Skocz do zawartości

Nierozwiązywalny problem z BSOD 0x00000124


Recommended Posts

Witam!

Od kilu miesięcy borykam się z problemem losowych BSOD. Występuje on co dziwne tylko w spoczynku (Pulpit + Chrome + foobar). Nigdy pod obciążeniem. Komp jak w sygnaturce.

Rzeczy które zrobiłem :

 

 

- pamięci przetestowane Memtestem (każda kość osobno) - żadnych błędów

- dysk przeskanowany chkdsk / R - żadnych błędów (dysk pozatym jest nowy, ma niecałe 2 miesiące, nadal BSOD) oraz przez HdTune. Odczyt SMART - okej

- skanowanie antywirusem - żadnych wirusów

- śmieci na bieżąco usuwanie przez CCleaner

- stawiany nowy system (Windows 7 SP.1 64 bit)

- gdzieś wyczytałem że ten błąd może występować przy zbyt niskim napięciu na procu. Podniosłem VCore do 1.45 V (domyślnie 1.1 V) - nic to nie dało

- proc obciążony przez 3 godziny w Prime95 - zero BSOD

- grafa obciążona przez 2 godziny w Unigine Valley Benchmark test FHD Extreme - zero BSOD.

- 2 godziny w OCCT Power Supply Test - zero BSOD

 

Odnośnie kompa : 

 

- Windows Update - włączony, aktualizacje pobieram na bieżąco

- wszystkie sterowniki najnowsze

- stery od grafy najnowsze 327.23

- zero jakiegokolwiek OC.

- komp się nie przegrzewa, w obudowie wręcz zimno (obudowa + cooler w sygnaturce + 4 wentyle 120mm w środku). Temp.: proc w spoczynku 28*C (do 45*C pod obciążeniem), grafa 35*C w spoczynku (do 70*C pod obciążeniem.

- BIOS najnowszy ze strony Asusa 2104

 

Ma ktoś z Użytkowników może jeszcze jakieś pomysły co z tym zrobić ?

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Podałbyś jeszcze dane z Podglądu Zdarzeń Windowsa np. po wystąpieniu BSODa system powinien zarejestrować błąd i zrobić jego opis, także do pliku *.DMP oraz looknij czy jakieś urządzenie nie powoduje problemu i czy w Podglądzie Zdarzeń nie występują jakieś krytyczne błędy, zwłaszcza powtarzalne. 

 

Problem z Twoją sygnaturką BSOD 0x00000124 dotyczy najprawdopodobniej problemów z procesorem i jego napięciem. Miałem kiedyś ten procesor na Asus M4A88TD-EVO/USB 3 i z tego co pamiętam napięcie AUTO wynosiło 1,425V dla tego procesora. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

A więc tak, Vcore w Biosie zmiana zaczyna się od wartości 1.125000 i w góre. Szczerze to nie wiem jak sprawdzić domyślnie ustawioną wartość. 

 

Zrzut ostatniego BSOD : 

 

==================================================

Dump File         : 101413-42245-01.dmp
Crash Time        : 2013-10-14 15:38:32
Bug Check String  : 
Bug Check Code    : 0x00000124
Parameter 1       : 00000000`00000000
Parameter 2       : fffffa80`07fd64b8
Parameter 3       : 00000000`00000000
Parameter 4       : 00000000`00000000
Caused By Driver  : ntoskrnl.exe
Caused By Address : ntoskrnl.exe+4adb3c
File Description  : NT Kernel & System
Product Name      : Microsoft® Windows® Operating System
Company           : Microsoft Corporation
File Version      : 6.1.7601.18247 (win7sp1_gdr.130828-1532)
Processor         : x64
Crash Address     : ntoskrnl.exe+4adb3c
Stack Address 1   : 
Stack Address 2   : 
Stack Address 3   : 
Computer Name     : 
Full Path         : C:\Windows\Minidump\101413-42245-01.dmp
Processors Count  : 4
Major Version     : 15
Minor Version     : 7601
Dump File Size    : 262 144
Dump File Time    : 2013-10-14 15:38:51
==================================================
 

 

 

W Podglądzie zdarzeń cyklicznie powtarza się błąd : 

 

 

Nie można uruchomić usługi LogMeIn Kernel Information Provider z powodu następującego błędu: 

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

 

Jest to program do zdalnego pulpitu, ale już go nie mam. 

 

 

Natomiast co jakiś czas przed BSOD, jest błąd krytyczny : 

 

 

Wystąpił krytyczny błąd sprzętowy.

