Skocz do zawartości

Bluescreeny z nieznanej przyczyny.


Recommended Posts

Dodam ze to mój brat cioteczny reinstallował wiec musiał on przeoczyc to hmm tylko ja sie nie znam w 100% na reinstallu ale chyba wygląda to tak mam 2 opcje albo z Biosu albo z wina z biosu chyba będzie łątwiej jeśli chodzi o formatowanie jak sie nie myle?


Wiem ze musze w biosie jakąs opcje First costam przestawic z HDD na CD-ROM jeśli mam ustawione na HDD i potem przy starcie biosu komp sam powienien włączyc płytę z windowsem i pojawic sie powinien napis aby spowodować rozruch CD wcisnij dowolny klawisz? dobrze mówie?

Link to post
Share on other sites

aha czyli z poziomu windowsa tez powinno da sie bez problemu zformatowac? tylko takie pytanie czy jest możliwość zeby sformatować odrazu 3 partycje dysku? C D i G ???


Tylko ze nie wiem czy on właśnie tak nie formatował tej partycji C i cos nie zadziałało? 


zaraz zaraz a co tam jest dzielic tak jak w tym poradniku? ja mam C D G partycje i windowsa na C chce zainstalowac co jeszcze musze podzielic?

Link to post
Share on other sites

No wiem ale na D mam troche niepotrzebnego śmiecia nawet i moze odrazu juz by sie przydało to zrobic :)


a ile tak Win 7 Professional 32bit moze zajmować max?


hmm to tak zainstalowałem windowsa teraz mam już tylko 1 kopie  i kolosalnie więcej miejsca na partycji C wiec z windowsem teraz powinno być dobrze.  a i czy właśnie te jakby 2 kopie mogły być przyczyną bluescreenów?

Link to post
Share on other sites

Zaintalowałem juz sterowniki do chipsetu audio karty sieciowej i grafiki dedykowanej GTS 450 do zintegrowanej nie instalować dopóki nie jest ona używana?


A i takie pytanie czy jeszcze jakiś sterowników do czegos mi brak niz te do Chipsetu audio i video czy nie? Aha i czy First Boot Device mam miec ustawione na CDROM dysk HDD czy jakąś tam jeszcze 1 opcje bo 1 razem jak włączyłem biosa to było First Boot Device na To czego nie pamiętam nazwy Second na sata HDD samsung i coś tam ( to mój dysk jak coś) i Third na CD ROM i po zainstalowaniu windowsa zmieniłem First spowrotem tak jak było czy ma zostać na CD ROM?

Edytowane przez Zivolt
Link to post
Share on other sites

Witam,

zauważyłem  problem pasujący do tego tematu pozwolę sobie się podpiąć, mianowicie pojawił mi się ostatnio parę razy nieznany blue screen po wybudzeniu komputera z trybu uśpij, mam windows 7 64x, spotkał się ktoś z was czymś takim? problem występuje tylko po wznowieniu pracy z tryby uśpij, wiecie może czym to może być spowodowane? Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Z instalacją sterowników pomoże program Drivereasy.

Tylko po co, jak urządzenia są znane, a sterowniki dostępne na stronie producenta ?

Ten program potrafi ściągnąć starsze sterowniki niż można wgrać ręcznie, zdecydowanie nie polecam takich rozwiązań.

 

 

parę razy nieznany blue screen po wybudzeniu komputera z trybu uśpij,

Bez numeru BSODa, to udaj się do wróżki, bo na forum nikt chyba nie ma szklanej kuli.

Link to post
Share on other sites

@Up. Program Drivereasy ma swoje wady to fakt. Co nie zwalnia użytkownika z myślenia. Bo nie zawsze na stronie producenta są najnowsze sterowniki. Ale tym mniej znającym się na sprzęcie i oprogramowaniu ułatwia sprawę rozpoznawania sprzętu i instalowania sterowników. Jak ktoś nie lubi tego programu zawszę możne użyć innego alternatywnego softu(może i lepszego). Ręczna instalacja sterowników jest dla osób, które znają swój sprzęt na 100%. Zdarza się jednak czasami, że przy instalacji pakietu sterowników jeden lub kilka nie zainstalują się prawidłowo(sterowniki Intela). Ten program pozwala to wykryć i interweniować w razie czego. Soft pokazuję też wersję pobieranego sterownika i zawszę można porównać ze stroną producenta czy pobieramy najnowszą wersję.   

