Skocz do zawartości

Nokia Lumia 520. Czy facebook jest darmowy? Czy będę musiał zapłacić?


Recommended Posts

Witam. Posiadam Nokię Lumię 520. 

Wczoraj ją dostałem, więc troche nie ogarniam windows phone 8.

Weszłem chyba w kontakty i tam było takie coś jak twitter, facebook, google itp. Weszłem w facebook i zalogowałem się mimo że nie miałem kasy na telefonie ani dostępu do internetu. I da się przeglądać to co inni zrobili a także polubić to co wstawili lub napisali znajomi. Nie da się wylogować.

I mam teraz takie pytanie:

Czy to zabierze mi kase jak doładuję konto?

Czy przyjdzie mi jakiś rachunek skoro nie mam kasy na karcie?

A może to jest darmowe?

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie miałeś włączonego wifi w trakcie przeglądania aktualności w kontaktach (facebook) to zje ci kasę bo to po transmisji danych szło, a jeśli nie masz pakietu internetowego to płacisz za to. Jeśli korzystasz z wifi to jest to darmowe.

 

 

 

Sent from my Lumia 710 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Większość abonamentów ma jakiś pakiet danych, czasem mały ale jest. W PrePaid'ach się płaci. Jeśli nie "szalałeś" :) to nie powinno być źle. Zawsze może sprawdzić u operatora ile Ci "nabiło" do rachunku.

 

Opcja jest taka : wyłączyć transmisję lub jak ja Mam w Orange ustawić "lejek" - czyli po wyczerpaniu pakietu - nie płacimy tylko zmniejsza się nam prędkość.

Link to post
Share on other sites

Tzn oni nawet nie wiedzą gdzie mieszkam i jak się nazywam to nie przyjdzie mi rachunek. A i wyłączyłem transmisję danych i dalej to samo jest. Widzę to co ktoś wstawi na FB ale jak chcę przejść gdzieś dalej np. ktoś wrzucił coś z bestów to pisze że występują problemy techniczne ale to chodzi pewnie o to że nie mam kasy. Więc wydaje mi  się że ten facebook jest darmowy. I to nie jest taki facebook jak na kompie. Jest nieco inny. Nie można grac itd. Można polubić coś. Korzystam z sieci orange na karte. I przypominam, że system w moim telefonie to windows phone 8.

i mam jedno pytanko. Jak wyłączyłem transmisję danych to już nie mogę przeglądać internetu?? Muszę ją włączyć?


chcę jeszcze dodać że mogę przegladać facebooka przez aplikacje a nie przeglądarkę.

Edytowane przez PanRodak
Link to post
Share on other sites

Wiesz w ogóle co masz?

Kupiłeś kartę w kiosku czy salonie i sam doładowujesz czy płacisz abonament? Chyba to jest proste do określenia i wiesz czy obowiązuje Cię umowa czy nie. Jak to wyjaśnisz to dopiero będzie można Ci pomóc.

 

Link to post
Share on other sites

Opcja "lejka" dziła tak - obecnie mam 2 GB danych w abonamencie. Jak je wykożystam to nie płacę za dodatkowe dane - ale prędkość transmisji spada mi bardzo znacznie. Da się sprawdzić rozkład jazdy ale o video czy muzyce można zapomnieć.

 

PrePaid - czyli kupujemy kartę SIM i musimy doladowac ją. Jak nie doładujemy to nie rozmawiamy. W abonamencie rachunek nam się nabija i po miesiącu mamy "niespodziankę" - w PrePaid zaś przedpłacamy i możemy wygadać tyle ile mamy na koncie, tyle ile przedpłaciliśmy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...