 
Składnik: mostek północny firmy AMD
Źródło błędu: Wyjątek sprawdzenia komputera
Typ błędu: Przekroczenie limitu czasu oczekiwania licznika alarmowego funkcji HyperTransport
Identyfikator procesora: 0
 
Widok szczegółów tego wpisu zawiera dodatkowe informacje.

 

Natomiast przed jednym BSOD wystapiła seria ponizszych bledow : 

 

 

Usługa Rozpoznawanie lokalizacji w sieci zależy od usługi Usługa interfejsu magazynu sieciowego, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: 

Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się.
 
Usługa Minireadresator SMB 2.0 zależy od usługi Otoka i aparat minireadresatora SMB, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: 
Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się.
 
Usługa Minireadresator SMB 1.x zależy od usługi Otoka i aparat minireadresatora SMB, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: 
Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się.
 
Usługa Otoka i aparat minireadresatora SMB zależy od usługi Podsystem buforowania przekierowywanych danych, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: 
Urządzenie dołączone do komputera nie działa.
 
Usługa Pomoc IP zależy od usługi Usługa interfejsu magazynu sieciowego, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: 
Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się.
 
Usługa AVGIDSAgent zależy od usługi AVGIDSDriver, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: 
Urządzenie dołączone do komputera nie działa.
 
Usługa Stacja robocza zależy od usługi Usługa interfejsu magazynu sieciowego, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: 
Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się.
 
Usługa Usługa interfejsu magazynu sieciowego zależy od usługi NSI proxy service driver., której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: 
Urządzenie dołączone do komputera nie działa.

 

 
Dziwną rzecz dziś zauważyłem w BIOSIE. Pamieci mam 1600 Mhz. Natomiast w BIOSIE jak jest DRAM Frequency ustawiona na Auto to przy uruchamianiu kompa pokazuje "8 Gb 1333 Mhz Unganged Mode". Czy z tym wszystko okej ?
Link to post
Share on other sites

Na początek zalecałbym przywrócenie ustawień fabrycznych BIOS, jeśli to zrobisz podaj napięciu AUTO procesora i sprawdź jeszcze raz owe taktowania pamięci.

 

Odnośnie RAMU nie jestem w tym momencie pewien czy 965 obsługuje pamięci 1600 MHz na Twojej płycie głównej- być może jest sytuacja że BIOS sobie specjalnie zmienia na 1333 MHz. Twoja płyta wspiera 1600 MHz w opcji O.C. także może to też powodować jakieś błędy. 

 

Przywróć w BIOSie fabryczne ustawienia i zobacz jak poustawia VCORE i RAM Frequency. 

Link to post
Share on other sites

Witam, chciałbym podpiac się w temat. A więc również mam problemy z tym BSOD-em.

 

Konfiguracja sprzetowa:

CPU:AMD Athlon™ II X3 445 3.10 GHz

RAM: GOODRAM DDR3(2x2048)MB

4096MB PCI1333

MOBO: ASUS M4N68T-M V2 GF7025

GPU: GAINWARD GF GTS 450 1024MB

DDR3

HDD: CAVIAR 500GB WD5000AADS

SATA II 32MB

PSU: FSP(FSP500-60APN 85+) 500W

BIOS zaktualizowany.

 

fotoo.pl/show.php?img=636625_bsod.jpg.html - ss z bluescreenview

 

Zrobiłem weryfikację sterowników,

zaznaczałem sterowniki nie od

Microsoftu i wyskoczyły dwa BSODy.

Przy dtsofdtbus01.sys - fotoo.pl/show.php?img=635733_bsod-po-dtsoft...jpg.html oraz przy smartdefragdriver.sys - fotoo.pl/show.php?img=635741_cimg0956.jpg.html

 

Test Memtestem wykazał zero błędów, również procesor w OCCT.

Dysk w porzadku,

fotoo.pl/show.php?img=631036_hwmonitor.jpg.html - screen z hw monitor gra 20min, temp również w porządku.

 

Dziś uruchomilem Video Card Stability Test temp. karty graficznej 65 , po 8 min wywalilo:

"freezing detected

perhaps the video card switched into

low-accelerated mode.

if you overclocked you video card,

you need to lower you GPU and Mem

frequency

after reboot please launch a test

again"

za chwilę znów uruchomilem test i po 30 min nie wywalilo tego błędu. Co mogę jeszcze zrobić?

Link to post
Share on other sites

@up.

 

Grafa nie podkręcona ? 

