Skocz do zawartości

Nierozwiązywalny problem z BSOD 0x00000124


Recommended Posts

W takim razie karta do podmiany jeśli masz takową możliwość. Albo inaczej - wyjmij tego GeForca i odinstaluj wszelkie sterowniki, możesz dodatkowo Drive Sweeper'em wyczyścić pozostałości po nVidii i korzystaj z karty zintegrowanej, zobaczysz czy dalej będzie walić błędami. Wiem że to nie jest komfortowa sprawa ale to mi się wydaje najsensowniejszym rozwiązaniem. 

No tak też będzie trzeba zrobić i przejść na zintegrowaną i czekać, zobaczymy co z będzie, bo już z tej karciochy chyba nic dobrego ?

Link to post
Share on other sites

Na większości zagranicznych for internetowych, tych większych (Tom's Hardware, Overclocker.net, Xtremesystems.org) w większości tematów napisane jest że 00x124 powodują jakieś problemy/złe ustawienia z napięciem. Dużo odpowiedzi brzmi :

 

0x124 = add/remove vcore or QPI/VTT voltage (usually Vcore, once it was QPI/VTT)

 

co w wielu przypadkach jest rozwiązaniem. Spróbuje tego. Moge tylko prosić o jakąś sugestię, jak podnoszę Vcore, które napięcia jeszcze trzeba podnosić ? Jak podnosze samo Vcore, Windows albo nie wstaje albo reset BIOSU przez Clear CMOS.

Tak to wygląda u mnie w BIOSIE :

 

http://imageshack.us/a/img9/9441/urii.th.jpg

Link to post
Share on other sites

@fr1man => Zgadza się - tym bardziej że u Ciebie występuje tylko ten błąd - wpisz w miejsce CPU Over Voltage - Auto zapisz ustawienia i przejdź do Windowsa - zobaczysz co będzie. Jeśli to nie poskutkuje wpisz w to samo miejsce: By Cpu i ponownie zapisz. 

 

Nie masz w pierwsze zakładce BIOSU opcji VCORE? 

 

Dziś wyskoczył mi BSOD z numerem błędu 50. To co jednak nie karta ?

 

Ten błąd o kodzie 50 PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA to jest jakiś problem z oprogramowaniem, sterownikami do których system po prostu w skutek jakiś anomalii nie może mieć dostępu. Powodów może być naprawdę setka - gdybym to ja miał taki problem instalował był od nowa wszelkie stery od płyty głównej (chipset, karta zintegrowana, sieciowa, dźwiękowa itp) najlepiej pościągane ze strony producenta. Nie wiadomo co z Windowsem, czy jakieś jego części składowe nie są posypane - nie pisałeś nic wcześniej od kiedy masz te BSODy, jak długo to trwa i czy komputer w przeszłości działał prawidłowo a z czasem coś się posypało. Reinstall Windowsa też jest rozwiązaniem. Karta z nVidii tak jak pisałem wcześniej, nie musi wcale być niesprawna - tyle że testów też nie przechodziła do końca sprawnie. Pytajnik pozostaje. 

 

Tak na prawdę to jedynym pewnym rozwiązaniem w takich patowych sytuacjach jest postawienie kompa od podstaw, czyli reset ustawień BIOSU, format dysków, postawienie Windowsa od nowa i czysta instalacja sterowników ze strony producenta. W przypadku kiedy nowo postawiony system i najnowsze sterowniki nie zdawałyby egzaminu to dla mnie by to oznaczało już usterkę sprzętową. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Robiłem format i wgrywałem Windowsa 1.10 bo wcześniej pojawił mi się kod błędu 124 i myślałem, że to pomoże i błędy dalej występowały, a błąd 50 wczoraj pierwszy raz mi się pojawił, może to przez antywirusa, usunę i zainstaluje innego i zobaczymy.

Edytowane przez Kwiecio
Link to post
Share on other sites

 

 

@fr1man => Zgadza się - tym bardziej że u Ciebie występuje tylko ten błąd - wpisz w miejsce CPU Over Voltage - Auto zapisz ustawienia i przejdź do Windowsa - zobaczysz co będzie. Jeśli to nie poskutkuje wpisz w to samo miejsce: By Cpu i ponownie zapisz.    Nie masz w pierwsze zakładce BIOSU opcji VCORE? 
 

 

W BIOSie mam ustawione jako poniżej. Nigdy tego nie zmieniałem. Na poprzednim zdjęciu Vcore 1.25 ustawione było na chwilę, nawet nie zapisałem tych ustawień. Nie się ustawić wartości By Cpu, albo Auto albo mogę zmienić tą wartość do max 1.7V.

 

http://imageshack.us/a/img716/4528/vkp5.th.jpg

 

Na pierwszej zakładce nic nie ma. Opcje zmiany napięć są tylko w Advanced --> Configure System Frequency/Voltage.