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za kilka minut uruchomie ponownie kompa wbije to biosu i tak ustawie


Teraz pytanie z innej paczki. Bo wczoraj jakoś internet mi kolosalnie zwolnił zawsze miałem 10Mb/s dzisiaj jest 1Mb/s czy to wina neostrady? ^^
 


ehh nie pomógł reinstall windowsa dalej dzisiaj gdy moja siostra oglądała na yt filmik wywalilo BSODa :( spróbuję wieczorem przepiąc na kartę zintegrowaną i zobaczę co się bedzie działo a i czym wypalić memtest86  żeby przetestować pamięc? a i musze wypalać na pustą płytę czy można na płytę akurat w moim przypadku ze źle chyba wypalonym memtestem?? aby było miejsce?

Link to post
Share on other sites

Obraz wypal czym chcesz nero, ashampoo, deamon tools, alcohol 1205 jakiś program na pewno zajdziesz. Jak nie pobierz sobie to http://www.dobreprogramy.pl/ImgBurn,Program,Windows,13049.html prosty program i mało zajmuję. Jak przetestujesz pamięć i test nie wykaże błędów. Zmień przeglądarkę internetową na inną może przeglądarka coś miesza i wali błędami. Podejrzana jest też karta sieciowa jeśli błędy są tylko przy przeglądaniu netu. Zrób ClearCMOS płyty głównej może to pomoże. 

Link to post
Share on other sites

a i właśnie nie tylko przy przeglądaniu internetu bo jeszcze jak np odpale grę internetową League of legends to lubi się zcrashowac komp a i czy to może być wina jakby karty sieciowej na USB? bo nie wiem czm ale moja wbudowana karta sieciowa coś nie działała ostatnio i ta na USB tez nie po reinstallu windowsa ta na USB zaczęła działać i jej używam ale moze to jest jej wina :P i na jaka zmienic przeglądarke bo aktualnie używam google chrome.


a Jak zrobic clearcmos co na płycie głównej trzeba wcisnąc przestawic czy wyjąc i włożyć?


No i na płycie po wypaleniu ma być folder ISOLINUX SYSLINUX GUIDE.PDF i SRC.rar?


a i błędów nie ma przy przeglądaniu internetu tylko przy oglądaniu filmików na yt na fullscreenie w większej jakości np 1080p HD lub 720p HD a przy niższych nie wiem bo np mój brat mały w niedzielę czyli wczoraj oglądał bajkę w 360p przez 1h 20 min i nic sie nie działo a siostra dzisiaj 10min w większej pewnie jakości i bęc :D

Link to post
Share on other sites

Co do obrazu Memtesta odpal i sprawdź czy działa.  Nic tu nie ryzykujesz first boot CD w bios i sam odpali test. Test musi być Pass 100%. No errors. Trochę może potrwać zależ od rozmiaru zainstalowanego ramu. Jak będą błędy to coś z pamięciami( może pomóc czyszczenie styków, zamiana banków). Co do przeglądarki dowolna inna firefox, explorer itp. Za błędy przy oglądaniu wideo mogą też odpowiadać źle działające sterowniki wideo. Ale na początek test pamięci. ClearCMOS robi się zworką na płycie z takim opisem. Ale prościej wyjąć baterię z płyty głównej na ok 2 minuty. Komputer przy tej operacji musi być wyłączony i odłączony od zasilania. Po wyjęciu baterii naciśnij kilkakrotnie przycisk start na obudowie by rozładować elektrolity(pc nadal wyłączony). Po 2 minutach załóż baterię. I podpal normalnie peceta. Wejdź do bios, ustaw datę i inne ustawienia. Zobacz jak zachowuje się Windows. 

Link to post
Share on other sites

ok a tak przy 2GB ramu to strasznie długo potrwa ten test? 1 kość a i w którym miejscu znajduje się ta bateria na mojej płycie? czyli http://www.asus.com/pl/Motherboards/M4A78LTM_LE/  ??? :D


hmm jeśli chodzi o przeglądarkę to zainstalowałem mozille ale przy chrome jakoś wolno trochę ona chodzi i dziwnie tak troche mi sie przewija kółkiem myszy w dół i w góre xd


ale ponoć te stery od Nvidi 327.23 są dobrze nie wiem dlaczego mają xle działać? :P

Link to post
Share on other sites

Co do sterowników to możesz je zmienić na starsze. Sam mam tą wersję sterowników i nie zauważyłem problemów. Ale u Ciebie może być inaczej. Bateria to srebrna pastylka po środku płyty głównej wyciągasz ją odginając lekko blaszkę przytrzymującą i sama wyskoczy. Pomęcz się trochę z przeglądarką to tymczasowe rozwiązanie i ma służyć tylko testom. Możesz użyć softu do optymalizacji firefoxa http://www.dobreprogramy.pl/SpeedyFox,Program,Windows,17352.html ale pobieraj tylko z linków bezpośrednich. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...