Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Od kilku tygodni mam wielki dylemat. Z jednej strony chciałbym iPhone'a, z drugiej strony Android ma większe możliwości, a z trzeciej wczoraj poczytałem o Lumiach i myślę, że WP też jest spoko.
Najlepszy wydaje się iOS po Jalibreaku, bo jest po środku (chyba) = spore możliwości po JB (jak w Androidzie), prostota, płynność i jakość wykonania (jak w WP). Chciałbym żebyście pomogli mi w wyborze. Do tej pory mam jedynie Samsung Wave 723, który jest w systemie Bada i nie ma na niego żadnych ciekawych aplikacji. Chciałbym abyście pomogli mi wybrać telefon do ok. 500 zł i drugi do ok. 1000 zł - nie wiem czy mam aż takie wymagania żeby kupować tak drogi telefon.

  • mój budżet : ok. 1000 zł
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : sprawdzone źródło z internetu (allegro może być)
  • nówka czy używka : obojętnie, używka będzie lepszym modelem
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : może być ponad 4"
  • preferowany system mobilny : tu jest największy problem...
  • do czego będę używać urządzenia : aplikacje, słuchanie muzyki, internet
  • moje najważniejsze wymagania : długo trzymająca bateria, brak zamulania, wygodne przeglądanie internetu, dobra jakość dźwięku (po dokupionych słuchawkach)

Na wstępie powiem, że najbardziej chciałbym iPhone'a z JB, a większość na aukcjach na iOS 7.
Wiadomo kiedy będzie JB pod iOS 7 na stałe?

Trafiłem na aukcję z iPhone 4S 64Gb z softem 6.0, telefon używany tydzień, ale gwary nie ma (z wymiany w serwisie) za 1500 zł. Nie wiem czy mi się opłaca, bo to dużo pieniędzy i za tę cenę miałbym jakiegoś tableta, chociażby iPad Mini. Poza tym raczej nie potrzebuję aż 64 Gb pamięci.
Tu pojawia się druga opcja: kupno iPada. Po prostu jestem w kropce, nie wiem nic...
 

Lumia też do najtańszych nie należy. Może kupić po prostu jakiś telefon z Androidem? Przeskok z gównianego systemu Bada i tak będzie odczuwalny.

 

Jedno pytania apropos WP. W Androidzie żeby mieć apki za darmo to po prostu pobierają z netu, w iOS robią JB, a WP jest coś takiego w ogóle?

Link to post
Share on other sites

W Windows Phone 8 całkowicie LEGALNIE :) zakładasz sobie Konto Developerskie, odblokowujesz telefon i możesz instalować aplkacje z po za sklepu. :) np. z Karty SD :)

To jest metoda oficjalna i legalna, dla osób, które chcą programować - mój znajomy tak zrobił i coś tam dłubie w sytemie :) i jakiś programik kleci. :) Podobno bardzo łatwo sie programuje pod WP8. :)

 

Pytanie tylko po co? Aplkacje w sklepie są darmowe i płatne, w zasadzie nie ma dużej ilości aplikacji, które by trzeba tak instalować - przykładowo jak byśmy chcieli instalować Apki Nokki na HTC czy Samsungu i odwrotnie. :)

 

A darmowych apek pod WP8 jest cała masa - de facto zawsze znajdziemy darmowy zamiennik - jest ich mniej niz pod Androida, ale jak mamy w sklepie aplikację to jest ona sprawnie dzialająca. W Androidzie można wrzucić co się chce i nikt nad tym nie panuje. Dlatego jak pobieramy grę pod WP8 na nasz telefon to ona działa doskonale.

 

Moje propozycje :

do 500 zł - Lumia 620

do 1000 zł Lumia 720 + słuchawki za 200 zł Nokia Purity by Monster WH-920 lub za 400 zł a-Jays Five for Windows - ale z a-Jays'ami raczej nie zmieścimy się w budżecie - z WH-920 spokojnie kupimy nówkę sztukę.

