Skocz do zawartości

Czy Intel Xeon poradzi sobie dobrze w grach i renderingu?


Recommended Posts

5 FPS - różnica marginalna  :D

To jak gra wykorzystuje HT to znaczy nie odpalisz jej na i5 ?? A jakie to gry są ?

Kolejne gdybanie - bierz stary tego Xeona i nie pisz więcej tutaj swoich bredni. To samo pan wyżej. 

Kupujesz porcek żeby tylko HT było, które w 99% gier jest zbędne. Wydajność nie gra roli dla ciebie - brak mi już słów.

Energooszczędność ?? większa wydajność ?? 

Ja nie wiem jak do Was przemówić żeby cokolwiek dotarło - testy nie docierają, nic nie dociera. 

Podajcie sobie rączkę panowie Xeonowcy i nie wprowadzajcie ludzi w błąd, bo nie od tego jest to forum. Gdybać to sobie możecie na Pudelku, tutaj liczą się fakty i nic więcej.

Link to post
Share on other sites

@ Stelek

Podany przez mnie test jasno pokazuje ze nie ma praktycznych roznic miedzy i5 xeonem i i7 w przetestowanych grach.

Uczepiles sie 1 wykresu gdzie wyzej takowany i5 ma 1 fps wiecej niz xeon i twierdzisz ze i5 > xeon - naprawde super logika.

W dodaktu kolejne zafixowanie - i5 pobiera 5W mniej niz xeon - wniosek - xeon nie jest ekonomiczny... znow zaklinanie rzeczywistosci bo patrzac w 2 strone bierze mniej o 8W niz i7 ...

 

Tak ciezko zrozumiec ze xeon to ten sam chip co i7 tylko z "wycieta" grafika i wlaczona obsluga ECC?

Link to post
Share on other sites

Tak ciężko zrozumieć że i5 lepiej sobie radzi w grach i jest tańsza i pobiera mniej prądu ?? 

Skoro Xeon jest taki super to czemu nikt go nie poleca ?? Jakoś nie widzę go w polecanych zestawch na żadnej ze stron. Rozumiem że wszyscy są w błędzie, a Ty masz racje. 

Co przemawia za zakupem Xeona ?? Że jest jak i7 bez iGPU ?? I co z tego, jak i5 3570K jest wydajniejszy, można go podkręcić jak zabraknie tej wydajności i jest tańszy.

Po za tym ślepy jakiś jesteś ?? 1FPS ?? A co Dodo wkleił i w jakim celu ?? Nie zauważyłeś tego ?? To masz jeszcze raz :

http://imageshack.us/a/img577/127/teskn.jpg


Weź mi jasno napisz zalety zakupu Xeona do gier, bo póki co to i5 3570K w każdym aspekcie wygrywa. Jak przekładasz HT ponad wszystko to udowodnij że ta technologia rzeczywiście daje kopa w grach - nie w jednej grze, tylko wymień mi z 10 tytułów. Powodzenia  ;)

Link to post
Share on other sites

Tak ciężko zrozumieć że i5 lepiej sobie radzi w grach i jest tańsza i pobiera mniej prądu ?? 

Skoro Xeon jest taki super to czemu nikt go nie poleca ?? Jakoś nie widzę go w polecanych zestawch na żadnej ze stron. Rozumiem że wszyscy są w błędzie, a Ty masz racje. 

Co przemawia za zakupem Xeona ?? Że jest jak i7 bez iGPU ?? I co z tego, jak i5 3570K jest wydajniejszy, można go podkręcić jak zabraknie tej wydajności i jest tańszy.

 

Nie wiem czemu aż tak się oburzasz. Zarówno różnica w cenie jak w wydajności jest marginalna. Szczególnie w przypadku gdzie jest tych klatek 80 albo 85. Xeona prawie nigdzie nie polecają bo jest mało popularny, ale na konkurencyjnym forum pokazał bym Ci kilka przykładów zestawów własnie z tym procesorem. 

Wiesz to nie sztuka złożyć najwydajniejszy zestaw na chwilę obecną, ale tu chodzi o to, żeby w najbliższej przyszłości był też wydajny. Wkurza się, że gdybamy? Przecież o to w tym chodzi i daje piekielną satysfakcję jeśli miało się racje. Inaczej co rok, dwa trzeba by zmieniać sprzęt. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Podany przez mnie test jasno pokazuje ze nie ma praktycznych roznic miedzy i5 xeonem i i7 w przetestowanych grach.
po za ilościa FPS, ale to szczegół. Po za poborem prądu, kolejny szczegół. No i skoro nie ma różnicy (niby) to jaki sens kupowania droższego procka z wyższym zużyciem energii. 
Link to post
Share on other sites

@ stelek

CHyba zapomniales o pytanie postawione w temacie.

Ktory brzmi czy XEON sobie poradzi dobrze w grach.

