Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Nokia Lumia 520. Nie chce się włączyć. I co ja mam teraz zrobić?

nokia lumia lumia 520 wadliwe przyciski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 PanRodak

PanRodak
  • Bywalec

• 78 postów

Napisano 06 październik 2013 - 07:45

Witam.

Kilka tygodni temu kupiłem używaną Lumię 520. Wszystko chulało jak trzeba dopuki przyciski nie zaczeły szwankować. Przycisk aparatu jest jak by zablokowany a przycisk do włączania i wyłączania pyka i odbija się jak trzeba tylko, że...no tylko tyle robi, nie włącza ani nie wyłącza telefonu. Dodam że kilka dni wczesniej przycisk do właczania/wyłączania też był przez parę godzin zablokowany ale jednak dało się włączać/wyłaczać lumie. Potem jak sam się naprawił (odbijał sie i "pykał") to było coraz gorzej. Coraz trudniej było mozna włączyć lub wyłączyć telefon, a wczoraj wieczorem nie reagował. Ratuję się tylko przyciskiem od aparatu który często się blokuje.

Mam gwarancję na 3 miesiące ale w Gdańsku. Nie chce go tak daleko wysyłać. Jeżelinaprawa będzie tania to mogę zapłacić. czy wiecie ile może to kosztować i czy może mieliście podobne problemy? 

• 0

#2 Ravir

Ravir
  • Nowa jednostka chorobowa : Zespół Maciarewicza

• 1950 postów

Napisano 06 październik 2013 - 09:24

Wygląda na uszkodzenie przycisków - wyslij na gwarancji - i zobaczymy co się stanie. W najlepszy razie naprawią Ci telefon. W najgorszym nie - zaproponują Ci naprawę płatną. Możesz się na płatną naprawę nie zgodzić. Ale tak czy inaczej dostaniesz opis usterki i diagnostykę :)  Wtedy poszukasz sobie lokalnych serwisów - moze się okazać, że naprawa bądzie znacznie tańsza i opłacalna.

Mój kolega wymieniał digitiser  w Lumii 520 - wydawał by się, że to będzie drogo, ale znalazl serwis, który to zrobił łącznie za 140 zł.

Jeśli to tylko przyciski to naprawa nie powinna być droga.

• 0

Dell Venue 11 Pro 7130 - Nokia Lumia 920 - Nokia Lumia 720

#3 BARTOL48

BARTOL48
  • Nałogowiec

• 1830 postów
  • Miejscowość:TM

Napisano 06 październik 2013 - 09:25

Gwarancje 3 miesiące? Powinieneś mieć jeszcze 1.5 roku gwarancji producenta czyli możesz oddać do każdego punktu Nokia Care jeśli masz kartę gwarancyjną i dowód zakupu. Telefon Ci nie upadł czasem? 

• 0

#4 Lukkas

Lukkas
  • Vault Boy

• 694 postów
  • Miejscowość:Gdynia

Napisano 06 październik 2013 - 10:14

Chyba wyraźnie napisał że kupił używaną i dostał tylko 3 miesiące od sprzedawcy.

Pytanie tylko czy ta usterka była już kiedyś naprawiana i sprzedawca to zataił bo w sumie trudno sobie wyobrazić tak szybkie zużycie się przycisków - musiałbyś chyba ją włączać po kilkanaście razy dziennie. 

Mam gwarancję na 3 miesiące ale w Gdańsku. Nie chce go tak daleko wysyłać.

To gdzie ty mieszkasz - w Pekinie? Wysyłasz kurierem i na drugi już jest. Poza tym po co masz płacić za naprawę skoro jest jednak ta gwarancja.

