Skocz do zawartości

Ultrabook w miarę wydajny, lekki, SSD, mat., bateria, za ok. 3000 i trochę więcej


Recommended Posts

Witam,

 

Przeszukałem już kilkanaście stron allegro i innych stronek i w zasadzie sam już nie wiem. Albo są w miarę takie jak trzeba, ale zbyt drogie lub z matrycą błyszczącą. Na komputerach się znam, lecz wiadomo jest tyle modeli, a tutaj nie jeden z Was zapewne siedzi w temacie i jest na bieżąco - wręcz sypiąc oznaczeniem z rękawa, więc postanowiłem się poradzić.

Potrzebowałbym ultrabooka ew. netbooka - typ już nie gra roli, ale pewnie z naciskiem na ultrabook.

 

Powinien on posiadać:

  • Cenę - liczę się z kwotą do 3 tyś. a nawet lekko większą... - bo mniej się chyba nie da rady zejść :) Całkiem możliwe, że się ktoś uśmiechnie myśląc chciałby wszystko za tą cenę, ale uważam, że na pewno coś ciekawego dla mnie jednak jest w tej kwocie. Może jeszcze takiego nie wygooglowałem :P ;
  • Rozm. ekranu nie mniej niż 14 cali, może być więcej - lecz chyba to charakterystyczne dla nich, że nie mają więcej;
  • Zastosowanie tutaj jest nie takie ważne, bo i do oglądnięcia filmu, programowania, photoshopa, lub gry. Będzie stacjonarny i mobilny;
  • Matryca matowa, raczej nie dotykowa;
  • Preferencji do firm nie mam szczególnych, lecz Acer raczej odpada. Ciekawe są Samsung, Dell, Asus; 
  • CPU - raczej i5 i chyba są tylko wersje U;
  • RAM - min. 4GB, optymalnie 6GB, fajnie 8GB;
  • Dysk: SSD - bo co to za ultrabook, czy netbook bez niego na biedę 24GB, lecz obowiązkowe + HDD min. 500GB;
    LUB Dość spory SSD lecz 128 GB chyba byłoby za mało - to jeszcze pod rozwagę.
  • Waga, wymiar: nie więcej niż 1,8 kg i zapewne mniej niż 2 / 1,5 cm;
  • Fajnie by było go mieć wyposażonego ponadto w dodatkową grafikę, nie tylko wbudowaną - tylko boje się, że to wyklucza powyższy punkt o wadze - chyba, że są jakieś takie ciekawe modele;
  • Bateria 4 albo 6 kom., lecz aby działał w trybie np. zrównoważonym te min. 3, 4 godz. - bo co to za ultrabook;
  • Reszta podzespołów nie jest istotna i raczej głównie to co powyżej, sądzę, że nic nie pominąłem istotnego.

W ten deseń byłby: Samsung NP530U4E-K02PL

http://allegro.pl/ultrabook-samsung-ativ-book-5-i5-8gb-ssd-win7-8-i3561412252.html -

całkiem znośnie, lecz może ciut większy SSD, trochę lżejszy i może + graf. dedyk.

 

Asus S56CB-XO171H

http://allegro.pl/ultrabook-asus-s56cb-i3-3217u-8gb-gt740m-ssd-win-8-i3556146022.html -

procek by uszedł, ekran świetny, ale waga makabra, bateria nie wiadomo czy wydajna, dysk mógłby być większy.

 

Toshiba Z830

http://allegro.pl/ultrabook-toshiba-z830-i3-6gb-128ssd-w7-antywirus-i3578502422.html  -

to jest też świetna propozycja, nawet nie wiem, czy ten i3 M nie lepszy od tych powyższych i5 U, ekran może by uszedł, SSD 128 GB chyba też, system pomijam, bo zapewne kupiłbym Win8, zaś waga i bateria to bajka.

 

Priorytety: Matowy > Dysk > Bateria > (Waga | Grafika) > CPU > (Ekran | RAM).

 

Bardzo proszę Was o radę co w tej cenie i z tymi wymaganiami mógłbym dostać :)  Czy znacie taki model/modele, aby mi polecić?

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez rafins
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem najlepsze co w tej cenie dostaniesz to własnie samsung 530u4e z i5 ulv i hd8750. Tutaj masz go w wersji z grafikądedykowaną.

Nie ma on jednkak dysku SSD. to 24gb działa na zasadzie pamięci cache a nie oddzielnego dysku SSD. Trochę to daje w odniesieniu do zwykłego laptopowego dysku ale do normalnego SSD  sporo brakuje.

Nie dostaniesz w tej cenie ultraboka z dedykowaą grafiką i dyskiem SSD z prawdziwego zdażeniea. Albo rybki albo staw. Samsung wypada najlepiej + Dysk SSD możesz dokupić w przyszłości i podmienić za fabryczny,

 

Procek z toshiby jest bardzo cienki. Wszystkie ultrabooki mają montowane niskonapięciówki. i5 IIIgen  ulv = normalne i3 IIIgen . i3 ulv IIIgen ma poziom pentiuma IIIgen.

