Skocz do zawartości

Czy Intel Xeon poradzi sobie dobrze w grach i renderingu?


Recommended Posts

Cześć wszystkim!

1.Zawsze chciałem wiedzieć na przyszłość, czy Intel Xeon równie dobrze sobie radzi z grami i renderingiem jak i7. Wiem, że jest to procesor do serwerów, ale w zakresie cenowym 750-1000 zł myślę, że byłby to dobry wybór gdyby był podobny do i7, ponieważ są one o 200-300 zł droższe!

2.Czy AMD nie jest lepszy od Intel i5 i i7? Niedawno wyszło trochę FX.

3.Czy znacie jakieś strony do porównywarek procesorów? Niekoniecznie po polsku znam trochę angielskiego.

4.Jeżeli podkręcimy procesor to będzie on zżerał więcej prądu niż normalnie?

5.Mam stary procesor AMD Athlon 3200+ o taktowaniu ( 2,01 Ghz ). Chciałbym go podkręcić do min.2,4 Ghz. Czy wogóle można go podkręcić? Pewnie muszę podać nazwę płyty głównej, chłodzenia i zasilacza, ale najpierw niech ktoś mi napisze czy wogóle można podkręcić tego procka.

6.Czy można podkręcać procesory Xeona? To ważne, bo jak będę składał kompa będę chciał mieć procesor który można podkręcić min. do 4,0 Ghz.

 

DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI :)

Link to post
Share on other sites

1. Xeony to serwerówki, do gier i renderu lepiej i7 4930K pod LGA 2011, już i7 4820K powinien starczać.

2. Najmocniejszy AMD jest słabszy od i7 3770K.

3. cpuboss.com

4. Tak i jeszcze będzie cieplejszy

5. Nie wiem, 2 GHz-e to pewnie staruszek.

6. Xeonów się nie podkręca. Ni dy rydy.

 

//---//

Edytowane przez walker15130
ciach
Link to post
Share on other sites

Koledzy chyba za bardzo napalili się na nazwę "xeon" zapominając że w cenie <1000zł są jedynie E3, czyli nic innego jak desktopowy i7 z nieco niższym, zablokowanym zegarem. O niekompetencji nie wspominając ("widzimisię" i polecanie cpuboss to nieporozumienie w takim temacie).

 

Biorąc na celownik E3-1230V2/3:

 

 

 

1.Zawsze chciałem wiedzieć na przyszłość, czy Intel Xeon równie dobrze sobie radzi z grami i renderingiem jak i7

Wyżej wymieniony model (zarówno V2 ivy, jak i V3 haswell) jest tutaj porównywalny z i7-3770/i7-4770 na standardowych ustawieniach. E3 od odpowiedników i7 różnią się obecnością zintegrowanej grafiki i nieco niższym (100-200mhz) zegarem. Jedyna "serwerowa" funkcja to obsługa pamięci ECC.

 

 

 

4.Jeżeli podkręcimy procesor to będzie on zżerał więcej prądu niż normalnie?

W zależności od tego jak to zrobimy - będzie pobierał odrobinę/znacznie więcej.

 

6.Czy można podkręcać procesory Xeona? To ważne, bo jak będę składał kompa będę chciał mieć procesor który można podkręcić min. do 4,0 Ghz.

Wszystkie xeony od sandy (1155  i 2011) mają zablokowaną zmianę mnożnika i w tym przypadku max to 5-7% (podnosząc bclk) - lepiej sobie darować.

 

 

 

Aby wybrać procesor odpowiedni dla siebie musisz określić sposób jego wykorzystania. Względem xeona E3: i5 z OC sprawdzi się lepiej w grze, a na wyższym zegarze zniweluje także różnicę wielowątkowości (render) wynikajaca z braku HT. i7 desktopowe na start jest identyczne, a po OC tylko zwiększa przewagę.

Link to post
Share on other sites

Xeonik na 1150 jest fajny ;) (tańszy od i7 4770) mniej więcej ta sama wydajność, z OC to możliwe jest przez turbo o lie to już w haswellach nie zablokowali, a tak że szynę BLICK (czego nie polecam) 

Ja z tego wszystkiego bym wybrał i7 3770 i poprzez turbo podbił do ok 3.8/3.9 GHZ i będzie gitara w grach i w renderingu.

Chyba że w grę wchodzą używane procesory to i7 2600/700K i OC do 4.5/4.7 GHZ i jest zwyczajnie super   ;)

Edytowane przez dominik9903
Link to post
Share on other sites

Małe porównanie.

Xeon 1230v2 i i7 3770

Rdzenie:Oba procki po 4

Watki:Oba procki po 8

Proces Technologiczny:Oba procki 22nm

Taktowanie:i7 3,4 Xeon 3,3

Cache:Oba procki po 8mb(l3)

Cena:Xeon ok 860zł  i7 3770 ok 1100zł I7 3770k ok 1350zł

Osobiście nie widze powodu aby dopłacać kilkaset złotych za taktowanie wyższe o 0.1Ghz .

Chyba,że masz na myśli i7 3770k(cena to okolo 1300zl) i planujesz OC.

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@GRAABI

Dodaj też, że Xeon nie posiada iGPU.

 

Czytając ten wątek mam wrażenie, że niektórzy z góry odrzucają Xeona bo "do serwerów". Często w niższych budżetach to lepszy wybór, jeśli ktoś myśli o grach i renderingu.

Racja zapomniałem :)

Niestety tak jest,mimo ze to naprawde porządny procesor.

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanko co do strony cpuboss.com, testy w grach wiele xeonów nie ma wyników, i patrzyłem że w ogólnej wydajności rządzą xeony. Jakie programy wpływają na wydajność w grach tzn. 3D mark, passmark, czy jakieś inne? Ktoś mi poda takie programy?


Już chyba wiem 3Dmark11 i 3Dmark 06 tak? Jeszcze jedno mnie dziwi w Ameryce PKB jest 3 razy wyższe niż w polsce, a można tam kupić za 290$ i7 3770 czyli za 900 zł, a w polsce za 1100 zł. Widać, że w polsce się kręci na komponentach niezły biznes.


Poda ktoś wyniki w 3Dmark11 i 3Dmark06 jakiegoś taniego xeona (700-900 zł)?

Link to post
Share on other sites

Ma ktoś wyniki jakiegoś Xeona w 3Dmark11 lub 3Dmark06? Popatrzcie tutaj http://cpuboss.com/ i wpiszcie Intel Xeon E3-1230V2, dobrze sobie radzi w geekbenchu i passmarku. Tylko, że nie ma tam 3Dmarka który odpowiada za gry i chodzi mi oto czy ten procesor w 3dmarku ma podobne wyniki jak i7, bo jak tak to nie warto przepłacać i wziąć Xeona, różnica około 250-300 zł!!!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...