Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym się poradzić w kwestii laptopa na studia - Architektury wnętrz..

 

Wymagania:

1. Max 3000zł z systemem. Oczywiście czym taniej tym lepiej.

2. Matryca 17"

3. Obsługa: Photoshop, 3D MAX, ZW Cad.

 

Wpadło mi w oko: http://allegro.pl/acer-as7560g-4x2-4ghz-8gb-500-hd7670-1gb-17-3-win7-i3584026090.html - co o tym myśleć?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak takie oprogramowanie co podałeś ma śmigać to kup Apple.

 

 

9600M GT

C2D T9900

Cena 3000zł

Za co on tutaj płaci? Za bardzo przestarzałe podzespoły, które nie są w stanie udźwignąć oprogramowania?

Dlaczego w takim razie apple?
Nowy laptop za 1500zł będzie wydajniejszy...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Lenovo g780 z i7-3632 i gt635

Wydajnościowo rozniesie tego aer ana strzępy. Ten acer pochodzi jeszcze z poprzedniej nazwijmy to "generacji" i ma raz, że kiepski chłodzenie a 2 ma procek amd, który pomimo 4 rdzeni ma wydajność pentiuma dual core...... także śmiech na sali...

i7 ma ze 3x więcej mocy od niego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Apple uważam, że jest drogi i chyba nic ciekawego nie wnosi..

 

Szukam sprzętu raczej nowego.

 

 

Lenovo g780 z i7-3632 i gt635

Wydajnościowo rozniesie tego aer ana strzępy. Ten acer pochodzi jeszcze z poprzedniej nazwijmy to "generacji" i ma raz, że kiepski chłodzenie a 2 ma procek amd, który pomimo 4 rdzeni ma wydajność pentiuma dual core...... także śmiech na sali...

i7 ma ze 3x więcej mocy od niego.

 

Rozumiem, że wydajność znacznie rośnie - razem z ceną. Nie znam się na tym (nie wiem nawet czy potrzebna jest jakaś mocniejsza dedykowana grafika, czy wystarczy byle co), ale zaznaczam - że potrzebuję laptopa w celach.. bardziej biurowych z obsługą wyżej wymienionych programów. Nie musimy się zapędzać w gamingowe rejony.

 

Jeśli komputer za 2000zł będzie spełniał wymagania (i będzie miał pewien luz) oraz nie będzie z nim problemów - ok.

Nie dążę do wydania 3000zł (chodź godzę się z taką ewentualnością) - chcę mieć komputer spełniający wymagania w najkorzystniejszej cenie;)

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

Jak takie oprogramowanie co podałeś ma śmigać to kup Apple. Wiem, że nowego nie kupisz ale na przykład coś takiego spełni twoje wymagania:

http://allegro.pl/apple-macbook-pro-a1297-c2d-t9900-8gb-poznan-fv23-i3612383589.html

 

LOL, na bank. 3ds max dla OSX,a. :hahaha:  dżizys, jeszcze na dodatek za 3k pln

Link to post
Share on other sites

Nie ma tanich laptopów z i7 4 gen. Malo kiedy albo nawet w ogóle nie znajdziesz laptopa z i7 i bez grafiki dedykowanej. To celowy zabieg producentów.... byś płacił.  Lenovo które wrzuciłem z i7 ivy jest najsensowniejszym wyborem. i ma bardzo dobry stosunek wydajność/cena. Wg mnie to najoptymalniejszy wybór. Jak chcesz taniej to dostaniesz cośz prockiem i5 który ma znacznie mniej mocy niż i7 a to nie ma sensu. Różnice w wydajności między i7 3 a 4 gen to kosmetyka. Do tego w 4 gen wzrasta tdp czyli wydzielająwięcej ciepła. Tutaj masz procek w wersji o obniżonym tdp dodatkowo więc nie będzie problemó z grzaniem się

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

niby czemu? Masz jakiś sensowny argument czy opinie wyrobiona na podstawie lamentu laików których pełno w necie?

W przypadku 3ds max i CAD windows 8 ma bardzo poważny problem z narzutem nowego interface na API graficzne i z tego względu praktycznie nie nadaję się do wiekszych projektów. W W8 pulpit działa jako nakładka na modern UI i nawet wyłączenie wszystkich opcji graficznych nic nie poprawia. Duży narzut katastrowalnie obniża responsywność viewportów i przy dużych projektach wszystko dzieje się jak na gumie od majtek. Spory input lag jest bardzo frustrujący w przypadku pracy, w której wykonuje się kilkadziesiąt manualnych operacji na minutę.

W przypadku W7 zawsze można wyłączyć aero i cieszyć się bardzo dobrą responsywnością. Pracowałem kilka miesięcy na W8 i mógłbym przy nim zostać, ale po prostu nie nadawał się do mojej pracy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z win8 już się jakoś pogodzę. Staram się zredukować koszta.

Uczono mnie, że 2799 jest < 2949... no ale ok..

 

Pytam czy się nada.

 

P.S. jak mówiłem, nie chcę topić pieniędzy. skoro na tym nie będę grał, a jak mówiliście te programy nie wymagają mocnej karty graficznej (?) - to po co w takową pieniądze pakować?

 

P.S.S. Toshiba za 2799zł ma 8gb ramu..

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

No procek i7 4 rdzeniowwy więc mocy sporo. Matryca FHD także na plus.

 

Jakość wykonania przy tak drogim laptopie też ma znaczenie. Przejdźsiędo media czy innego euro, a nóżbęda go mieli.

Ja ostatnio widziałem l50tke to sie załamałem nad jakością plastików. No ale marki nie ocenia się na podstawie 1 modelu tylko każdy model rozpatruje się oddzielnie. Może w tym przypadku będzie lepiej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...