Obydwa modele słuchawek mają pilota - który w pełni działa, czyli po za odbieraniem połaczenia - działają przyciski Głośniej i Ciszej. Czego o innych modelach dla iP czy Androida nie da się powiedzieć. Do tego oba modele słuchwek grają rewelacyjnie WH-920 spokojnie konkuruje z 2x drośszymi zaś a-Jays Five grają porównywalnie do też  prze zemnie posiadanych Senków IE-60, kosztujących 900 zł.

 

Lumia 720 - znakomity dźwięk z sluchwkami jaki Ci poleciłem rewelacyjnie gra - mam obie słuchwki, długo trzyma bateria, dwa dni spokojnie zaś jak oszczędzamy to i 5 wytrzyma. :) do tego bardzo dobry aparat. 

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

@UP


 

Za rejestrację konta developerskiego płaci się 19$. Słuchawki raczej a-Jays lub SoundMagic, coś dobiorę. Póki co na oku mam jeszcze Note 2 za 1000 zł, SIII za 1100 zł oraz iPhone'a 4S 16Gb za 1000 zł. Coś do WP8 nie mogę się przekonać, chociaż nigdy go w rękach nie miałem. Dla ułatwienia może zna ktoś aplikacje jakie dostanę w WP, a których nie ma dla iOS, Android i na odwrót?
Apropo's Pentagrama to poczytałem opinię i jednak się rozmyślę, bo to chińczyk...

 

NIE CYTUJ W CAŁOŚCI POSTÓW. ZWŁASZCZA TYCH BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM. Biafra

Link to post
Share on other sites

Kumpel wyrobił sobie konto bezpłatnie - wiem, że mozna wyrobić tez konto Edukacyjne. Jak bardzo chcesz to się dowiem jak to zrobił. :) Po za tym MS dość często organizuje promocje gdzie mozna dostać PromoKody - jest też opcja przez DreamSpark - tez za darmo  :)

 

W większości aplikacje się pokrywają - tylko Lumia ma City Lens, Nokia Pocztówka i wiele innych - w zasadzie Nokia Kolekcja jest tylko na Lumie. Z darmo dostajemy też HERE Drive, HERE Maps i HERE Transit - czyli OffLine Nawigację Glosową, Mapy oraz powiązany z nimi Transit, który pomaga unikać korków. Z racji wymagań użyszkodników aplkikacje w każdym z systemów sa podobne. :)

 

Ogolnie po przesiadce z Androida nie zauważyłem braku aplikacji, za to apki pod WP8 są lepiej dopracowane, choć jest ich mniej. mniej. I często sa tańsze lub mają więcej "gratisów" - Angry Birds kosztują tyle samo na WP8  nie mają reklam a na Adroidzie tak :)

 

S3 bym sobie darował - chyba został pożucony i pewnie nie dostanie  Androida 4.3 :) :)  bo z tego co pamiętam ostatni soft to 4.1 lub 4.2.

NOTE 2 - to to jest nie porozumienie - na telefon za duże, na tablet za małe. Ni pies ni wydra coś na kształ świdra. :) I chyba przynajmniej dostał Androida 4.3 - ale nie jestem pewien.

iPhone 4S - fajny telefon, sam miałem iP1 - ale wg mnie ma kilka denerwujących drobnych wad jak brak standardowego USB, konieczność użycia iTunes lub zabawy z JB. Niemniej jak bym miał kupować coś po za L920 to pewnie z Twojej listy właśnie iPhone 4S wybrał, Przynajmniej płynnie działa, zawsze - czego o Androidzie powiedzieć sie nie da. No i Samsung ma nakładki, które lubia się zamulać - jak tego doświadczam w moim służbowym SGS4.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki Ravir, naprawdę mi pomagasz. Średnio jestem przekonany do Samsunga, a nie jestem fanem ani iPhone'a ani Samsunga... Miałem 3 iPody i 2 z nich były rewelacyjne także Apple robi porządne rzeczy. Do WP też mnie przekonujesz i skłaniam się do pojedynku pomiędzy WP vs iOS. Jakbyś mógł dowiedzieć się jak to kumpel zrobił to byłoby fajnie - pomogłoby mi to się zdecydować. Jaka jest rozsądna cena za iPhone'a 4S?

BTW. właśnie znalazłem:
http://allegro.pl/nokia-lumia-925-igla-okazja-od-loombard-pl-i3602307767.html

Nie lepiej dorzucić do modelu 925 jeśli już zdecydowałbym się na WP?

