Skocz do zawartości

jaka grafa do takiego zestawu ?


Recommended Posts

witam

 

jaka najlepsza grafe do takiego zestawu ? obecnie siedzi tam gf 7900gtx :D

 

core  2 duo E8200
płyta intel corp. DG33BU
4gb ram 800MHz
zasilacz modecom mc 530 Carbon

oc mnie nie interesuje

myslałem nad jakism gf9800 albo 8800 ale na allegro sa same używane z 2 tyg gwarancja za 200-300 zł , wiec ta opcja odpada
interesuje mnie tylko nowa karta
co moge najlepszego wybrac do max 400-600 zł  ? (najlepiej Geforce :D )

Link to post
Share on other sites

Do dwurdzeniowego procka to najlepsze byłoby AMD. Poszukaj 7790 lub 7850.

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7790-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-831919.html HD 7790 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7850-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-653761.html HD 7850

 

Oba od gigabyte ponieważ ma zablokowane napięcia, a chłodzenia od nich zazwyczaj dobrze wykonują swoją pracę ; )

 

Nie wiem tylko czy te karty nie będą, aż za dobre do tego zestawu procesor może się chyba dławić. Przydałoby się kręcić, ale już pisałeś że nie chcesz.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie Radeon. Co do twojego procka naklad ze sterow nvidii przytka ci procka (skoro przytyka nawet i3 z HT).

Wychodzi na to ze do twojego zestawu aktualnie najlepszy bedzie do 7790. teraz cos powyzej 400zl. Wiecej nie ma sensu wydawac na to wg mnie.

 

Na futuremark.com masz fajna apke, zwana virtual PC, statystycznie zlicza i pokazuje wyniki przy poszczegolnych konfiguracjach pecetow. Roznica pomiedzy 7790 a 7850 to 200 pkt w 3dmark11 co oznacza ze kresem dla tego proca beda okolice 4500pkt.

 

 

Chyba ze planujesz wymiane procka i plyty, ale wtedy tez nie ma sensu kupowac na zapas skoro zaraz rusza sprzedaz serii R7/R9, w wyniku czego starsze serie spadna cenowo.

Link to post
Share on other sites

dzieki za wszystkie odpowiedzi, wybór padł na hd7770 , lecz pojawił sie problem ... może cos poradzicie ?

 

kupiłem nowa karte graficzna Club3D Radeon HD7770 GHz Edition 1GB , wszystko podłaczyłem lecz podczas uruchamiania kompa nastepuje zwiecha przy ładowaniu , wyswietla sie tylko logo intela przy jak przy normalnym uruchamianiu i wszystko staje , nie moge nawet wejsc do biosu ... 

 

 

komp :

core  2 duo E8200
płyta intel corp. DG33BU
4gb ram 800MHz
zasilacz modecom mc 530 Carbon

 

stara karta to gf7900gtx

 

nie wiem moze to wina płyty gł ? zrestartowalem bios lecz nadal to samo

a na starej karcie uruchamianie działa bezproblemow

 

jakieś rady ?

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...