Wszystkie wklejone tutaj testy jasno wykazaly ze poradzi sobie znakomicie.

 

Zgodze sie ze PODKRECONY i5 bedzie troche lepszy niz xeon w obecnych grach. Nie mniej raz nie beda to wielkie roznice, dwa nie kazdy ma sprzet i chec do krecenia.

Roznice w poborze pradu sa marginalne - no i krecony i5 bedzie pobieral wiecej pradu niz xeon na stocku.

 

Zgodze sie rowniez ze i5 wychodzi troche taniej - jednak nie ma HT ktore moze sie przydac w nadchodzacych tytulach.

 

Czemu ludzie nie polecaja?

Proste - ludzie rzadko kiedy zastanawiaja sie co jest pod maska - widza napis na pudelku "server / workstation" i omijaja szerokim lukiem a wystarczy porownac:

 

http://www.techpowerup.com/cpudb/1005/core-i5-3570k.html

http://www.techpowerup.com/cpudb/1001/core-i7-3770k.html

http://www.techpowerup.com/cpudb/1031/xeon-e3-1240-v2.html

 

Zeby dojsc do wniosku ze to praktycznie ten "sam" chip tylko innaczej "pociety"

 

Sam dlugo studiowalem temat co wybrac - xoen czy i7 bo zalezy mi na 8 watkach i uwazam ze spokojnie mozna wybrac xeona czy to do gier czy innych zastosowan i nie zaluje wyboru.

 

 

 

po za ilościa FPS, ale to szczegół. Po za poborem prądu, kolejny szczegół. No i skoro nie ma różnicy (niby) to jaki sens kupowania droższego procka z wyższym zużyciem energii.

Czyli wg tego nie oplaca sie kupowac ani xeona ani i7 ... i pisze to osoba posiadajaca i7 ...

Niezly samoboj :D

Poza tym ze dolozenie 50 zl i 5W wiecej w zamian za HT jest ROZSADNYM wyborem :)

No ale lepiej zaklinac rzeczywistosc :D

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

 

Sam dlugo studiowalem temat co wybrac - xoen czy i7 bo zalezy mi na 8 watkach i uwazam ze spokojnie mozna wybrac xeona czy to do gier czy innych zastosowan i nie zaluje wyboru.

 

 

 

Dzięki o coś takiego mi mniej więcej chodziło. Zastanawiam się teraz tylko na wyborem chipsetu czy B75 czy jednak Z77, który chyba w  większości używany jest przez overlockerów.

Link to post
Share on other sites
Zgodze sie rowniez ze i5 wychodzi troche taniej - jednak nie ma HT ktore moze sie przydac w nadchodzacych tytulach.

I dalej gdybasz sobie. Może jest głębokie i szerokie, a czasem nawet nie dotyka dna  :D

Pisałem że i5 na stocku jest lepsza od Xeona , a możliwość OC to tylko bonusik.

Do tego pytanie w temacie jest jak byk - gry i renderowanie, ale po raz kolejny pomijasz istotne fakty. Kończę dyskusję  z Wami, bo nie ma ona najmniejszego sensu.

Link to post
Share on other sites

Dzięki o coś takiego mi mniej więcej chodziło. Zastanawiam się teraz tylko na wyborem chipsetu czy B75 czy jednak Z77, który chyba w  większości używany jest przez overlockerów.

 

Ja wzialem Z68 - glownie dlatego ze planuje SLI.

Takze to zalezy jaki zestaw GPU planujesz wsadzic.

 

@ stelek - podany przez mnie test pokazal ze i5 stock ~= xeon stock takze daruj sobie przeinaczanie rzeczywistosci - roznice +-1/2 fpsy to sa granice bledu pomiarowego takze upieranie sie i5 stock > xeon stock swiadczy tylko o zlej woli.

 

Co do renderowania - uwazasz ze xeon nie da rady?

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1155

 

Roznica miedzy B75 a Z77 to nie tylko OC - ale oblsuga 2x PCIE .

 

Takze tak jak pisalem wczesniej - jesli ktos planuje SLI / CrossFire to trzeba dobrac odpowiedni Chip.

 

Plyta na Z68 z obsluga CF - nowka to koszt ok 200:

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z68ap-d3-intel-z68-lga-1155-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr-crossfire-ga-z68ap-d3-404873/

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Ok Xeony są do serwerów stawiania, więc do gier się nie sprawdzą, ok.

A więc jakiego procka polecacie na dzień dzisiejszy? tzn. do gier i renderu, nie zżerający dużo prądu i najlepiej do 1000 zł.

A i jak go podkręcę to będzie o ile więcej zżerał prądu? o 10-20% więcej czy jak?

Budżetowy, dobry procesor i3-8350k

 

Odblokowany mnożnik, podkręcony z dobrym chłodzeniem wymiata :)

Edytowane przez jasiubor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...