graficznej nic nie pomagało - płyta nie zgłaszał braku VGA

 

Miernik energii pokazywał mi, że PC je tylko 50W bez karty graficzne

Ostatecznie zdjąłem WC z procesora i sprawdziłem czy się grzeje. BRAK grzania CPU więc na 99%, że to płyta główna.

Mimo to sprawdziłem CPU na innej płycie - procesor pięknie się rozgrzał więc sprawny ;)

Odpalam płytę główną bez CPU i dalej pokazuje 50W, czyli nie zależnie czy był CPU czy nie było 50W

 

I coś mnie tknęło by sprawdzić inny zasilacz.

Podłączam inny zasilacz sprzed 10 lat. CPU się rozgrzało i usłyszałem magiczne pik!!! NO I JEST! Wina zasilacza

 

Podłączyłem owy zasilacz pod inną płytę główną na której wcześniej testowałem CPU.... No i w tedy poleciał dym, chukło i wyleciało zabezpieczenie na obwodzie pokoju.

 

Więc zasilacz martwy - dziś zaglądnę do niego i wkleję fotkę.

Link to post
Share on other sites

Podsumowując.

 

XFX 550W w Waszej ocenie spełnia moje wymagania i w tej cenie nie znajdę nic lepszego?

Drugie pytanie czy XFX będzie kompatybilny z Intel Haswell gdyż za rok dwa chcę zmienić PC?

 

W tej cenie jest najlepszy, potem jest już Tesla R2 500W, ale to już wydatek rzędu 300 zł.

XFX nie jest "kompatybilny" z Haswell, ale to w żadnym razie nie oznacza, że taka konfiguracja nie będzie działać. Stany C6/C7 potrzebują bardzo niskiego natężenia prądu (0,05A). Jeśli zasilacz nie jest w stanie tak małego natężenia "dostarczyć", wystarczy wyłączyć w BIOS stany C6/C7. ;)

Edytowane przez Tycha
Link to post
Share on other sites

Na tym forum toczyły się batalie w kwestii zasilaczy spc i wnioski były takie, że prawdopodobnie niestety są  awaryjne ale po szczegóły odsyłam cię do gtxxor.

Każda marka zasilaczy ma jakąś awaryjność (w końcu to tylko elektronika) a to że wokół Deusów rozdmuchano takie zjawisko to akurat było bardzie dziwne skoro opierano się na opinii osób, które nie mają wglądu do serwisów z całego kraju ;) No ale wiadomo, każdy widzi to co chce i nic się na to nie poradzi...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...