Skocz do zawartości

Radeon HD7950 sterownik przestał działać


Recommended Posts

Cześć wszystkim! Potrzebuje pomocy!

Kupiłem kartę Sapphire Radeon HD7950 Vapor-X 3GB DDR5 i mam z nią problemy.
Grając w league of legends gra się zawiesza co kilka i na kilka sekund, kiedy minimalizuję gre widze dymek [sterownik graficzny przestał działać...]
Tylko raz się zdarzyła zawieszka w innych grach, Battlefield 3/Saint Row IV, ale cały czas, za każdym razem zacina i wywala chmurkę o sterowniku w league of legends, a w tą grę też chcę grać.

 

Może mam za słaby pc albo zasilacz do tej karty? a może widzieliście o co chodzi? bo wiem że dużo osób ma taki sam błąd na całym świecie ;/

Moja specyfikacja:

os: Windows 7 64bit
cpu: AMD FX-6100 Six-Core Processor 3.30GHz
pamięć: Kingston 2x4GB
gpu: Radeon HD7950 Vapor-X 3GB DDR5 - gpu clock 925MHz / gpu memory clock 1250 MHz - 925/1250
zasilacz: Fortron FSP500 - 500W

Jakieś pomysły? proszę o szybką odpowiedź!
Dziękuję z góry

 

Link to post
Share on other sites

Grafika z górnej półki, dobre podzespoły a zasilacz 500W co z tego że Fortron. Ja Ci się stery sypią to jest i przyczyna. Kup zasilacz z mocą linią 12V. Najlepiej jakieś 750W. I będzie dobrze. Wyłącz funkcję w sterownikach AMD Overdrive.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

 

 

a nie z 300 zł znów wydawać na oko

wcale nie trzeba wydawać odrazu kasy idziesz do komputerowego i sprawdza na mocniejszym zasilaczu twój konfig taka opcja jest mówisz ze jak będzie oki to kupujesz a jak nie to jakies grosze za sprawdzenie zapłacisz lub od jakiegoś znajomego pożycz zasiłke 

Link to post
Share on other sites

Z kartami AMD serie 78 i 79 trochę problemów jest a to sterowniki a to funkcja uśpienia. Masakra. To psuje całą zabawę z grania. 

Kpisz sobie, ja jakoś nie zauważyłem u Ati i Nv jakiś większych problemów, a 7950 mam już trochę I NIE PSUJE MI  NIC(CZYT. NIE SPOTKAŁEM W/W PROBLEMÓW O KTÓRYCH WSPOMINASZ) ZABAWY Z GRY posiadałeś ty chociaż 79XX? że tak mówisz.

Edytowane przez Libero
Link to post
Share on other sites

@Up. Za krótko jesteś kolego Libero na forum, poczytaj sobie trochę innych wątków to się przekonasz, że ludzie mają problemy z kartami ATI (nigdzie nie wspominam o NV więc o co kaman?). Jak sam widzisz kolega ma problem właśnie z grafiką 7950 i nie jest to odosobniony przypadek. Ja miałem problemy z tylko z pierwszymi modelami 7850 i 7870 i słabszymi kartami 7770 i 7750(te były niekompatybilne z niektórymi płytami) nie łatwo było rozwiązać problemy ze stabilnym działaniem tych kart. A to gry się wywalały, to znowu grafika nie chciała wychodzić z trybu uśpienia itp. Niedopracowane sterowniki też mi się dały we znaki. Może moje stwierdzenie jest zbyt ogólne ale prawdziwe. Na tym forum jest wiele rozbudowanych wątków o kartach ATI, a NV spotkałem może jeden lub dwa krótkie posty, chyba o czymś to świadczy. 

 

Ps. reszta tutaj http://forum.benchmark.pl/topic/53225-problem-z-hd-7850-oc/

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

ja mam podobny problem.. chce podkrecic karte gtx 770 i jak odpalam benchmark to chwile idzie na ustawionych przeze mnie zegarow, ale zaraz wyskakuje ta inforamcja "sterownik karty graficznej przestal dzialac..." i tak wraca do fabrycznych.

na dodatek przy przeinstalowywaniu sterow gasnie monitor i trzeba robic reset  :/ nie wiem co to moze byc a zasilacz mam 650 W

Link to post
Share on other sites

@Up. Za krótko jesteś kolego Libero na forum, poczytaj sobie trochę innych wątków to się przekonasz, że ludzie mają problemy z kartami ATI (nigdzie nie wspominam o NV więc o co kaman?). Jak sam widzisz kolega ma problem właśnie z grafiką 7950 i nie jest to odosobniony przypadek. Ja miałem problemy z tylko z pierwszymi modelami 7850 i 7870 i słabszymi kartami 7770 i 7750(te były niekompatybilne z niektórymi płytami) nie łatwo było rozwiązać problemy ze stabilnym działaniem tych kart. A to gry się wywalały, to znowu grafika nie chciała wychodzić z trybu uśpienia itp. Niedopracowane sterowniki też mi się dały we znaki. Może moje stwierdzenie jest zbyt ogólne ale prawdziwe. Na tym forum jest wiele rozbudowanych wątków o kartach ATI, a NV spotkałem może jeden lub dwa krótkie posty, chyba o czymś to świadczy. 

 

Ps. reszta tutaj http://forum.benchmark.pl/topic/53225-problem-z-hd-7850-oc/

Kolejny idiota... mam radka już ponad rok co ma do tego mój staż na forum?

Link to post
Share on other sites

Przestań używać inwektyw bo mnie tylko wkur..wiasz kretynie. Idiota to z Ciebie. Przyjebałeś się jak rzep psiego ogona. Nie czytasz ze zrozumieniem i wybiórczo komentujesz, posty innych.  Jak nie masz nic do powiedzenia w temacie rozwiązania problemu autora. To się zamknij i wypie..dzielaj. Wymyśl coś co rozwiąże problem, a nie przy*****ałeś się heterze do moich komentarzy. Twój staż na forum ma to wspólnego z tematem, że gdybyś spędził tu trochę więcej czasu, to zauważyłbyś jak duża liczba postów dotyczy problemów z kartami ATI. Nie twierdzę, że zawsze karta grafiki jest winna 100% problemów ludzi z pecetami, ale stwierdzam na bazie Swoich doświadczeń, że karty ATI mają w tym duży udział.    

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Osobiście również uważam że najlepszym wyjściem jest sprawdzić zasilacz. Nawet na stronie AMD jest podane że zalecany markowy zasilacz 600W. Chociaż pewnie 500W z mocną linią 12V też by dawało radę. Ewentualnie weź podepnij kartę u kumpla/kumpeli i przetestujcie Ją (na innym mobo i cpu ) jeśli wymiana zasilacza nie pomoże. PS. Sam posiadam dokładnie ten sam model karty co Ty i nie zaobserwowałem nigdy problemów a jestem zagorzałym graczem i nie ma Ona u Mnie lekko. PS. 2 powiedz jeszcze którą rewizję masz?  Posiadasz dwa wejścia 8 pin dodatkowego zasilania czy 8+6 pin?

Link to post
Share on other sites

@Up. Nie każdy egzemplarz karty grafiki podkręca się tak samo. Może masz już właśnie podkręconą wersję swojej karty i wyciśnięcie dodatkowych MHz może być trudne. Podaj model karty grafiki i jakiego softu używasz do podkręcania grafiki?

Do podkręcania używam 

EVGA Precision X 4.2.1 a testuje przez Heaven Benchmark 4.0.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...