Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pam pa ram pam pam, uprzedzę Apostołów Nokii

Lumia 520 :D jako alternatywa dla Ace 2

Jedyny minus względem Samsunga to brak Leda. Dalej praktycznie wszystko na +

Z androidó możesz się jeszcze rozejrzeć za Huawei Ascend g510. Ten teżjest całkiem OK choć ma ciut mało ramu jak na androida ( 512)

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Osobiście mając do wydania 500zł zdecydowanie brałbym LG P990 i wgrał CyanogenModa 7,w takiej konfiguracji telefon złoto.

Trochę przekracza budżet ale mógłbym dopłacić. Zapomniałem dopisać, że znalazłem LG L9 za 500 zł jak nówka na gwarancji. Brać? To co mi się nie podoba to, że nie da się instalować aplikacji na karcie pamięci, ale nie miałem Androida, więc nie wiem ile tej pamięci będę potrzebował. Do LG P990 można na karcie instalować apki, gry? Wykonanie chyba lepsze niż w Samsungu.

Co do Lenovo - odpada, nie znam tej firmy z telefonów.

LG L9 odpada? Chodzi mi o tej pierwszej generacji.

Link to post
Share on other sites

L9 za 500zł to bardzo dobra oferta. I tak to prawda że nie da się instalować aplikacji na SD więc musiałbyś odpuścić sobie duże gry.

 

Nie gram w duże gry. Myślę, że L9 będzie lepszy niż LG P990, który podał kolega wyżej. Na niego mógłbym wgrać CyanogenMod 7 i wtedy chyba mogę wgrywać apki/gry na kartę? Czy po tym modzie tracę gwarancje? Nie znam się na tym.

 

Czyli póki co rozumiem, że najlepszy L9. Coś innego? Mogę dołożyć te 100-150 zł.

Link to post
Share on other sites

L9 będzie zdecydowanie lepszy od p990 i również można na niego wgrać CM choć osobiście nie widzę takiej potrzeby, fabryczny android 4.1 chodzi bardzo przyzwoicie. Aby wgrać rom musisz odblokować bootloader co wiąże się z utratą gwarancji bo nie da się go potem zablokować. 

 

No dobra a jak jest w końcu z tymi apkami? Da się przenieść na karte czy jak?

Opowiedz coś o nim jeśli jesteś posiadaczem. Ekran dla mnie jest odpowiedniej wielkości. Lubię słuchać muzyki... Słyszałem, że jakość kiepska ze słuchawek nawet tych dobrych? Podejrzewam, że po przesiadce z Wave723 i tak odczuję różnicę, co?

Link to post
Share on other sites

Jakość muzyki może nie jest najlepsza ale audiofilem nie jestem i mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza. Co mogę powiedzieć to że słuchawki dołączone do zestawu są beznadziejne i lepiej od razu zainwestować w coś lepszego. A co do przenoszenia aplikacji to po wgraniu custom romow nie powinno być z tym problemu. Na fabrycznym systemie właściwie jest taka możliwość ale nie działa tak jak powinno. Po kliknięciu 'przenieś na sd' aplikacja niby się przenosi bo wyskakuje potwierdzenie ze przeniesiono ale tak naprawdę nic się nie dzieje, miejsce w pamięci telefonu nie zwalnia się a na karcie nie ma plików od przeniesionej aplikacji.

Link to post
Share on other sites

Jakość muzyki może nie jest najlepsza ale audiofilem nie jestem i mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza. Co mogę powiedzieć to że słuchawki dołączone do zestawu są beznadziejne i lepiej od razu zainwestować w coś lepszego. A co do przenoszenia aplikacji to po wgraniu custom romow nie powinno być z tym problemu. Na fabrycznym systemie właściwie jest taka możliwość ale nie działa tak jak powinno. Po kliknięciu 'przenieś na sd' aplikacja niby się przenosi bo wyskakuje potwierdzenie ze przeniesiono ale tak naprawdę nic się nie dzieje, miejsce w pamięci telefonu nie zwalnia się a na karcie nie ma plików od przeniesionej aplikacji.

