Skocz do zawartości

Recommended Posts

Planuje zakup wzmacniacza do małego pokoju i 4 kolumny(2 pary).Wzmacniacz ma być podłączony do telewizora przez hdmi lub przez inne wejscie i do kompa poprzez karte muzyczna xonar dx1 prawdopodobnie przez  S/PDIF.Potrzebujemy pomocy w doborze 2 par kolumn bo chciałbym zęby to grało stereo tak jak teraz mój zestaw logitech 540(karta muzyczna ustawiona na stereo,2 pary głośników.Proszę o rady odnośnie wzmacniacza i kolumn.

 

-Budżet na wszystko ok 3tys z hakiem

-Interesuje mnie tylko sprzęt nowy

-Może być zestaw

-W przyszłości planuje dokupienie subwoofera

-Muzyka hardstyle,trans,metal

-Chciałbym żeby to grało lepiej niż logitech x540 :D, szczególnie bass

-Myslałem nad wzmacniaczem PIONEER VSX-922

Link to post
Share on other sites

Mało kto bawi się w kwadrofonie już lepiej zainwestować w lepszą pare kolumn i wzmacniacz.

 

 

Wsumie to bym chciał 4 kolumny + sub

Złe podejście.Pomyśl lepiej nad kinem domowym tu będziesz miał dużo głośników + sub. :)

 

 

Dlaczego amplitudear,a nie wzmacniacz ?

http://emotikona.pl/emotikony/pic/14icon_google.gif powie ci prawdę ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

 

Niechce kina domowe.Chce podpiąćto pod kompa i mieć tez dźwięk zza pleców

 

 

Dlaczego amplitudear,a nie wzmacniacz ? 14icon_google.gif powie ci prawdę ;)

 

No poczytalem troszke o roznicy miedzy amp i wzmacniaczem i jednak wole wzmacniacz.

 

PIONEER VSX-922 <może mi ktoś wyjaśnić czy warto zainwestować w ten wzmacniacz i male kolumny /

Link to post
Share on other sites

Ale amplituner to taki amplifier z tunerem - na prosty, chłopski rozum. Raz, że często są to konstrukcje lepsze. Dwa, że się przyda.

 

Dźwięk "zza plecowych" pierdziawek kosztem jakości? Tego to jeszcze nie słyszałem.

 

NIEKOMPETENCJA I WPROWADZANIE W BŁĄD

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niechce kina domowe.Chce podpiąćto pod kompa i mieć tez dźwięk zza pleców

 

 

 

No poczytalem troszke o roznicy miedzy amp i wzmacniaczem i jednak wole wzmacniacz.

 

PIONEER VSX-922 <może mi ktoś wyjaśnić czy warto zainwestować w ten wzmacniacz i male kolumny /

http://audio.com.pl/testy/pioneer-vsx-922:13 i jest to amplituner.

Link to post
Share on other sites

Ale amplituner to taki amplifier z tunerem - na prosty, chłopski rozum. Raz, że często są to konstrukcje lepsze. Dwa, że się przyda.

 

Dźwięk "zza plecowych" pierdziawek kosztem jakości? Tego to jeszcze nie słyszałem.

 

NIEKOMPETENCJA I WPROWADZANIE W BŁĄD

Takie coś powinno się karać. Amplituner to połączenie wzmacniacza elektroakustycznego i tunera radiowego.

 

Dwa, że za tą cenę mamy dużo lepsze kolumny stereo.

 

Nie wiem czy to są jakieś żarty, czy co, ale jest to naganne zachowanie ze strony Administracji.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

Napisałem Ci w innym temacie, że wypisujesz głupoty.

Tłumacząc komuś co to uest amplituner używa się normalnych zwrotów: wzmacniacz + tuner.

 

Ilość amplitunerów, które grają tak samo dobrze albo lepiej od wzmacnicza w tej samej cenie można policzyć na palcach.

Link to post
Share on other sites

Nie no, to są jakieś jaja. Napisałem, że są to konstrukcje często lepsze, ale oczywiście osoba, która wymoderowała mój post musiała to zmienić, bo przecież jak to możliwe, że się pomyliła.

 

Chcąc wybrać dobry sprzęt audio fajne znać parę pojęć. Zresztą google nie gryzie, w mojej wypowiedzi kłamstwa nie było. 

 

 

 

- do czego ? 

Do wszystkiego. Zadajesz pytania, znając odpowiedzi, bo myślisz że dasz radę mnie zagiąć. W tej cenie mamy pudła jasne, ciemne, naturalne, zimne, ciepłe.

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

Pisząc, że amplitunery to konstrukcje lepsze od wzmacniaczy stereo, nie podając w jakich kategoriach je porównujesz wprowadzasz ludzi w błąd. Ot technika.

 

Urządzenia te pomimio mnogości funkcji jakie posiadają nie oferują lepszego dźwięku, wiekszej mocy, mniejszej awaryjności.

Jedyny amplituner jaki słyszałem, który gra porządnie w trybie stereo a także przestrzennym, ma odpowiednią moc i jest prawie niezniszczalny to Sony STR-DA50ES. Dodatkowo jest relatywnie tani na rynku wtórnym.

 

Co do całej idei tego tematu to pomysł jest deko chybiony.

Jak się jest basshead to nie inwestuje się w kolumny tylko kupuje się porządny subwoofer.

 

Najważniejsze jednak pytanie, ile metrów masz w tym pokoju odsluchowym?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mam zamiaru ciągnąć tej dyskusji dalej, ale szkoda Luksonie, że nie słuchałeś Yamahy (nie pamiętam modelu, koło 1500zł) i HK, bo na prawdę fajne modele znajdziemy. Poza tym idę o zakład, że Autor nie znalazłby różnic pomiędzy dobrym wzmakiem, a chociażby podanym przez Ciebie Sonym.