 

 

Długo nie musiałem czekać. Dziś znów BSOD przy całkowitym spoczynku (uruchomiony chrome z jedną kartą) 

 

 

==================================================

Dump File         : 101713-38438-01.dmp
Crash Time        : 2013-10-17 21:41:26
Bug Check String  : 
Bug Check Code    : 0x00000124
Parameter 1       : 00000000`00000000
Parameter 2       : fffffa80`0803a8f8
Parameter 3       : 00000000`00000000
Parameter 4       : 00000000`00000000
Caused By Driver  : ntoskrnl.exe
Caused By Address : ntoskrnl.exe+4adb3c
File Description  : NT Kernel & System
Product Name      : Microsoft® Windows® Operating System
Company           : Microsoft Corporation
File Version      : 6.1.7601.18247 (win7sp1_gdr.130828-1532)
Processor         : x64
Crash Address     : ntoskrnl.exe+4adb3c
Stack Address 1   : 
Stack Address 2   : 
Stack Address 3   : 
Computer Name     : 
Full Path         : C:\Windows\Minidump\101713-38438-01.dmp
Processors Count  : 4
Major Version     : 15
Minor Version     : 7601
Dump File Size    : 262 144
Dump File Time    : 2013-10-17 21:41:47
==================================================
 

 

Nie mogę zainstalować Windows SDK for Windows 7 - z kolei, wywala mi Installation failed. Bede jeszcze próbował. Wyczytałem że w tym sie ponoć da przeanalizować BSOD.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem weryfikację sterowników,

zaznaczałem sterowniki nie od

Microsoftu i wyskoczyły dwa BSODy.

Przy dtsofdtbus01.sys - fotoo.pl/show.php?img=635733_bsod-po-dtsoft...jpg.html oraz przy smartdefragdriver.sys - fotoo.pl/show.php?img=635741_cimg0956.jpg.html

 

Test Memtestem wykazał zero błędów, również procesor w OCCT.

Dysk w porzadku,

fotoo.pl/show.php?img=631036_hwmonitor.jpg.html - screen z hw monitor gra 20min, temp również w porządku.

 

Dziś uruchomilem Video Card Stability Test temp. karty graficznej 65 , po 8 min wywalilo:

"freezing detected

perhaps the video card switched into

low-accelerated mode.

if you overclocked you video card,

you need to lower you GPU and Mem

frequency

after reboot please launch a test

again"

za chwilę znów uruchomilem test i po 30 min nie wywalilo tego błędu. Co mogę jeszcze zrobić?

 

Co do błędu 0x00000124 fajnie by było jakbyś dołączyć dane z narzędzie Debugging Tools tak jak to zrobił kolega niżej. 

 

Odnośnie tych pozostałych. Pierwszy z tych błędów może powodować DeamonTools - przeinstaluj - sprawdź czy będzie się pojawiać BSOD, a być może po prostu usuń. Drugi z tych błędów może powodować uszkodzona karta graficzna i zważywszy na problemy z tą kartą jakie opisałeś poniżej - jest to całkiem prawdopodobne. Kiedy dokładnie wywala Ci tego BSODa dotyczącego jak podejrzewam karty graficznej? Jeszcze jedno - korzystasz z programu SmartDefrag? Jeśli tak, on również może powodować owy BSOD. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

 

 

A jednak mi się udało. Link do analizy : http://wrzucacz.pl/f...8-01_windbg.txt

 

U Ciebie problem wywala sterownik AMD - jak sądzę dotyczący procesora. Miałeś przed obecną kartą graficzna z Nvidii kartę od AMD? Przeleć kompa Drive Sweeperem tak dla pewności. Zobaczymy co będzie. 

Link to post
Share on other sites
wklej.org/id/1151038/

różne są okoliczności tego BSODa, najczęściej pulpit, przegladarka - PC zawiesza i restart muszę robić i wyskakuje System odzyskał sprawność po nieoczekiwanym błędzie, właśnie z tym błędem 124.

 

Właśnie usunąłem Deamon Tools, tego Smart Defrag też usunę skoro może powodować błąd.

 

Jeszcze inny BSOD mi się przytrafia, wchodzę na Mój komputer do D:\Games\crack_mp3_kenoko\3 krok i gdy daje wróć wyskakuje ciągle Blue Screen z błędem http://wklej.org/id/1152484/ . W tym jak i w tym błędzie 124 chodzi o plik ntoskrnl.exe.

