Skocz do zawartości

Wybór płyty głównej pod 1150


Recommended Posts

Witam, przeczesałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi ale nie znalazłem tak więc do rzeczy.

 

Chcę wymienić płytę i procesor, wymieniam ostatnio podzespoły i być może wymiana nie jest konieczna ale patrzę na to pod względem opłacalności aby nie obudzić się za jakiś czas i sprzedać obecny sprzęt ( patrz sygnatura ) za małą wartość, mimo iż wartość procka już jest mała, a płyta to zakup od znajomego wiem że jej przeznaczenie to OC a ja się w to nie bawię, tak więc nie wykorzystuje jej potencjału.

 

Tak więc mój wybór padł na CPU : i5 4670 ( bez k ) oraz właśnie płyta główna, tu nie wiem co brać, nie chciał bym popełnić podobnego błędu jak z kupnem Z77. Tak więc jaki chipset będzie dla mnie dobry?. Nie jestem fanem OC,SLI/Cross również odpada, jeden dysk twardy, ogólnie komputer służy do grania, co mnie martwi i mam nadzieje że ktoś rozwieje problem czy ten zasilacz ( sygnatura ) będzie działać z Haswell'em ? nie ma go na liście na stronie XFX tak więc jeśli nie będzie działać to nie ma tematu, bo nie będę wymieniał specjalnie zasilacza. 

 

Co do płyty interesuje się dwoma modelami w/g moich potrzeb idealne ale czy wydajnościowo nie odbiegają od topowych modeli :

 

http://www.asus.com/Motherboards/H81PLUS/

 

i odpowiednik Gigabyte w tej samej cenie

 

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4679#ov

 

Jeśli ktoś będzie uprzejmy rozwiać wątpliwości będę wdzięczny za pomoc. dziękuje

Link to post
Share on other sites

Skoro by nie działało to faktycznie już by odpadło. A obecna generacja to właśnie myślałem nad 3570 i faktycznie nie było by lepiej ? z ( już w turbo ) 3,2 na 3,8 ( jak by się udało to mnożnikiem do 4.0 ),to by było też akceptowalne. Myślę że procek już trochę nie domaga, nie myślę już o tym co by było w przyszłości, a jego cena na dziś dzień to 500 za używkę na allegro. Ostatnio miałem dylemat z grafiką z 660 na 670 ( a chciałem 760,tak wiem magia cyfr ale nie uległem :P ) i sprzedałem za 620 a kupiłem za 900, w wzrost wydajności spory, tak samo myślę teraz nad CPU aby wyjść w taki sposób ( o ile to możliwe ).

Link to post
Share on other sites

Słuchaj zależy tak naprawde w co grasz bo jeśli w ARMĘ II lub III to tam to rzeczywiście każdy wzrost wydajnosci procesora ma znaczenie teraz abyś we wszytko pograł na max. detalach w rozdzielczosci 1920x1080 musisz mieć właśnie procesor z literka k 3570K 4670K i do tego GTX 770, ale myślę że ja na twoim miejscu bym poczekał na nową generację niz pchać w stary socket a nowego też ci sie nie opłaca zmiana płyty głównej itd. Wiesz jak chcesz to możesz wymienić procesor nawet na 3570K i go podkręcać, ale czy jest sens nie wiem. Słuchaj różnica pomiędzy np. 3350P a 3570k to około 5% bez podkręcania, a między podkręconym i5 3570k do 4,5 GHZ 8% np w Battlefield 3. Uważasz że jest sens? Jeśli tak prosze bardzo, ale ja nie widzę sensu , wiecej w tym tamecie proszę dam ci linka http://pclab.pl/art50000-114.html

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Jezeli chodzi o zasilacz to kazdy zadziala na haswellu, a naklejka "haswell ready" jest tylko chwytem reklamowym poniewaz glownie chodzi tu o dostarczenie niskich napiec podczas stanu uspienia. Mozna to wylaczyc w biosie i w tedy nic sie nie dzieje poza tym, ze procek dziala na wyzszym napieciu podczas uspienia. 

Skoro masz i5 ivy to nie widze sensu jakiejkolwiek wymiany, lepiej juz poczekac na brodwelle czy chociaz nowsza wersje haswella bo roznica nie bedzie w wydajnosci a grubosci twojego portfela. Jak dla mnie glupota ale rob co chcesz, a kolegi wyzej za bardzo nie sluchaj bo to co pisze 

 

teraz abyś we wszytko pograł na max. detalach w rozdzielczosci 1920x1080 musisz mieć właśnie procesor z literka k 3570K 4670K i do tego GTX 770
jest glupsze od blondynki z kawalow.
Link to post
Share on other sites

Może faktycznie przesadzam : / nigdy nie byłem osobą która jak nie może pograć na maxa to nie gra wcale, bardziej cieszyłem się tym co mam. Już kolejna osoba mi mówi że to bezsensu i chyba macie racje, lepiej będzie poczekać co się ciekawego wydarzy bo ceny drastycznie się nie zmienią w stosunku do nowej generacji a starej, a wydajność może być lepsza. Dzięki za porady, ochłonąłem trochę z tym wymienianiem, chyba dałem się ogarnąć trochę magią cyfr i głupio się przyznać ale chyba trochę mojego ego się odezwało i chciałem mieć lepsze cyferki, głupie to by było jak teraz tak myślę o tym, skoro tyle osób mi powiedziało że to bezsensu to faktycznie tak musi być :). Dziękuje bardzo za pomoc tyle mi wystarczy aby się wstrzymać. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Arkus zanim komuś ubliżysz to miej jakąs wiedze na ten tamat. Są GRY które właśnie dają duzy nacisk na procesor wyżej wspomiana ARMA II lub III zatem nie mów, że procesor nie ma znaczenia bo nieraz ma. Po drugie oczywiście ze chodzi o stany C6 C7 i tak można to wyłaczyć, ale niestety zasilacz ten nie obsługuje tych stanów, dlatego nie można powiedzieć ze jest to konstrukcja haswell ready. A jak masz jeszcze jakieś arkus wątpliwosci co do procesora to poczytaj lekturkę http://pclab.pl/art54599.html . Druga sprawa nie widze sensu pakować sie w nowy socket skoro ma z77. I tak jak wyżej różnica pomiedzy jego procesorem, a i5 3570k nie jest jakaś znacząca, aby w niego inwestować poza np. ARMĄ. A inwestowanie w 4670K i nowa płytę główną to juz zupełnie pomyłka, bo koszta rosna, a wydajność aż tak bardzo nie. Także ja osobiscie odradzam na razie jakąś zmianę szczególnie na i5 4670k. Jeżeli sie upierasz ewentualnie i5 3570k, ale tez nie widzę za bardzo sensu. moim zdaniem graj na tym co masz obecnie i poczekaj na nową konstrukcje intela.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...