Link to post
Share on other sites

Ta aukcja to jest "dziwna" telefon posiada SIMLock i to z UK co już jest dziwne :) i zniechęcajace. Polskie Lumie od operatorów nie mają SIMLock'a - nawet Orange ich nie daje :) :)

 

Rożnice : L920 ma ekran IPS a L925 ma AMOLED - poczytaj o Glance Screen - tutaj Amoled się lepiej sprawdza. L920 ma 32GB pamięci wewnętrznej zaś L925 ma 16 GB. Po za tym L925 nie ma wbudowanego Ładowania Indukcyjnego (bezprzewodowego) - trzeba podobnie jak w Lumii 720 kupić specjalną nakładkę - koszt rzędu 100 zl - i nie będziemy mogli z nakładką używać fajnych etui jak StillGut. 

 

Ja Glace Screen nie używam choć mam na mojej L720, za to bardzo lubię naturalne kolory ekranu IPS, nie wyobrażam sobie życia bez ładowania indukcyjnego  :) tak jest wygodne, oraz wolał bym mieć 32 GB pamięci a nie 16GB  - wybrał bym więc Lumię 920 - ale to MOJE zdanie. Jeśli wolisz Amoled to śmialo L920 też jest znakomitym wyborem.

Po za tymi róznicami obie Lumie są super wykonane, działają znakomicie i cobyśmy nie wybrali to będzie to doskonały wybór. Poczytaj o detalach i się zdecyduj. Obie opcje są fajne i nie możemy dodkonać złego wyboru.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Nawiązując do SIII - czemu odradzasz kupno z racji braku wsparcia? Rozumiem, że nowego Androida mieć nie będę, ale czy to mnie będzie ograniczać? Czy aplikacje mi przestaną chodzić? Nie rozmiem tego. Przecież nie muszę go aktualizować do najnowszej wersji bo i po co. Gdybym znalazł białego 4s bez locka z iOS możliwym do jalibreak za ok. 800 zł to bym się nie zastanawiał, ale ciężko coś znaleźć. Przy wyższej kwocie nie wiem czy jest sens kupna telefonu. Za 2000 mogę złożyć jakiś komputer, kupić tableta, laptopa...

Link to post
Share on other sites

 

 

Gdybym znalazł białego 4s bez locka z iOS możliwym do jalibreak za ok. 800 zł to bym się nie zastanawiał
W tej cenie to nie wiem czy kupisz białego ip4. O 4s zapomnij.

 

 

S3 bym sobie darował - chyba został pożucony i pewnie nie dostanie  Androida 4.3  bo z tego co pamiętam ostatni soft to 4.1 lub 4.2.
Nie wprowadzaj w błąd, S3 dostanie 4.3 http://www.benchmark.pl/aktualnosci/samsung-galaxy-s-iv-galaxy-s-iii-galaxy-note-ii-android-4-3.html
Link to post
Share on other sites

Są plany - wiele razy na Androidzie na planach sie skończyło. Nowy system to nie bajery - ale chodzi o poprawki błędów i braków. A te warto mieć - zwłaszcza w tak dziurawym systemie jakim jest Android.

 

Po za tym ja jestem do Samsunga uprzedzony - mój służbowy SGS4 jest o przysłowiowy kant przysłowiowej du... rozbić - kosztująca mniej niż połowę prywatna Lumia 720, jest pod każdym względem lepsza - no może ma mniejszy ekran, ale dla mnie to zaleta :)

Więc tak sobie myślę, że jak SGS4 jest taki to jaki musi być SGS3, który jest starszy ? :) :)

Link to post
Share on other sites
Znalazłem takie ogłoszenie

Daj sobie spokój z tablicami, tam sami oszuści i wyłudzacze siedzą. Jeśli już to tylko i wyłącznie odbiór osobisty. No i serio myślisz że ktoś sprzeda telefon za 60% jego wartości? W tej cenie to możesz poszukać Note 1-generacji jeśli interesują Cię phablety. Zobacz sobie jeszcze Sony Xperia SP, bardzo przyzwoity smartfon w tej cenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...