Skocz do zawartości

Komponenty do zestawu do gier za 3700 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlueMike,

Recommended Posts

Witam,

poszukuję komponentów do komputera przeznaczonego do gier. Cena komponentów to 3700 zł . Zestaw bez monitora dysku HDD i napędów optycznych. Interesuje mnie tylko obudowa procesor, zasilacz, pamięć ram, karta grafiki, płyta główna  i dysk ssd. Sprzęt raczej nie będzie podkręcany. Podsumowując:

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota :3700 zł
  • Których części potrzebuję : Dysk SSD, Pamięć RAM, Procesor, płyta główna, obudowa, karta grafiki i zasilacz
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Zdecydowane raczej nie
  • Rozdzielczość mojego monitora :FHD
  • Specjalne wymagania :wydajność, wyjście HDMI na karcie grafiki.
  • Inne: Zestaw umożliwiający późniejszą rozbudowę ( np o drugą kartę grafiki czy zamontowanie lepszego chłodzenia CPU )
Edytowane przez Ninogniew
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zestaw umożliwiający późniejszą rozbudowę ( np o drugą kartę grafiki czy zamontowanie lepszego chłodzenia CPU )

Skoro zdecydowanie nie chcesz podkręcać to nie ma sensu się zastanawiać nad drugą kartą czy lepszym chłodzeniem.

Jednak w propozycji masz zestaw pod OC (procesor z K i płyta Z77) więc się zdecyduj ;)

Zestaw z propozycji bez sensu - przepłacasz za RAM (po co 16 GB?) i SSD oraz pakujesz słabą grafikę, zasilacz 700W - po co? Na pewno nie do SLI bo na Z77A-G43 SLI nie zrobisz. HDD już posiadasz?

 

1. Jeśli myslisz o SLI w przyszłości to minimum taki zestaw: http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=56789, ale żeby nie było, że druga karta będzie za rok bo wtedy nie ma to sensu. Masz tu procesor pod OC z chłodzeniem, płytę umożliwiającą SLI, zasilacz, który 2 karty pociągnie i obudowę, która jest dobra pod 2 karty (wentyl na boku). SSD wykracza poza budżet, stąd HDD.

 

2. Zestaw bez OC i bez możliwości SLI: http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=56796 . Tak jak chcesz - bez OC, za to z wydajną kartą graficzną. Obudowa renomowanego producenta, zasilacz z 5-letnią gwarancją. SSD zgodnie z życzeniem,

 

3. Zestaw z możliwością OC, ale bez możliwości SLI: http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=56797 . Jak w pierwszym: procesor pod OC z chłodzeniem, płyta umożliwia OC. W tej i poprzedniej jest dobry dysk SSD. 

 

Także masz do wyboru, do koloru ;)

kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

edit:

odczytałem budżet jako 3500zł, teraz poprawiłem linki :) sorki za zamieszanie

Edytowane przez BlueMike
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam za kłopot z tym linkiem nie ten się skopiował co miałem zapisany.

HDD i napędy optyczne posiadam i nowe do szczęścia nie są mi potrzebne :)

 

Zestaw 2 jest super, tylko czy obudowa z takim oknem z boku nie będzie się kurzyć niemiłosiernie ? chyba że jest tam zakładany filtr antykurzowy, ale z tego co czytałem posiada 2 takie filtry i akurat nie w miejscu okna. Mam nadzieję że jakoś rozwiejesz moje wątpliwość co do tego. Nie przeszkadza mi w sumie rozkręcanie kompa co jakiś czas i czyszczenie go ale nie ukrywam,że  chciałbym robić to jak najrzadziej. 

 

I która karta jest wydajniejsza ten Radeon z 3 zestawu co proponujesz czy 770 z zestawu 2 ?

Edytowane przez Ninogniew
Link to post
Share on other sites

 

 

Zestaw 2 jest super, tylko czy obudowa z takim oknem z boku nie będzie się kurzyć niemiłosiernie ?

Edytowałem w międzyczasie linki. Chodzi o Zalmana Z9 Plus zapewne. Wybrałem go, bo ma 4 wentylatory w standardzie. Ale fakt, z boku filtra nie ma i może się kurzyć. Ta obudowa ma też wersję U3 z 3 wentylatorami i szybą z boku, jeśli jesteś zainteresowany. Ale Fractal Core 3000 też niczego sobie obudowa ;)

 

 

 

I która karta jest wydajniejsza ten Radeon z 3 zestawu co proponujesz czy 770 z zestawu 2 ?

Wydajnieszy jest GTX 770.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...