Skocz do zawartości

Komputer po samoistnym wyłączeniu już się nie włącza


Recommended Posts

Witam potrzebóję waszej pomocy. Posiadam płytę główną gigabyte p55a ud4 ,i5 750 (niepodkręcany), ramy kingston 1600mhz , gigabyte gtx260 soc, oraz zasilacz ocz sxm 600w , mam ten komputer już od ponad 3 lat i grając wczoraj w bf3 tak z 20 min wyłączył się objaw był taki jakby skok napięcia lub jego brak (co wogóle nie miało miejsca), i ponownie próbował się uruchomić i już sie nie uruchomił wiatraczki się kręcą diódki na płycie świecą ale nie pika próbowałem wyciągać wszystkie graty i samom płytę odpalić bez procka ale dalej brak piszczka napięcia pomieżyłem wygląda na to że są wszystkie co może być jakieś porady czy padła płyta?? z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

Ja bym zaczął od ClearCMOS. Potem wyczyścił styki pamięci i karty grafiki. Sprawdził wszystkie zasilanie czy są dobrze zamocowane. Odkurzyć wentylatory też nie zaszkodzi. Jak nie odpali po tych czynnościach dopiero podmiana zasilacza itd. 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

właśnie może być problem z zasilaczem bo nie znam kogoś kto może mić zasilacz 24pin + 8 pin  a co jeszcze można sprawdzić bo jeżeli to płyta główna  czeka mnie przesiadka na  amd x8 fx 8350 lub i5 4780 + płyta + grafika gtx760 to ponad 2k zł w plecy a miałem wymieniać tylko grafike pod bf4 ;/ proszę o jakieś rady co by można było jeszcze zrobić

 

zrobiłem clearcmos na początku ale nic to nie dało

 

wziołem i podłączyłem stary zasilacz 350w amacrox viking wziołem z niego 24pin  ale jest za słaby i sie zaraz wyłącza ale jeszcze wziołem te 8 pin do zasilenia płyty głównej oraz 2x6 do gradiki i podłączyłem na krótko to wiatraczek od grafiki zaczoł się kręcić i pikło ale zaraz sie wyłączył bo ta 350 nie daje rady i prześwietliłem tego ocz-a i okazało się że nie ma 5v na szarym przewodzie czy można to jakoś zewrzeć do 5v czy co z tym zrobić bo rozkręcilem go i w środku wygląda jak nowy zero spuchniętych kondensatorów itp to szkoda go .

 

i jaki zasilacz proponowalibyście mi teraz zakupić z góry dziękuję

Edytowane przez prezeslion
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...