 

NAtomiast w toshibie dziedzdi i3 ulv IIgen a ulvy tamtej generacji były jeszcze kiepskie. Dopierow ivy bridge sporo nadrobiły.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odp. :)

Ogólnie pisząc to zapytanie zdałem sobie pewną sprawę. 

W zasadzie to sądziłem, że na tym małym SSD można umieścić system, który by się z niego odpalał a HDD na resztę.

 

"Nie dostaniesz w tej cenie ultraboka z dedykowaą grafiką i dyskiem SSD"  - tam też był właśnie warunek to lub to albo oba. Aie taki cenowo stoi?

Ale w zasadzie masz rację i w takim razie będę szukał bez ded. graf. lecz z SSD większym, ultrabooki chyba nie mają SSD + HDD?

 

Tak czy inaczej pytanie czy lepszy ultrabook czy netbook.... w moim przypadku.

 

Sądzę, że nie bawiłbym się w zamianę dysków tylko od razu żeby był SSD.

 

 

Więc jaki poleciłbyś ultrabook/netbook (zważając na duży SSD lub SSD+HDD i w takim razie bez grafiki) wg Priorytetów: Matowy > Dysk > Bateria > Waga > CPU > (Ekran | RAM).

 

Podany przez Ciebie NP530U4E-X04PL spełniałby oczekiwania, lecz jednak brakuje mu SSD i mógłby być trochę lżejszy.

Link to post
Share on other sites

Podany przeze mnie samsung ma grafike ;d Kierowałem siezasadą, że dysk można dołożyćzawsze a grafiki nie dołożysz wcale tylko będziesz siedział na tym co kupisz.

Do nei dawna na rynku byłfajny Samsung 530u3c któy by nawet pasował ale niestety go wycofali.

 

Z nieultrabooków ale wciąż dosyć lekki i cienki Asus u36sg z i5 -IIgen + ssd 120 czyli normalnym a nie w wersji niskonapięciowej.

Na minus bardzo słaba obsługa serwisowa asusa.

 

Jakby Ci nie trzeba systemu to bardzo dobrą opcję może być kupno Della vostro 3360 z i5 ulv IIIgen

Jest to lapek z serii biznesowej a wiec jakość wykonania na wysokim poziomie. Do tego gwarancja Next business Day.

Za reszte kasy dokupujesz dysk  ssd 120-128gb i wsadzasz od razu zamiast fabrycznego, który z kolei wrzucasz do zew. obudowy czyli robisz dokładnie taką samą operacją jak sklep zrobił z asusem.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Racja z tą grafiką, ten Asus co pisałeś jest fajny lecz błyszczący :-(

Pomyślałem sobie że może jednak trzeba zwiększyć kwotę tak do 3,5 lub więcej.

A co sądzisz o tym http://www.karen.pl/product/189285/Komputery/Laptopy/ASUS_Zenbook_UX32VD_R3001H_128GB_SSD_10_GB.html

Ten jest taki jak by mi pasował. Ma grafikę, matowy, mało waży, ram spory. Do perfekcji to mu brakuje i5 i może ciut większy monitor lub SSD, ale. Może zbyt przesadzam.

Jeśli znasz w tych cenach coś lepszego to proszę poleć mi.

Pozdrawiam ;-)

Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie, że nie sprawdziłeś ,że w tej cenie dostaniesz Samsunga Ativ book5 z i5 i hd8750 +SSD

Ma te 14" czyli to co Ci brakuje z zenbooku. Grafike ma lepszą i to wyraźnie. Samsung robi na pewno mniej awaryjne laptopy. Poza tym ma lepszy serwis. 3700 za tego zenbooka to lekka przesada. W tej cenie powinien mieć gt645 normalnie. a nie marne gt620.

Link to post
Share on other sites

A widziałem tego Samsunga, lecz mocno przemawia do mnie 1,4 kg. I w sumie teraz pytanie na ile lepszy jest ten S. do A. żeby przechodzić na niego dla tej karty... Hmm a jest jeszcze jakiś inny? Bo nie ukrywam że chciałbym cos dobrego i lekkiego. Bo im bliżej 2 to jak laptop. A są jakieś fajne benchmarki ultrabook.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszelką pomoc,

wiesz no nie każdy ma może tak sprecyzowane oczekiwania jak Ty, a to w sumie nie są grosze więc rozważam różne opcje,

przy okazji dowiadując się, co nieco o typach, możliwościach, wadze - nie siedzę w non-stop temacie. A czasem mówi się, że da się 3tyś. ale jak jest inna sytuacja to i można więcej dać i się radzę, A różnicy jest prawie do 400 g. i zapewne nie jest to winą 0,7 cala. 

 

A tak poważenie to wg Ciebie - najlepsza moja opcja lub twoja w tej cenie, czy jeszcze coś jest fajnego ? Może być trochę taniej/drożej.

 

PS. Ostatnie zdanie dotyczyło tego, że co to za ultrabook jak ma 2kg i jest gruby, a także pytałem o jakieś benchamrki ultrabooków. (Sorrka pisałem z tel.)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...