Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Przymierzam się do zakupu dysku zewnętrznego, 2,5", 1TB. W zasadzie zdecydowałem się już na firmę WD. Czy mógłby mi ktoś kompenenty i bardziej doświadczony powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy MY PASSPORT a MY PASSPORT ULTRA?

 

Czy jest są to te same urządzenia różniące się jedynie rozmiarem i tym że MP ULTRA może tworzyć kopie zapasowe w chmurze. Czy może ULTRA jest jakiś bardziej zaawansowany technologicznie?

 

Aktualna cena (z opcją odbioru os. w Wawie):

My Passport 288zł

http://www.komputronik.pl/product/160150/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/WD_My_Passport_1TB_USB3_0_Black.html

 

My Passport Ultra 319zł

http://www.agito.pl/dysk-wd-my-passport-ultra-wdbzfp0010bbk-czarny-2-5-1tb-usb-3-0-83-852254.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=852254

 

 

Czy warto wydać 31zł więcej na Ultra, czy nie ma sensu? Co polecacie? Co wy byście wybrali?

 

 

Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

Też miałem taki dylemat. Wybrałem wersję zwykłą. Według mnie dyski różnią się tylko gwarancją ( ultra ma 3 lata, zwykły 2 ) oraz do Ultra dodają jakiś tam futerał ^^ Co do zwykłego paszportu naprawdę nie mam zastrzeżeń, czasami dysk kopiuje 100+ MB/s ( zależy to od rodzaju pliku i wielkości) oczywiście na USB 3.0, jest cichy, mały i poręczny. Polecam. Kupowałem również w komputroniku tylko, że srebny wtedy kosztował on chyba 277 zł o ile pamiętam.

 

 

EDIT: Ma tylko jedną małą wadę: krótki kabel: ok.40cm, lecz mi wystarcza. Kładę go na górę obudowy i spokojnie sięga do USB , gdzie znajduję się tak mniej więcej w połowie wysokości obudowy. Dysk posiada trochę mniej niż 1 TB a dokładnie 931 GB.

 

EDIT2: Tutaj masz test ultra:http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/wd-my-passport-ultra-podreczny-terabajtowiec/strona/20728.html , z tego wynika, że wydajnościowo nie jest lepszy. W teście max uzyskali 99 MB/s. O ile pamiętam korzystając ostatnio ze zwykłego Passporta coś około 103 MB/s miałem. Aż się zdziwiłem, oczywiście pozytywnie :)

Edytowane przez Utati
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja mam ultra i różnica polega na programach archiwizacyjnych i chmurze. Jeżeli tego nie potrzebujesz to nie warto dopłacać. I jak pisał kolega Utati kabel ma ok 40cm, ale działa swobodnie na przedłużce USB 2.0 (może mieć niższy transfer, nie sprawdzałem). Ja przy Passport 2TB mam 1,81TB (przy czym kilkaset mega to programy i dodatki od WD)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...