 

Podsumowując.. Nic za tę cenę lepszego nie znajdę?

Na aplikacje z tego co wyczytałem zostaje mi 1,5 Gb. To dużo czy mało? Mógłbyś mi to jakoś zobrazować? Przypuśćmy, że instalowałbym aplikacje. Z kolei jak gra zajmuje powiedzmy 2Gb to instaluje się z tego na telefonie 100 mb, a reszta plików instalacyjnych ląduje na karcie?

Link to post
Share on other sites

W tej cenie oprócz chińczyków nie znajdziesz nic lepszego. Pamięc wewnętrzna ma pojemność 2,33GB i nie zainstalujesz aplikacji jeśli nie masz wystarczająco miejsca. Same systemowe aplikacje zajmują ok. 330MB więc do dyspozycji zostaje ok. 2GB i to niestety trochę mało bo obecnie gry potrafią zajmować po 1,5GB

Link to post
Share on other sites

Przemyśl jeszcze raz sprawę z Windows Phone 8 i telefonem Nokia Lumia 520. To wydaje sie dużo bardziej sensowne - to tylko taka moja rada. W budżetowych fonach WP8 lepiej wychodzi niż Android.

 

Wolałbym Androida. Mogę trochę dołożyć, kupić używkę... Nic nie znajdę już?

Panowie nie lepszy będzie HTC One S?

Link to post
Share on other sites

Ciężko w tej cenie będzie Ci coś dobrego w androidzie kupić... szczera prawda. Większość tematów: Smartfon do 500-1000zł kończy się zakupem Nokia Lumia 520 i Nokia Lumia 720.

Rzecz jasna nie przyjmuj na ślepo mojego słowa - wpisz w wyszukiwarce na forum przykładowo: Smartfon 500zł, Smartfon 700zł, itp... i sam zobacz.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Ciężko w tej cenie będzie Ci coś dobrego w androidzie kupić... szczera prawda. Większość tematów: Smartfon do 500-1000zł kończy się zakupem Nokia Lumia 520 i Nokia Lumia 720.

Rzecz jasna nie przyjmuj na ślepo mojego słowa - wpisz w wyszukiwarce na forum przykładowo: Smartfon 500zł, Smartfon 700zł, itp... i sam zobacz.

 

Pozdrawiam

 

Rozumiem :) Słychaj... powiem tak. Ja mam teraz Samsunga Wave723 i ona ma system Bada. Byłby dla mnie git gdyby miał Androida. Jedynie ekran mógłby być nieco większy conajmniej 4" i może ciut lepszy aparat niż 5mpix, możliwość instalowania aplikacji/gier na karcie pamięci i tyle. Takie mam wymagania.

Link to post
Share on other sites

Wolałbym nie dokładać. Przecież widać, że nie mam dużych wymagań. No ze stówkę mógłbym dorzucić, jeśli warto. Mógłbym też kupić i za 3000 zł, ale nie widzę sensu i po długich przemyśleniach doszedłem do wniosku, że nie ma sensu płacić 1000 zł za telefon. HTC One S też spoko, wydaje się lepszy od L9 ze względu na aparat i jakość dźwięku. Jedyny minus to brak karty pamięci, ale pewnie bym się zmieścił. Graczem nie jestem także luzik, parę aplikacji na pewno, nie wiem jakich ale po przesiadce z Bada na pewno będzie buuuum. Muzyki lubię dużo słuchać także napewno z 5 Gb zapchałbym muzyką. Zresztą ludzie kupują iPhone'y z 16Gb pamięci i płacą o wiele więcej także może bym się zmieścił.

Link to post
Share on other sites

Jest duży wybór telefonów w tej cenie z moimi wymaganiami - w grę wchodzą używki. Naprawdę nic mi nie polecicie?

 

a ile możesz dołożyć? Może napisz...

 

Nie powiedziałeś o ile naciągasz budżet więc propozycje pozostały takie jakie były. Logiki troche....

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...