Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Laptop / ultrabook

dell apple macbook xps latitude

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 jnkstudio

jnkstudio
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 03 październik 2013 - 07:49

Hej,

noszę się z zamiarem zakupu laptopa / ultrabooka do pracy - programowanie, frontend i ROR.

Znajomy poleca Macbooka pro, trochę straszy mnie stosunek ceny do podzespołów, ale podobno mac ma duże wsparcie jeżeli chodzi o Ruby on Rails i Mac OS X jest "najbardziej stabilnym i szybkim OSem z jakim miałem doświadczenia"...

Maca, którym byłbym zainteresowany widziałem w okolicach 9000zł (przy czym dell o podobnej specyfikacji to koszt 6000). Osobiście jestem dość mocno za DELLem - gwarancja NBD, solidny sprzęt. 

Zależy mi również na długiej pracy na baterii.

Proszę o jakieś fachowe rady...

Zauważyłem, że nie spełniłem pewnych zasad przy definiowaniu postu, dodaję specyfikację:

Kwota:

w granicach rozsądku, chciałbym jak najtaniej, ale jak będzie trzeba to do 8500 - 9000 zł z FV

Matryca:

jeżeli mac to retina, w pozostałych napewno mat + wysoka rozdzielczość

Zastosowanie:

praca - programowanie aplikacji, środowisko lokalne na potrzeby projektów w JAVA (Tomcat, jBoss), Ruby on Rails

Użytkowanie:

biuro, dom, czasem poza dostępem do prądu - stąd chciałbym długą żywotność na baterii i rozsądną wagę urządzenia

Pozostałe:

Solidne wykonanie, ACER, ASUS odpadają, raczej sceptycznie podchodzę do samsungów i sony...

Rozmiar z przedziału 14 - 15,6'', podświetlana klawiatura (to chyba już standard), dysk SSD, 8GB ramu, 4 rdzenie

Nikt nic nie podpowie? :(

• 0

#2 Synergia

Synergia
  • Lodołamacz

• 4770 postów

Napisano 11 październik 2013 - 13:52

Sprawdź Lenovo thinkpad t530 z i7 4 cores i ssd 240gb

Jest to bardzo wydajna stacja robocza.

Laptop z serii biznesowej bardo wysokiej jakości, mówiąc krótko jest to Sprzęt na LATA ....

Nie rozpisując się zbytnio spełnia wszystkie twoje kryteria zakupu.

Użytkownik Synergia edytował ten post 11 październik 2013 - 13:55

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dell, apple, macbook, xps, latitude

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych