Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Otóż borykam się z problemem dotyczącym fpsów  w grze battlefield 4.

Mój sprzęt :
Procek : fx-6350 3,9GHz
Zasiłka : modecom carbon 530W
Grafika : GTX 460 SE 1BG DDR5
Ram : 2x4GB Patriot Viper
Mobo : Ga-970a-ud3

W battlefied 3 śmiga mi na high w 55-65 FPS na rozdziałce 1440x900.

W battlefield 4 beta na ustawieniach LOW mam około 20 FPSów. Spadki do 4 FPS i wzrost do 40.

Jeżeli chodzi o sterowniki. Próbowałem sterowniki typowo pod betę BFa 331.40 , potem próbowałem 327.23 WHQL.

Gdzie może leżeć przyczyna ?

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja na swoim sprzęcie mam również spadki z 50 do 26 klatek ale nawet jak mam te 50 to i tak bf3 przy np 40 klatkach działał płynniej to jest beta i muszą to poprawić


Nie wróże ci przyzwoitej płynności w  bf4  na gtx 460 se  procek powinien dac rade zwłaszcza jak go jeszcze podkręcisz  przynajmniej na 4,4ghz  ale karta słabiutka

Link to post
Share on other sites

Na moim sprzęcie czyli:

MB: ASUS CROSSHAIR V Formula
Pamieć: 16 GB Patriot 1600MHz CL9
Grafika: AMD Radeon HD7790 1GB
Procek: AMD FX8350 podkręcony do 4,4 a w turbo 4,7
 

i gra śmiga na dysku HDD Sata3 w 50 do 80 FPS na ustawieniach HIGH, a nawet ULTRA, ale bez wygładzania krawędzi w rozdzielczości 1920x1080.

U Ciebie kolego problem jest dziwny, ale z tego co czytam u innych użytkowników to problem jest LOSOWY. Tzn. że nie wiesz czy BETA!!! będzie działać czy nie. Jak masz szczęście to działa, a jak nie to nie. W końcu to BETA. Wykorzystanie PROCESORA podczas grania w BF4 na HIGH to koło 75%. A u Ciebie?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd macie takie klatki. Ja na x4 965 @4GHz, hd 7850 @1200/1450, 8 GB 1410 MHz ramu mam z 20 do 50 fps ale często oscyluje koło 25 FPS. W bf 3 mam wszystko na ultra poniżej 50 fps nie spada na 62/4 graczy.

Gdzieś wyczytem że nie będzie żadnej optymalizacji bo to jest absurdalne. Na lepszym sprzęcie gra chodzi normalnie. Ktoś miał takie info otrzymać od dice.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites
Intel Core i7-4770k @ 3.5GHz
ASUS Z87-A SLI + Corsair Vengance 8GB DDR3 1600MHz CL8
SLI 2x Palit Jetstream GTX 770 + AOC e2043Es (20') + SAMSUNG T24B350EW (24') Full HD
OCZ 128GB Vertex SSD SATA3 + Seagate Barracuda 1TB SATA3
Zalman Z11 Plus + XFX 850W XXX Semi Modular 80+ Bronze

Spadki  z 70 FPS (130FPS pprzy sli) do 10 nawet mniej, nie da się grac co chwile freez.
Link to post
Share on other sites

Witam. Otóż borykam się z problemem dotyczącym fpsów  w grze battlefield 4.

 

Mój sprzęt :

Procek : fx-6350 3,9GHz

Zasiłka : modecom carbon 530W

Grafika : GTX 460 SE 1BG DDR5

Ram : 2x4GB Patriot Viper

Mobo : Ga-970a-ud3

 

W battlefied 3 śmiga mi na high w 55-65 FPS na rozdziałce 1440x900.

 

W battlefield 4 beta na ustawieniach LOW mam około 20 FPSów. Spadki do 4 FPS i wzrost do 40.

 

Jeżeli chodzi o sterowniki. Próbowałem sterowniki typowo pod betę BFa 331.40 , potem próbowałem 327.23 WHQL.

 

Gdzie może leżeć przyczyna ?

 

 

W BF4 beta jest problem z wydajnościa na fx 6.... Nie ma takiego problemu na wolniejszym fx 4. oraz fx 8... To tylko beta i jak widać ma trochę błędów. Na YT jest trochę filmów z problemami na fx-ach 6..

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj mi nie cięło i nawet dość sztywno trzyma fps'y.

Nowe stery: 13.11 BETA

 

Phenom 965  4,17GHz + HD 7970/1125MHz

Min FPS  44.  Średni fps 50

 

Ustawienia mam takie (najbardziej zależy mi na 4xAA oraz na wysokim Resolution Scale, ale ja mogę tylko dać w okolicach 130% - mój sprzęt nie pozwala na więcej, bo wtedy fps'y spadają jak liście jesienią).

Kozak będzie ten, jak da RS na 200% i ultra detal.

http://i.imgur.com/pAejDLk.jpg

http://i.imgur.com/ryzM523.jpg

Edytowane przez SKEEPER46
Link to post
Share on other sites

Obraz masz renderowany w 30% wyższej rozdzielczości i downscalowany do rozdzielczości monitora. Na dobrą sprawę używanie tego równocześnie z wygładzaniem krawędzi to marnowanie zasobów. U mnie przy RS powyżej 110-115% brakuje już VRAM i w efekcie otrzymujemy przepięknie wygładzony i ostry jak żyletka... pokaz slajdów.

 

Z logicznego punktu widzenia albo AA, albo skalowanie z wyższej... 

Link to post
Share on other sites

Z logicznego punktu widzenia albo AA, albo skalowanie z wyższej... 

 

Właśnie bawiłem się ustawieniami graficznymi i jak dla mnie, to obie funkcje są ważne (AA oraz Resolution scale).

Zobaczcie, jak to wygląda na statycznych obrazach:

 

Ustawienia: medium, 1920 x 1200

http://i.imgur.com/EWibKMf.jpg

 

Lubię mieć włączone AA, ponieważ wtedy  nie "falują" te wszystkie krawędzie barierek, schodów, jakiś paczek, budynków itp.

Jak wyłączę AA, to czasami się dekoncentruję i moja reakcja na atak się wydłuża, bo nie wiem, czy jest to falująca krawędź czegoś tam, czy czyjś tyłek do odstrzału :D

Edytowane przez SKEEPER46
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...