 

Najpierw musisz zrezygnować z irracjonalnego pomysłu czterech kolumn i pójść w stronę Stereo/ewentualnie subwoofer dodatkowo. Natomiast jeżeli tak Cię ciśnie, żeby mieć te kino domowe to spraw sobie dodatkowo satelitki do stereo i bingo. Sam miałem 5.1, więc wiem z czym to się je. W 99% przypadkach grały fronty.

 

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites
Napisałem, że są to konstrukcje często lepsze, ale oczywiście osoba, która wymoderowała mój post musiała to zmienić, bo przecież jak to możliwe, że się pomyliła.

Słusznie postąpił bo jaja to chyba ty sobie robisz.

 

Nie są to konstrukcje często lepsze.

 

Amplituner wielokanałowy: zobacz na główne zalety danego modelu http://www.pioneer.eu/pl/products/archive/VSX-922-S/page.html robi wrażenie co nie i chyba to miałeś na myśli że się przyda ;) ładny śmietnik ee tam co kto lubi.Następna sprawa,nie są to dwie lecz pięć do siedmiu końcówek mocy i tu! jakość pojedynczej końcówki mocy nie będzie wysoka jak we wzmacniaczu dwukanałowym, którego konstrukcja skupia się na tym, co potrzebne do słuchania stereofonicznego.

Myśląc zaś,że wyższej klasy amplituner wielokanałowy może mieć końcówki mocy lepsze niż tani wzmacniacz stereofoniczny, to i jego dźwięk stereofoniczny również będzie lepszy? niekonieczne, bo sposób prowadzenia sygnału przez skomplikowany i nafaszerowany obwodami amplituner zwykle naraża go na większe zakłócenia i szumy.Współczynnik tłumienia w tanich amplitunerach też nie bryluje.To w jakiej cenie należy kupić ampli by robić takie porównanie to sobie sam sprawdz i odpowiedz a nie bajki pisz.Swoją drogą musi zostać wykorzystana nie zła jakość zdublowanego toru która pozwoli na czysty sygnał.  I zwróć uwagę że amplitunery szybciej tracą na wartości niż wzmacniacze.

 

 

Do wszystkiego. Zadajesz pytania, znając odpowiedzi, bo myślisz że dasz radę mnie zagiąć. W tej cenie mamy pudła jasne, ciemne, naturalne, zimne, ciepłe.

Myślisz że kupno lepszych kolumn stereo rozwiąże sprawę a jak masz na myśli podłączenie ich do ampli to masz wyżej odp.

 

Cytne jeszcze z innego tematu porównanie z PIONEER VSX-922

 

Nie zagra to dosłownie tak jak Technics SU-XV700, którego miałem kiedyś ale na moje ucho jest dość dobrze.

Wzmacniacz ten chodzi ok 800zł mimo to z Pionka vsx-922 jest zadowolony i to jest najważniejsze.

 

 

 

ale szkoda Luksonie, że nie słuchałeś Yamahy (nie pamiętam modelu, koło 1500zł) i HK, bo na prawdę fajne modele znajdziemy.

Szkoda iDaft że nie słuchałeś Sony (nie pamiętam modelu,koło 400-500zł ) ale zmiótł by twoją Yamahe i jestem tego pewny ;):P

 

Poza tym idę o zakład, że Autor nie znalazłby różnic pomiędzy dobrym wzmakiem, a chociażby podanym przez Ciebie Sonym.

Co masz dar prorokowania.

 

 

Offtopy nabijacie sobie?Bo jeszcze niczego sie niedowiedzeniem ,poza tym ze ktoś kogoś tu sabotuje

PIONEER VSX-922 jak ci się podoba to pytaj o szczegóły @Szarik i @Biafra1987 którzy mają i są zadowoleni jak nie kino to dobre stereo i raczej bez suba :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

racja - amplituner ma większą funkcjonalność (wiele gniazd , usb, hdmi itp itd, odtwarza flac z usb ) , ale tyle rzeczy i funkcji w jednej obudowie i za małe pieniążki nie będzie tak dobre jak "normalny" wzmacniacz stereo (nawet starsze wzmacniacze za 1000-2000zł bez problemu w muzyce poradzą sobie z NOWYMI amplitunerami do 3000zł , a może nawet z droższymi (a to ,że kiedyś bardziej przykładano sie do budowy sprzętu i jakośći komponentów to swoją drogą...) , kiedyś sprzęt kupywało sie na lata i miało to grać! - i grało, a teraz kupuje sie coś , a po roku dwuch jest już przestarzałe, bo wyszedł nowszy model , z np. nowymi złączami , funkcjami , ewentualnie poprawiony wizualnie czy funkcyjnie - i ludzie kupują!

Link to post
Share on other sites

Jakis amplituner albo wzmacniacz jest wstanie kopiować dźwięk stereo?. Chodzi mi o skopiowanie dźwięku z lewego przedniego kanału na lewy tylny itd.Bo chciałbym słuchać muzyki zarówno z tv jak i z kompa które jak ustawione na przeciw siebie

 

 



UP>PIONEER VSX-922 jak ci się podoba to pytaj o szczegóły @Szarik i @Biafra1987 którzy mają i są zadowoleni jak nie kino to dobre stereo i raczej bez suba :P

 

Podoba mi się z wyglądu.Znalazłem go w opisie sprzętu u jednego z expertów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...