Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym w niedługim czasie zalać kompa i w związku z tym zwracam się z prośbą o szczegółowe doradztwo w tej kwestii.

Ostatnio kupiłem płytę główną Asus Maximus VI formula, więc jest to niejako początek mojego LC.

Początkiem przyszłego roku kupię dwie karty AMD R9 290X, które będę chciał zalać, więc chciałbym już mieć przygotowany do tego cały układ LC. 

 

http://images64.fotosik.pl/234/79d1b9cbae5aee24med.jpg

 

Na forum znalazłem info dotyczące zalania troopera, więc kierowałem się niektórymi sugestiami:


jednak zawodnik nie podjął się założonego LC.


Dokonałem dokładnych pomiarów obudowy, które podałem poniżej.

-------------------------------------------

Korzystając z obecnych porad i przykładu konfigu LC Biafra1987 stworzyłem własną wstępną konfigurację:

1. Pompa:

    Alphacool VPP655 - single edition

    http://www.angela.pl/p7209,alphacool-vpp655-single-edition.html                       320

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Rezerwuar:

    Alphacool HF 38 Cape Cyclone 250                                                     187


     ewentualnie rezerwuar umieszczony w zatoce 3,5


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Chłodnica:

   

    Góra: max   30mm grubości, max 335mm długości, max 170mm szerokości

    Alphacool NexXxoS ST30 Full Copper 280mm     278 x 144 x 30                       


    280mm.html                                            230

   

Spód: max ~ mm- grubości, max 285mm długości, max 127mm szerokości

   Alphacool NexXxoS Monsta 240                                 124x279x80                 


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. Procesor: i7 4770K

     Blok na CPU: EK Water Blocks EK-Supremacy - Acetal+Nickel (3830046990570)


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. Karta graficzna: ASUS ROG MATRIX HD7970-P-3GD5 PLATINUM

   Blok na GPU: EK Water Blocks EK-FC7970 Matrix - Acetal+Nickel ( 3831109857182)   

   http://www.angela.pl/p9505,ek-water-blocks-ek-fc7970-matrix-acetal-nickel.html                                479

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. Wąż:

    TYGON R3603 9.5x15.9 mm przeźroczysty                                                                  3x 55 (1M)


     lub    

     Masterkleer 10/16 przeźroczysty UV                                                                                3x 20 (1M)


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7. Złączki skrętne:  ???

    Bitspower                                                                                                                                 ok. 500

    Nie przewidziałem ile i jakiego rodzaju złączek będę potrzebował, ponieważ jeszcze za bardzo   

    nie wiem jak będzie wyglądał całkowity obieg wody.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8. Płyn:    ???

    Na razie nie wiem ile i jaki płyn będzie mi potrzebny.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9. Wentyle:                                                                                                                                          180

     2x Noctua NF-S12B FLX

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10. Koncentrat bakteriobójczy:       ???

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11. Mocowanie i wyciszenie pompy:     ???

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12. Czujniki temperatur:          ???

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13. Przepływomierz:        ???

 

Tutaj znalazłem przykłady LC w trooperze:



 

Może ktoś znalazł gdzieś coś innego to proszę o linki.

Wolałbym nie ingerować w obudowę (np. kroić, wycinać itp)

Ogólnie części kupuję w angela.pl bo mam zniżki.

Czy te dwie chłodnice wystarczą do całego LC?

Chciałbym, żeby cały ten układ był bezgłośny a zamontowane na chłodnicach wentyle noctua nie musiały się obracać szybciej jak 900obr.

Ewentualnie mogę z przodu dołożyć jeszcze jedną chłodnicę, więc trzeba będzie trochę inaczej zaplanować całe LC.

Pasowałoby się zmieścić w 3 tysiakach.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

To weź zrób sobie porównanie sli a nie do jednej karty. Ja tez na jednym asusie miałem max 41 na powietrzu a na sli już ponad 60. A no i pokaż mi to 29 na cpu w stresie. Temperatury w idle nie mają w ogóle znaczenia

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Przeanalizowałem (chyba) już wszystkie możliwe info na temat LC, więc moja wizja wygląda następująco:

 

1. Chłodnice, które wybrałem zostają (góra i dół)

2. Bloki zostają (jednak się nie doczekam na nową grafę AMD)

3. Pompa zostaje.

4. Wąż - tygon.

 

Pasuje, żeby ktoś doradził mi odnośnie:

1. Rezerwuaru (tubowy) - co trzeba kupić, żeby połączyć go bezpośrednio z pompą?

2. Jak rozplanować obieg wody?

3. Jakie wybrać złączki (ile prostych, ile kątowych)?

4. Jaki zawór odprowadzający wodę i gdzie go zamontować?

 

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Pasuje, żeby ktoś doradził mi odnośnie:

1. Rezerwuaru (tubowy) - co trzeba kupić, żeby połączyć go bezpośrednio z pompą?

2. Jak rozplanować obieg wody?

3. Jakie wybrać złączki (ile prostych, ile kątowych)?

4. Jaki zawór odprowadzający wodę i gdzie go zamontować?

 

Z góry dzięki

1. Nie każdy się da, od tego są combo d5 od ek albo aquacomputer

2. Obojętnie jak. Pompa niżej od reza i tyle

3. Tyle ile chcesz

4. Na dole budy

Link to post
Share on other sites

Przecież to było konkretnie. Złączek kątowych kupuj ile Ci się podoba, możesz wcale. Nikt nie wie jak wyglądać ma układ,czy ma mieć kąty proste czy nie a ile dokładnie ma ich być to nikt nie przewidzi.

Obieg też nie ma znaczenia jak jest ułożony.

Zawór w najniższym punkcie, obojętnie jaki Ci się podoba a combo Rez tubowy + pompa bez dodatkowych Złączek tylko u niektórych producentów jest (wyżej napisałem jakich)

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Ułożyłem wstępne zamówienie :rotfl: .

 

Uwagi i sugestie mile widziane.

 

Nie wybrałem jeszcze złączek, ponieważ zrobię to dopiero jak zamontuję części, które teraz zamówię. Wtedy będę miał obraz jak całość wygląda i dokładnie wybiorę złączki :D  (i kranik)

 

https://www.angela.pl/index.php?d=koszyk

 

 

Czy litr płynu i 3m węża wystarczy?

 

 

Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia wiem, że dziwnym trafem litr płynu w większości przypadków nie wystarcza :P ale to już sklepy mają interes w tym żeby kupować od razu dwie flaszki :) - rozwiązanie jest proste, dokupujemy 5L demineralki i mieszamy.

 

Co do węża to jeśli będziesz przycinał go z głową, to jest 50 razy mierzył i raz przycinał to dwa metry powinny spokojnie starczyć, choć jeśli to ma być Twoje pierwsze WC to wziąłbym na zapas.

 

Aha, i nie rozumiem czemu miałbyś już teraz nie zamawiać złączek, wydaje mi się, że można sobie układ zwizualizować w 90% przed zakupem i dobrać do tego od razu prawie wszystko co potrzebne.

Link to post
Share on other sites

Aha, i nie rozumiem czemu miałbyś już teraz nie zamawiać złączek, wydaje mi się, że można sobie układ zwizualizować w 90% przed zakupem i dobrać do tego od razu prawie wszystko co potrzebne.

 

Na razie nie zamawiam złączek bo właśnie brakuje mi tej "wizualizacji" i nie wiem, gdzie będą kątówki a gdzie proste.

 

Ale o to się nie martwię, ponieważ za wysyłkę nie płącę :D więc mogę sobie poczekać na drugą paczkę.

 

 

 

 

Korekta zamówienia po licznych sugestiach:

 

http://images63.fotosik.pl/282/3d9d2920ab0cb407.jpg

Edytowane przez zwierz_ak
Link to post
Share on other sites

No i nie zapomnij o zmianie tej aurory bo inaczej masz rozbieranie i czyszczenie układu (z blokami włącznie) po dwóch tygodniach użytkowania. To jest płyn na pokazy a nie do codziennego użytkowania. Aurora V2 pojawi się pewnie na początku przyszłego roku ale dokładnie nic nie wiadomo.

Link to post
Share on other sites

Kolejna korekta :)

 

Ze względu na przyszłościowe CF i podkręconki, dolnego grubasa 240 zastąpi grubas 360 umieszczony pionowo z przodu.

 

http://www.angela.pl/galerie/a/alphacool-nexxxos-monsta_25825.jpg

Pompa umieszczona na dole na miejscu dolnego grubasa.
Będzie stała na:

 

http://www.angela.pl/galerie/a/aquacomputer-shoggy-sand_30955.jpgTo już chyba wszystko (oprócz złączek i kraniku :/ )

 

W końcu pasuje to wszystko już zamówić początkiem przyszłego tygodnia, bo i tak pewnie będę czekał ok 2 tygodni na całość  :/

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...