Skocz do zawartości

Smartfon do 700.


Recommended Posts

Jako, że mój stary LG ledwo zipie, poszukuję nowego smartfona.

 

  • mój budżet : Max 700zł.
  • nówka czy używka : Nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : Jak największy.
  • preferowany system mobilny : WP8, ale jak będzie dobry tel. z androidem to nie pogardzę.
  • do czego będę używać urządzenia : Internet, zdjęcia, muzyka.

Najważniejsze dwie rzeczy to ekran i aparat.

 

W oko wpadły mi dwa modele: Lumia 625 i Lumia 720.Ten pierwszy ma większy ekran a drugi z tego co słyszałem to lepszy aparat.

 

Czy Lumia 625 to jest to samo co 620 tylko, że z większym ekranem i 4G?

Link to post
Share on other sites

No tak, tylko kto realie siedzi z głową w ekranie, żeby aż tak przeszkadzała mu rozdzielczość ekranu L625 ? 

Tak, jest to L620 z 4G oraz większą przekątną ekranu.

Kompromisem pomiędzy L625 a L720 jest właśnie wyżej wspomniany Ativ S od Samsunga, chociaż tutaj liczyć się trzeba z mniejszym wsparciem od producenta. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A znając życie ten sposób to jakaś ingerencja w system po której stracę gwarancję.

35 euro to trochę sporo, wychodzi 770zł za Ativ S + 35euro to już ponad 900zł. Odpada, bo zależy mi też na nawigacji.

 

W takim razie zostaje lumia 720. Wiadomo coś czy do świąt wyjdą jakieś nowe, budżetowe Lumie w tej cenie?

Link to post
Share on other sites

Na dziś są przecieki o "Lumi 720" z opcją DualSIM. Jest też Lumia 525 - generalnie 22 Października poznawy szczegóły i może się okazać, że Nokia nas czymś zaskoczy. Ale nie ma się co napalać - nawet jak pokażą coć 22 Pażdziernika to troche czasu minie zanim się w Polsce pojawią w sprzedazy.

 

Polecam Lumię 720 - bardzo dobry aparat i dźwięk, długo trzymająca bateria. No i jakość wykonania - Ativ jest gorzej wykonany i spasowany. Choć Samsung to też bardzo dobry wybór - ale jak wiele razy pisałem - Nokia daje więcej niż Samsung.

 

4G jest przeraklamowane i to mocno - z moich i nie tylko doświadczeń wynika, że samo 4G códów nie robi - co mi przyjdzie z tego, że telefon "połączy" się z BTS'em w trybie 4G - jak sieć szkieletowa lącząca BTS ma ograniczoną przepustowość i jak do BTS'a "podłączy" się duzo ludzi to pasmo jest obcinane. Sam tego doswiadczyłem w Plus GSM - centrum dużego miasta i LTE w Plusie chodziło wolniej niż HSDPA w Orange. Zresztą HSDPA jest całkiem wystarczające - no chyba, ze ktość ciągnie torrenty :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

 

 

A znając życie ten sposób to jakaś ingerencja w system po której stracę gwarancję.
 

Bez ingerencji w system da się zainstalować. 

Podobno mają zaprezentować ulepszoną wersję Lumii 520 ale czy do świąt trafi do sklepów? Pewnie taki mają zamiar bo to gorący okres ale jaka będzie cena - nie wiadomo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...