Link to post
Share on other sites

Ok, skoro na AUTO sypie BSODem to ustaw 1,475V. Zobaczysz co będzie.

Ja miałem na ASUS M4A88TD tego Phenoma 965 ustawionego na 1,475 stock, i chodził. Ale gdy tylko obniżyłem napięcie waliły się błędy. Może taka sztuka a może wszystko zależy od płyty głównej. W każdym bądź razie pamiętam że jak ustawiałem na AUTO napięcie zawsze wynosiło 1,475V stock. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

No chyba tak, miałem Avast i zainstalowałem AVG  i chyba od tej pory błąd 50 wyskakiwał i przeinstalowałem znów na avast i cisza, ale karty jeszcze dedykowanej nie założyłem, będę dziś sprawdzał i nie wiem może zainstalować tym razem sterowniki starsze czy jednak aktualne ?

Edytowane przez Kwiecio
Link to post
Share on other sites

Zależy od Ciebie - wiadomo że dzień lub dwa dały by Ci większą gwarancję powodzenia całej akcji. Z drugiej strony jeśli faktycznie przyczyną BSODÓw 50 był antywirus to wsadzenie karty nie ma prawa kolidować z antywirusem i jej ponowne zainstalowanie nie miało by wpływu na dalsze testowanie. Jeśli ją ponownie wsadzisz, pamiętaj żeby w BIOSie przestawić na wszelki wypadek na kartę PCI a nie zintegrowaną, chyba że Twój BIOS robi to automatycznie. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites
W każdym bądź razie pamiętam że jak ustawiałem na AUTO napięcie zawsze wynosiło 1,475V stock. 

 

 

Dobra napięcie w BIOSIE w zakładce Pc Health pokazuje 1.136. Wszystkie ustawienia na AUTO. Zmieniam na 1,475 V, windows nie wstaje, zwiecha na ekranie "Uruchamianie systemu WIndows" Tylko restart z z płyty głównej wchodzi w gre. Zmieniłem na wartość minimalnie wyższą niż pokazuje płyta główna czyli na 1.13750 i cały czas to samo. Po przywróceniu do defaultów w BIOSie Windows normalnie się uruchamia. 

 

Może spróbuje podnieść też VDDNB - to chyba napięcie chipsetu tak ? Default pokazuje AIDA 1.1 V.Czy jedno napięcie nijak się ma do drugiego ? 

Edytowane przez fr1man
Link to post
Share on other sites

Korzystam z Chrome. Z tego co wiem on ma swój wbudowany silnik do flasha. Aczkolwiek chyba przy jakichś tam aktulizacjach pakietu Adobe się aktualizuje. Więc mam. 

Co do BSOD podczas przeglądania netu to też myślałem kiedyś że być może to wina sieciówki zintegrowanej na mobo. Podłączyłem na PCI kiedyś karte sieciową sprawdzić, niestety nadal to samo. Dodatkowo BSOD nie występują tylko podczas przeglądania netu. Często było tak ze leciała tylko muza z kompa i wtedy też się zdarzały bluescreeny.

Edytowane przez fr1man
Link to post
Share on other sites

Ten procesor kupiłeś jako nówkę czy po prostu używany? Masz na niego jakąkolwiek gwarancję? Ja bym jeszcze zrobił w miare możliwości podmianę procesora na coś podobnego z AMD, najlepiej ten sam ale rozumiem że to może być niewykonalne - bowiem nie możemy wykluczyć przypadku że proc umiera. Ten błąd 0x00000124 wiążę się ściśle że anomaliami sprzętowymi - nie wiem, może jeszcze spróbować podpiąć inny zasilacz, może gdzieś są spadki napięć które powodują nagłe BSODy? 

Link to post
Share on other sites

Procesor był kupiony nowy. Cały komp oprócz dysków był kupiony nowy ok. rok temu. Wszystko jest na gwarancji jeszcze. Spróbuje jakoś zdobyć inny zasilacz. To jeszcze jest wykonalne, z procem będzie trudniej. Jesli na innym PSU okaże się nadal to samo, jedynym wyjściem jest wysłać proc na gwarancję ?

Link to post
Share on other sites

Kurcze to podobno bardzo dobry zasilacz... Takie opinie na internecie wyczytałem.  Aż dziwne jakby się okazało że to jego wina. 

Jutro powinienem mieć inny zasilacz. Podłącze podziałam z tydzień, zobaczymy co się wydarzy! Temat narazie zostawiam jako nierozwiązany! Dzięki ogromne za pomoc!!!!


Pytanie mam czy 400W zasilacz pociągnie mojego kompa ? Chyba powinien...

Edytowane przez fr1man
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...