Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć.

Wiem, że było już trochę podobnych tematów, ale jakoś nie mogę się w nich odnaleźć. Ostatnio czas mojego telefonu powoli dobiega końca i zabrałam się za szukanie nowego. Nie potrzebuję niczego specjalnego, chcę tylko aby:

 

- był wytrzymały (no fajnie jakby się od razu nie rozwalił i wytrzymał tak z 3 lata)

- miał aparat powyżej 5 Mpx, (lepiej 8)

- nadawał się do słuchania muzyki

- bateria wytrzymywała minimum cały dzień (normalne uzytkowanie, czasem godzina słuchania muzyki)

 

Z tego, co czytałam, bardzo polecany jest Sony Xperia P. Co o nim sądzicie? Może zasugerujecie coś innego?

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie koniecznie Android to : Lumia 720

 

Obudowa Unibody - doskonałe wykonanie i spasowanie. Jakość porównywalna z iPhone

Aparat 6.7 MPixeli z bardzo jasnym (1.9) obiektywem Carl Zeiss - jakość znakomita.

Bardzo dobry dźwięk - po kupieniu dobrych sluchawek mamy poziom iPod czy dobrych odtwarzaczy znacznie lepsza niż przereklamowane Beats Audio HTC

Czas działania - spokojnie dwa dni - moj rekord to 5 dni w trybie oszczędzania.

 

Do tego mamy bardzo szybki i płynny system - porównywalny z iPhone - Android nawet na najdroższych telefonach jak Nexus 4, SGS4, Xperia Z1 dziala wolniej.

 

No i Nokia daje nam sporo fajnych aplikacji - ot nawigacja, głosowa, offline - jak AutoMapa  - tyle, że za darmo z dożywotnimi uaktualnieniami map.

 

Sam posiadam Lumię 720 a przesiadłem sie na nią z SGS4. I nie zamierzam wracać na Androida.

Link to post
Share on other sites

Z mojej strony mogę polecić Samsunga Ativ S jeśli zależy Ci na dużym ekranie (4.8 cala). Jeśli ekran nie jest wyznacznikiem Lumia 720 będzie chyba jednak lepsza.

 

Jeśli byłbyś zainteresowany Ativem to bateria trzyma cały dzień użytkowania w sposób umiarkowany (nie oszukujmy się ekran robi swoje). Ale jeśli nie wymagasz od telefonu grania 10h bez ładowania spokojnie daje radę. Z tego co udało mi się go testować bateria daje radę wytrzymać od 8 do 20 przy eksploatacji pokroju jakieś 1-2h muzyki, kilka godzin gier (w moim wypadku około 4 w miarę ciągłej. 

 

Poza tym telefon oceniam jak najbardziej na + po kilku tygodniach użytkowania. Duży wygodny ekran, WP8, jakość dźwięku przyzwoita (brak jakiegoś porównania, nie jestem audiofilem) no i cena przystępna, bo za 800 złotych dostałem nowy z 24mieś gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Ok, dzieki. Chyba na poczetek skusze sie na 720, zeby przekonac sie do systemu. Bawilem się ostatnio lumia 800 i system chodzil idealnie, czego nie moge powiedziec teraz o ip4 po aktualizacji. Nie gram w jakies wymagajace gry co najwyzej jakies diamenty w toalecie i teraz pytanie wybrac l820 czy 720?

Edytowane przez adamnen
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie grasz to L720 wydaje się być lepszym wyborem za sprawą lepszej baterii. Zdjęcia wychodzą chyba trochę lepsze ale za to nie ma kilku rzeczy. L820 1GB ram, nawigacja na cały świat, AMOLED i wymienne obudowy. Musisz określić sam co jest dla Ciebie ważniejsze/lepsze i wybrać. Zestawienie modeli znajdziesz tutaj:

http://forum.benchmark.pl/topic/99689-nokia-zestawienie-modeli-smartfon%C3%B3w/  Może ułatwi Ci wybór.

Link to post
Share on other sites

Android i szybkość proszę cię nie opowiadaj takich głupot. Sam polecam l720 przesiadłem się z sgs2 i nie zaluje zmiany komfort pracy sto razy lepszy no i ta płynność w końcu wiem co to szybka praca na telefonie bez żadnych przycięć itp. Bateria dwa razy dłużej trzyma oraz aparat robi lepsze zdjęcia. Powiem wprost nie grasz w super gry i bardzo wymagające bierz l720 nie za wiedziesz się. Tyle ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...