Edytowane przez Kwiecio
Link to post
Share on other sites

Kolego skoro Tobie wywala tyle BSODów to tych problemów może być więcej z Twoim komputerem - może proponowałbym tak w pierwszej kolejności porządnie przeskanować komputer pod kątem wszelkiej maści wirusów. Ja bym Ci jeszcze raz sugerował sprawdzić tą Twoją kartę graficzną np. w OCCT GPU 3D bądź innym wymagającym programie bo jest całkiem możliwe że to w niej leży problem. Sprawdź czy karta dobrze siedzi w porcie PCI; wyciąg ją, przeczyść slot, wsadź ponownie, sprawdź czy zasilanie jest do niej prawidłowo podłączone. Kolejnym krokiem będą sterowniki pod Twoją kartę - sprawdź czy masz najnowsze, jeśli nie zaktualizuj je. Następnie poddaj ją obciążeniu w tym teście Video Card Stability Test badź OCCT GPU 3D i wtedy napisz czy wywala BSODy, przerywa test albo powoduje inne anomalie. Jak napisałeś wyżej - test karty graficznej zakończył się niepowodzeniem - to też w pierwszej kolejności skup się na tym problemie. Jeśli karta istotnie sprawia problemy - zacznij rozwiązywanie problemów od niej, wymiana, podmiana na inną. Z mojego doświadczenia wiem że błąd 0x00000124 jest powodowany najczęściej z przyczyn sprzętowych (zasilanie, napięcia). 

 

 

 

 

Jeszcze inny BSOD mi się przytrafia, wchodzę na Mój komputer do D:\Games\crack_mp3_kenoko\3 krok i gdy daje wróć wyskakuje ciągle Blue Screen z błędem http://wklej.org/id/1152484/ . W tym jak i w tym błędzie 124 chodzi o plik ntoskrnl.exe.

 

 

 

Odnośnie tego - ale kod błędu jest inny - nie 124 a 50 a to zasadnicza różnica. Daj screena tego błędu z BlueScreenView. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Ok, SMART dysku twardego (HD Tune, Crystal Disk) jak rozumiem sprawdzałeś i również ewentualne błędy możemy wykluczyć? Rzuciłbyś jeszcze screen pełnej puli procesów podczas korzystania z kompa? Albo loga z OTL - byłoby profesjonalniej. 

 

Ntskrnl.exe nie powoduje owych błędów tylko problemy sprzętowe, sterownikowe które napotyka. Powodem ich może być wiele rzeczy - od faktycznej awarii (w Twoim przypadku cały czas może być to karta graficzna którą masz przetestować) albo coś z software`m - nieaktualne sterowniki, bądź ich konflikt. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Dysk w porządku, ale mogę załączyć screen http://fotoo.pl/show.php?img=631063_discinfo.jpg.html

Screeny z menadżera : http://fotoo.pl/show.php?img=637245_menadzer.jpg.html i tutaj dalsza część : http://fotoo.pl/show.php?img=637260_menadzercz-2.jpg.html

 

I chyba będzie to coś z kartą graficzną, odkurzyłem komputerek sprężonym powietrzem, jeszcze zaglądnąłem do zasilacza czy czasem kondensatory nie wylały, ale tam wszystko w porządku. Wyciągnąłem kartę graficzną i przeczyściłem ją jak i slot, po uruchomieniu kompa "no video input" wentylator GPU działa przełożyłem kabel VGA do zintegrowanej i obraz jest. Odłączę jeszcze raz jak się w końcu uruchomi to robię testy.

Link to post
Share on other sites

U Ciebie problem wywala sterownik AMD - jak sądzę dotyczący procesora. Miałeś przed obecną kartą graficzna z Nvidii kartę od AMD? Przeleć kompa Drive Sweeperem tak dla pewności. Zobaczymy co będzie. 

 

No nic nie znalazł takiego Driver Sweeper. Jakieś resztki po starych sterownikach od grafy, pozostałości po PhysX i troche śmieci po Realtek PCI GBE Family Controller czyli mniemam że to sieciówka. Nic z AMD nie znalazło. 

Link to post
Share on other sites

W takim razie karta do podmiany jeśli masz takową możliwość. Albo inaczej - wyjmij tego GeForca i odinstaluj wszelkie sterowniki, możesz dodatkowo Drive Sweeper'em wyczyścić pozostałości po nVidii i korzystaj z karty zintegrowanej, zobaczysz czy dalej będzie walić błędami. Wiem że to nie jest komfortowa sprawa ale to mi się wydaje najsensowniejszym rozwiązaniem. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...