Skocz do zawartości

Spadek FPS, wina sprzętu czy sterowników?


Recommended Posts

Witajcie, mam problem z paroma grami, nie wiem czy to błąd sterowników a może sprzętu, przejdę do sedna, podczas gry w Battlefield 4 Beta mam straszny spadek FPS, ustawienia Ultra 1600x900, biegnę ulicą fps sięga 70-74 skręce w lewo i spadek do 1 FPS-a potem do 10 FPsów i po 3-4 sekundach się stabilizuję ale tylko na 1-2 sekundy i znów to samo, jeżeli sprzęt byłby za słaby do tej gry to zapewnie miałbym stałą wartość ~~20FPS a nie spadek z 70 do 1-2 (mówię tylko o 1 karcie  graficznej, na SLI także mam takie same problemy, tylko spadek jest z ~~120 do 1-2, te same problemy pojawiają się w gre Diablo gdzie spadek jest z blisko 350 FPS (na 1 karcie) do 15 na pare sekund i znów, dzieje się to samo, nie wiem w czym leży przyczyna gdyż na yt widziałem filmy gdzie ludziom działały te gry na podobnym sprzęcie bez problemów, a ja wydałem kupę forsy na dobry sprzęt a tu niestety problemy, lecz np. w BF3 oraz w Leauge of Legends problemów nie ma, stałe 350-400 FPS (w LoL-u).


 


Także jak wspomniałem testowane na SLI i na 1 karcie, na 1600x900 oraz na Full HD, nawet NVIDIA sama wydała jakieś ustawienia optymalne dla gier po czym zastosowałem je i problem jest ten sam.


 


Dla weryfikacji podam link do mojego CPU-Z (bez SLI) wyciągnąłem właśnie 1 kartę by sprawdzić problemy, ale wciąż to samo.


 


http://valid.canardpc.com/ijcm0d


 


Intel Core i7-4770k @ 3.5GHz

ASUS Z87-A SLI + Corsair Vengance 8GB DDR3 1600MHz CL8

SLI 2x Palit Jetstream GTX 770 + AOC e2043Es (20') + SAMSUNG T24B350EW (24') Full HD

OCZ 128GB Vertex SSD SATA3 + Seagate Barracuda 1TB SATA3

Zalman Z11 Plus + XFX 850W XXX Semi Modular 80+ Bronze

 

Sterwonik: 327.23 Nvidia

OS: Windows 7 Ultimate 64 Bit.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...