• 0

CPU:i5 3570+ZalmanCNPS10xPerforma,MoBo:Gigabyte Z77 DS3H,GPU:Sapphire R9 280X DualX,RAM:KingstonHyperX16002x4GB,PSU:BQ PurePower530W,SSD:Crucial M4,HDD:SamsungHD502HJ,CASE:FD Core3000,DISPLAY:BenQ V2200Eco,MOUSE:Logitech G300,KEYBOARD:Microsoft Sidewinder X4,AUDIO:ASUS Phoebus Solo,Edifier R2600,Koss UR40,

#5 siwy3551

siwy3551
  • Bywalec

• 95 postów

Napisano 06 październik 2013 - 10:53

Ja miałem podobny problem w 920 ale to dlatego, że mi franca upadła. Guziki nie działały dokładnie bo "obudowa się otworzyła" :)

Wyglądało to tak jakby ekran wyszedł z obudowy, dopiero musiałem to docisnąć i ekran wskoczył na swoje miejsce czy tam obudowa wskoczyła na swoje miejsce. Do dziś działa wszystko bez problemu.

• 0

CPU: AMD FX-8350 MOBO: Asus Crosshair V Formula- Z GPU: Asus R9 280x RAM: GeIL 1600Mhz 2x8GB PSU: Corsair AX1200i CASE: Cooler Master Storm Stryker SYS: Win 8 64 bit

#6 BARTOL48

BARTOL48
  • Nałogowiec

• 1830 postów

Napisano 06 październik 2013 - 12:07

Chyba wyraźnie napisał że kupił używaną i dostał tylko 3 miesiące od sprzedawcy.

Co z tego, że używaną kupił? Jeśli nie dołączył papierów (które uprawniają do gwarancji producenta) to jakiś przekręt. Oddaj jako niezgodne z umową i poszukaj innej. Po co się ładować w 3 miesiące gwarancji.

• 0

#7 PanRodak

PanRodak
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 78 postów

Napisano 06 październik 2013 - 12:51

telefon upadł mi 2 razy. Ehhh po drugim razie byłem o wiele ostrożniejszy ale jednak już jest za późno. Chociaż może telefon taki już był. To wysyłać ? Czy nie? Mam kartę gwarancyjną. To wystarczy? Bo BARTOL48 napisał że to przekręt.

Dodam jeszcze, że zdjąłem obudowę i próbowałem użyć przycisku włączania/wyłączania za pomocą paznokcia a potem ostroznie za pomocą cyrkla. I słyszałem charakterystyczne kliknięcie jakie powinno być ale dopiero jak lekko poruszyłem z góry na dół i na odwrót to dał oznaki życia.

I nie bierzcie już pod uwage przycisku od aparatu. W nim chodziło tylko o to, aby dobrze wsadzić klapkę.

Użytkownik PanRodak edytował ten post 06 październik 2013 - 12:56

• 0

#8 Ravir

Ravir
  • Nowa jednostka chorobowa : Zespół Maciarewicza

• 1950 postów

Napisano 06 październik 2013 - 13:09

Wysyłaj - nie masz nic do stracenia :) najwyżej ci nie naprawią. Nic nie tracisz a mozesz zyskać.

• 0

Dell Venue 11 Pro 7130 - Nokia Lumia 920 - Nokia Lumia 720

#9 PanRodak

PanRodak
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 78 postów

Napisano 06 październik 2013 - 13:15

Mam tylko małe pytanko. Jeżeli nie będą potem chceli mi go wysłać to mam szanse aby go odzyskac? Nie to żebym im nie ufał.

• 0

#10 BARTOL48

BARTOL48
  • Nałogowiec

• 1830 postów

Napisano 06 październik 2013 - 14:53

Najpierw to zadzwoń i powiedz jaka sytuacja. Powiedzą Ci jak wysłać czy poczta/kurier i zapewne na Twój koszt (być może oddadzą ale to sie musisz dowiedzieć). Jeśli masz kartę gwarancyjną (podbita przez sklep, numer imei wpisany i data zakupu - data potwierdzona również na dowodzie zakupu), i dowód zakupu (w przypadku niepodbitej karty na dowodzie zakupu musi być numer IMEI) to obowiązuje Cię normalna gwarancja producenta. Aha i nie może to być faktura-marża. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nokia, lumia, lumia 520, wadliwe, przyciski

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych