Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w konfiguracji QUADRO FX-580


Recommended Posts

Dostałem od klienta w rozliczeniu kartę graficzną NVIDIA QUADRO FX-580 512MB DDR3 (klient przesiadł się na GeForce GT640 2GB). I tu dotarła do mnie informacja , która mnie zainteresowała....

 

Na stronie http://pl.wikipedia.org/wiki/NVIDIA_Quadro przy tym modelu FX-580 odnalazłem iż jest możliwy OC tej karty:

 

Model: FX 580

Chip: G96

Rdzeń graf.     450 MHz (OC 650MHz)

Taktowanie Pamięci 400 MHz

Wielkość RAM 512MB

Typ pamięci 128-bit GDDR3

Przepustowość RAM 25.6 GB/s  

Ilość rdzeni CUDA : 32

40 Watt

Dodatkowe informacje:

1× Dual-link DVI-I, 2× DisplayPort (10-bit na kolor), chip ten sam co w GeForce 9500

 

Pytanie dla wtajemniczonych w sprawach OC:

 

Przeszukałem opcje w sterowniku oraz panelu NVIdia, ale nie ma tam (nie znalazłem) możliwości /opcji do przyspieszenia działania rdzenia graficznego.

 

Jak to zrobić ???

 

Udzielcie fachowej pomocy potrzebującemu...

Edytowane przez Pawik74
Link to post
Share on other sites

msi afterburner uzyj

Zainstalowałem , lecz program rozszerzył mi tylko pracę rdzenia graficznego z 450MHz do 585 MHz (takie są wpisane max prędkości w program). W tej chwili karta pracuje stabilnie. Czy ktoś może mi powiedzieć jak pójść dalej do 650 MHz (czyli jak ominąć granice w programie MSI Afterburn).???

Link to post
Share on other sites

Znajdź plik MSIAfterburner.cfg w folderze , gdzie zainstalowałeś Msi Afterburnera , znajdź UnofficialOverclockingEULA i dopisz obok tego I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it

I daj do linijki UnofficialOverclockingMode 1

Edytowane przez Robcio5551
Link to post
Share on other sites

znajdź UnofficialOverclockingEULA

W pliku MSIAfterburner.cfg brakuje takiej sekcji albo wpisu

 

Są tylko takie sekcje:

[Properties]

[settings]

[ATIADLHAL] są wpisy:

                          UnofficialOverclockingEULA    =

                          UnofficialOverclockingMode    = 0

[NVAPIHAL]

 

Możesz mi dokładniej to opisać

Edytowane przez Pawik74
Link to post
Share on other sites

Ma być :

 

UnofficialOverclockingEULA    = I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it

UnofficialOverclockingMode    = 1

Zastosowałem się do Twojej sugestii , nawet odnalazłem w internecie dodatowy wpis w sekcji [ATIADLHAL]

 

EnableUnofficialOverclocking   = 1

 

 

lecz to wszystko nie działa z aktualną wersją MSIAfterburnerSetup231 - nadal ciągle wyświetla max 585 MHz . Może podane rozwiązanie pracuje z wcześniejszymi wersjami....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...