Skocz do zawartości

Pomoc przy podkręceniu GTX460SE i FX8120


Recommended Posts

Witam czy mógłby ktoś przeprowadzić mnie przez temat podkręcania procka, nie jestem aż tak zielony więc trochę zrozumiem.
U nas na forum jest temat odnośnie podkręcania bez odblokowanego mnożnika,a odnośnie odblokowanych powiedział że wystarczy zmienić Clock Ratio jednak słyszałem że przy odblokowanych trzeba zmieniać inne parametry tylko jakie ?
I jak jest z tymi V im mniej tym lepiej czy jak to jest ? Mógłby ktoś wytłumaczyć ?


A co do karty to jak się ja podkręca, ile mogę,  jakie są konsekwencje, czy warto na takiej starszej grzałce coś kręcić? Podniosą się temp. ?

Link to post
Share on other sites

Wiesz co nie wypowiem się w sprawie fx'a bo zgaduję, że masz UEFI a nie miałem z nim do czynienia ale mogę się wypowiedzieć w sprawie tego gtx'a. Od jakiej firmy masz tego 460 SE ? I oczywiście standardowo jaki masz zasilacz, płytę główną (dobra to już wiem)  ;)

Edytowane przez _LoKi_
Link to post
Share on other sites

No to zasilacz w porządku, spokojnie uciągnie OC tego sprzętu. A co do tego gainwarda  to Ty masz model chłodzenia bez żadnych rurek cieplnych tylko sam czarny radiator tak? Jeśli tak to pewnie musi ci się trochę grzać  :D Jeśli jeszcze nie masz programu do podkręcania kart graficznych to polecam Ci MSI Afterburner bardzo fajny i przyjemny programik :)

A jak podkręcać?

Od razu mówię abyś nie ruszał napięć (jest szansa, że i tak masz tą opcje zablokowaną) bo to znacznie podniesie temperatury karty i jej sekcji zasilania (która mogłaby się w takiej sytuacji spalić) 

 

1. zacznij od podnoszenia taktowania rdzenia (Core clock). Na początek może być to większy skok od pozostałych (30-50mhz) a potem podnoś stopniowo o 10mhz i za każdym podniesieniem taktowania sprawdzaj stabilność tej karty za pomocą: gier (BF3, Crysis3 itp.) bez wł. Vsync, OCCT - test GPU na wykrywanie błędów (uruchom go tak na 15-20 min i ustaw wartość użytej pamięci  GPU na połowę jej ilości np. jak masz 1024mb to 512mb itd.), benchmarków (polecam Heaven Benchmark , itp.)

Jak będą jakieś artefakty, OCCT wykryje błąd, sterowniki padną itd. to obniż taktowanie o kilka mhz i z powrotem testuj.

 

2. Po uzyskaniu najwyższego stabilnego taktowania rdzenia zajmij się za taktowanie pamięci (Memory clock). Postępuj analogicznie do punktu 1.

 

To powinno być wszystko w sprawie OC karty graficznej (mam nadzieję, że niczego nie ominąłem). Pamiętaj o monitorowaniu temperatur karty. Nie przekraczaj 80*C. 

 

A co do OC fx'a to poczekaj na wypowiedź jakiegoś eksperta w tej sprawie lub poczytaj gdzieś na forach, stronach informatycznych itp. Martwi mnie to, że na twojej płycie (GA 990FXA D3 jeśli się nie mylę) nie widzę na zdjęciach żadnego radiatora na sekcji zasilania a biorąc pod uwagę, że te FX'y są dość prądożerne to mogłaby się ona przegrzewać. 

Mam nadzieję, że jakoś pomogłem  :)  Liczę na plusika :D

Edytowane przez _LoKi_
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jasne;-)

Wielkie dzięki postaram się zrobić tak jak napisałeś

A co do procka i płyty to kupiłem od kolegi z forum i radiatorki na sekcji są i u niego przez rok na 4Ghz sztywnych dobrze chodził i na fortisie więc problemu nie powinno być.

Choć w przyszłości coś od intela by było.

Jeszcze raz dzięki:-)

Edit.

Tak sam czarny radiator bez rurek

Link to post
Share on other sites

Nie ma za co ;) Jeśli płyta ma radiatorki na sekcji i trzymała te 4Ghz na procesorze to w porządku, może uda Ci się jeszcze coś wyskubać z tego procka :)  Ale mówię, ja z tym UEFI jeszcze nie miałem do czynienia i w tej sprawie Ci dobrze nie doradzę. Jeśli chodzi o OC to osobiście preferuję karty graficzne (co chyba widać)  :D

Jak będziesz miał czas to może pochwalisz się jaki wynik w podkręcaniu udało się Tobie osiągnąć na tej grafice co?  ;) Jak masz taki  radiator to zawsze na bieżąco pilnuj temperatur bo jednak te karty to grzałki są (moja gtx 460se od gigabyte może się rozgrzać do 75*C) ale myślę, że z tym a'la deltą nie powinno być problemu :evil:    

Link to post
Share on other sites

Tak koło 60-65 stoi, no chyba że gra ciekawa to po tych 2-3 do 4 godzin też potrafi te 75 złapać

Oczywiście że się pochwalę. :D

A jeszcze tak spytam, zmieniałeś chłodzenie czy od nowości autorskie Gigusia ?

 

 

autorski gigabyte windforce x2. Dobrze sobie radzi przy przyzwoitym OC ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...