Skocz do zawartości

Nierozwiązywalny problem z BSOD 0x00000124


Recommended Posts

@fr1man
Spróbuj zainstalować sterowniki w wersji 314.22 lub starszej.

 

---

U siebie miałem podobny problem - losowe zwiechy(z tym, że raz wyskoczył komunikat o odzyskaniu sprawności przez sterownik ekranu po czym znowu się ziwesił) i BSODy, ale tylko podczas korzystania z przeglądarki. Problem wystąpił, gdy zaktualizowalem stery do 320.49, powróciłem do 314.22 i komp znowu zaczął działać stabilnie. Potem probowałem jeszcze szczęścia z 327.23 i 331.58, ale zawsze kończyło się tym samym problemem i powrotem do 314.22.

Link to post
Share on other sites

No i ja chyba przejdę na te starsze sterowniki, bo jednak pochwaliłem się, a wczoraj BlueScreen wystąpił ale tym razem 0x116.

http://wklej.org/id/1161230/

 

Kolego ten błąd jest wynikiem problemów z kartą graficzną tudzież sterownikami. Rozumiem że chodzi o tego Twojego Gainwarda GTS 450? Jeśli tak, sprawdź w BIOS czy masz poprawnie ustawiony port PCI-Express, wgraj jakieś stabilne sterowniki - może te co kolega Ci proponował 314.22 (nie mam nVidii więc nie orientuje się jakie są stabilne) i zobaczysz co będzie dalej, czy wywali coś. 

 

Dodam tylko że downgrade do starszych sterowników nie jest rozwiązaniem na dłuższą metą z tego względu że po to wychodzą nowe aby usprawnić działanie gier, i zwiększyć wydajność sprzętowa kart - w mojej opinii - zdarzyła mi się raz sytuacja że najnowsze sterowniki powodowały artefakty w grach, ale nigdy żeby sprzęt przez nie walił BSODami - co nie znaczy że być może u nVidii tak jest. Inna sprawa że ten GTS 450 w erze GTXów jest już trochę leciwy i kto wie czy te najnowsze drivery nie powodują zgrzytów. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Znalazłem na forum nVidii wątek z tym problemem: https://forums.geforce.com/default/topic/550032/geforce-500-400-series/nvidia-driver-320-49-whql-

freezing-my-pc/16 Tylko go przejrzałem(19 stron) i problem występuje na kartach serii 400/500/600. I tylko przy zainstalowanych sterownikach w wersji wyżej wyższej niż 314. Podobno pomaga wyłączenie akceleracji sprzętowej w przeglądarce. Może są w tym temacie jakieś inne rozwiązania, ale ja nie mam teraz czasu, żeby to przeczytać.

 

@Warren1987 Wszystkiew wersje sterowników, które wymieniłem są stabilne, ale tylko na 314.22 system się nie wysypuje w przeglądarce.

Edytowane przez Mortis7
Link to post
Share on other sites

 

 

@fr1man Spróbuj zainstalować sterowniki w wersji 314.22 lub starszej.
 

 

Raczej to nie wina sterowników. Poza tym odkąd zacząłem mieć problemy z kompem, miałem 6 różnych wersji sterów (najnowsze jak i też jakieś starsze. Nie pamiętam już wersji, aczkolwiek były nieźle archaiczne. Najstarsze jakie miałem to dołączone z płyty dołączonej do grafy). Kwestia raczej do kolegi Kwiecio.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...