Skocz do zawartości

Router Belkin - migająca dioda power, brak połączenia z internetem


Recommended Posts

Posiadam dosyć stary router Belkin, działał dobrze. Przed routerem jest modem. Do routera jest podłączony komputer stacjonarny oraz laptop przez wifi.

 

Kilka dni temu pojawił się komunikat na komputerach, że ktoś posiada ten sam adres ip. Zignorowałem komunikat, zmieniłem jedynie hasło do sieci. Godzinę później zaczęły się problemy, co chwilę traciłem połączenie na komputerze stacjonarnym, późnej na laptopie. Na routerze migała dioda power. Połączenie pojawia się raz na kilkanaście minut i trwa minutę, może dwie. 

 

Internet bez routera, bezpośrednio z modemu działa bezproblemowo.

 

Myślałem o zakupie nowego routera, ale najpierw chcę się upewnić, czy jest to konieczne.

 

Nie znam się na tym, co mogę sprawdzić, aby być pewnym że muszę kupić nowy router?

 

Jeśli zakup nowego jest konieczny, jaki polecacie do około 50-60 zł? 

(http://www.ceneo.pl/4251472#tab=click)

 

Łącze 20mb/s.

Edytowane przez Krissek123
Link to post
Share on other sites

najprawdopodobniej router się zresetował , spróbuj od nowa go ustawić , skoro z kabelka łaczy się z komputerem to internet jest ustawiony na adres MAC karty w komputerze , odłącz router od sieci -podepnij tylko kabelkiem do komputera , wejdź w ustawienia przez przeglądarkę - sklonuj MAC i sprawdź

Link to post
Share on other sites

zrób więc reset 30/30/30 - odłącz wszystkie kable , wciśnij reset-trzymaj przez 30 sekund, odłącz po 30 sekundach kabel zasilania trzymając nadal reset, po 30 sekundach odłączenia od prądu i trzymania resetu, podłącz znowu kabelek prądowy i trzymaj nadal reset kolejne 30 sekund- router wróci do ustawień fabrycznych

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...