Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Widziałem sporo wątków na ten temat. Niestety zdecydowana większość sprzed kilku miesięcy, a wiem, że to już może mieć wpływ na cenę oraz podzespoły.

 

Otóż potrzebuję złożyć od zera nowy komputer stacjonarny z budżetem ok 2500 PLN. Jeśli chodzi o podzespoły chciałbym żeby był jak najbardziej wydajny w miarę możliwości (do gier itp.).

 

Szperając w sieci natrafiłem na karty graficzne GeForce GTX 660 oraz na trochę droższą Radeon HD 7870. Coś takiego by mi pasowało. Do tego ew. jakiś procek i5/i7 + kość/i 8/16 GB RAM.

 

To mój konspekt. Co radzicie? Coś innego? Zdaję się na waszą opinię. Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Przecież podaliśmy tam kod, wpisujesz ten sam co tam. Mój zestaw jest jeszcze do rozbudowy o jedną kość ramu(tak samo jak kajitsu.) z szybszką kartą graficzną, a kajitsu. dał ci od razu troszkę wydajniejszy procesor i chłodzenie dodatkowe CPU kosztem słabszej karty graficznej. Sam zdecyduj który zestaw ci sie bardziej podoba. Pozdrawiam :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Tak więc Breaky83, zestaw który zaproponowałeś poprzednikowi za ok 3000 PLN znacznie mnie zadowoli )
 

 

Chwila chwila, obecnie rynek bardzo mocno się zmienia poprzez premierę nowych kart ATI 

 

Warto dołożyć do Gigabyte Radeon R9 280X OC 3GB DDR5 384bit (1100/6000) nawet póki co kosztem chłodzenia i OC w tamtym zestawie .....

 

Jeżeli nie zamierzasz podkręcać CPU 

 

Gigabyte Radeon R9 280X OC 3GB DDR5 384bit (1100/6000)

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

Liteon iHAS122 SATA (black)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

EVGA 500W 500B 80+ Bronze

Zalman Z3 Plus (b/z)

Intel Core i5-4440 /3.1GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

 

3059 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

Tutaj dopłacając 200 zł do droższej GPU zyskujesz prawie 20% wydajności więcej 

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/924904-6/ewolucja-od-amd---asus-radeon-r9-280x-directcu-ii

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A więc tak jak pisałem. Nie myślałem o tym. Chciałbym kupić sprzęcik który da mi przez jakiś czas trochę frajdy z gier. Pytanie czy faktycznie warto podkręcić i jakie to rodzi następstwa. No i jak z ew. kosztami/dopasowaniem do powyższego zestawu.


 

 

Chwila chwila, obecnie rynek bardzo mocno się zmienia poprzez premierę nowych kart ATI 

 

Warto dołożyć do Gigabyte Radeon R9 280X OC 3GB DDR5 384bit (1100/6000) nawet póki co kosztem chłodzenia i OC w tamtym zestawie .....

 

 

A gdybym miał dołożyć do tego chłodzenia tak żebym był spokojny o podzespoły jak wyglądałby ew. zestaw ? 3200 PLN to już nieprzekraczalna kwota (chyba, że 100 PLN zwiększa znacznie wydajność/jakość/bezpieczeństwo).

 

 

Otrzymałem też niestety informację od esc.pl odn. obudowy. Nie ma na stanie tej ładnej, oświetlonej Z9 Plus :/

Edytowane przez onyss
Link to post
Share on other sites

Ok, rozumiem. Nawiąże ktoś do moejgo powyższego postu? Bardzo mi zależy na tym. Nie kupuję kompa na dzień lub dwa. Tak jak napisałem jestem w stanie wyłożyć 3000-3200 PLN. A widzę że każde 100 zł robi różnicę.


Co powiecie o tym zestawie?

 

Gigabyte GA-B85M-D3H Intel B85 LGA1150 BOX - 267.00 zł
Seagate Barracuda 1TB SATA3 (ST1000DM003) - 234.00 zł
Thermaltake Smart SE Modular 530W - 205.00 zł
Elixir DDR3 8GB 1600 MHz CL9 - 269.00 zł
Intel Core i5-4440 LGA1150 BOX - 672.00 zł
Gigabyte ATI Radeon R9 280X 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/mDP PCI-Express (ver. OC) - 1203.00 zł
Zalman Z9 Plus - 214.00 zł
Liteon nagrywarka DVD iHAS122-18 czarny OEM - 69.00 zł
 
Wiem, że jest niemalże identyczny z powyższym. Chcę taki zakupić i ostatecznie potwierdzić.
Edytowane przez onyss
Link to post
Share on other sites

Można by pomyśleć o 4570 ale .... teraz wchodzi moje drugie ja .... nie opłaca się tego robić dla 2-4 fspów więcej kosztem obudowy czy też zasilacza. 

 

Możesz zostawić tak jak jest, poza kodami promocyjnymi w komentarzu dopisz również prośbę o wyłączenie stanów usypiania C6 / C7, możesz też dopłacić do tego L8 530 z certyfikatem 80+ i o nic wtedy się nie martwić. 

Link to post
Share on other sites

Chcę chcę. Tak jak pisałem nie ogarniam akcji z tymi kodami :P Nie wiem o co chodzi za bardzo :)) Nie wiedziałem, że przy każdym zestawi można go wykorzystywać.

 

Już raz pisałem na ten temat. Esc.pl zestaw złoży każdemu klientowi za darmo. Przesyłkę za pobraniem doliczają nawet jeśli kupujący użyje owego kodu. Nie jest to hejt, bo osobiście uważam ich za najlepszy sklep w tej branży, ale ciągłe wzmianki na forum o rzekomych korzyściach zawiązanych z kodem podjeżdża mi trochę pod kryptoreklamę.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie to nie problem. Problemem jest raczej dostępność podzespołów.
No i jestem ciekaw jak to będzie wyglądało za jakiś tydzień, bo właśnie wtedy planuję kupno. Mam nadzieję, że nic się nie pozmienia.

 

 

Jak przy tym zestawie wygląda przyszłość? Jest otwarta możliwość ew. modernizacji ?


Zdecydowałem się na to:
 
Gigabyte GA-B85M-D3H Intel B85 LGA1150 BOX
Seagate Barracuda 1TB SATA3 (ST1000DM003)
Thermaltake Smart SE Modular 530W  --- nie wiem tylko jak z tym wyłączeniem stanów C6/C7 więć opcjonalnie bequiet! PurePower L8 530W
SilentiumPC Gladius M40 Pure Black  ---- ew. Zalman Z9 Plus
Elixir DDR3 8GB 1600 MHz CL9
Intel Core i5-4440 LGA1150 BOX
Gigabyte ATI Radeon R9 280X 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/mDP PCI-Express (ver. OC)
 
 
Mam też prośbę o ew. alternatywy dla podzespołów. Sprzęt chcę kupić na dniach, a już widzę, żę w niektórych nie są dostępne np. GPU, pamięć RAM.
Przypominam, że mój budżet to 3200 PLN.
Edytowane przez onyss
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...