Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

OC i5 750 manual a auto

i5 750 4ghz manual auto napięcia intel core i5 oc overclolck

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Xedom

Xedom
  • Amator

• 51 postów

Napisano 29 wrzesień 2013 - 07:27

Witam, chciałbym się spytać czy napięcia ustawione na auto mogą w jakiś sposób zaszkodzić procesorowi i5 750 na płycie głównej gb p55m-ud2? Nie mówię tu o vcore bo on podawany jest w cpu-z wynosi 1.328V dla 4.0 ghz w ilde i 1.28 do 1.344 V w stresie (auto). Co mnie zdziwiło gdyż do ustabilizowania ręcznego potrzebowałem 1.4 V vcore, 1.35 V VTT, 1.86V CPU PLL. Niestety nie znam reszty napięć w ustawieniach dla napięć auto i nie wiem czy da się je odczytać. Temperatury w stresie na oby dwóch ustawieniach są w porządku (na pierwszym max 69 stopni, na ręcznym ustabilizowaniu 73). Stres w programie IntelBurnTest, robiłem go akurat na tym bo mocniej mi nagrzewa proca nic occt. System chłodzenia to radiator z Fortisa HE a na nim 2x AAB Cooling Black Jet Fan 12, oraz dwa wentylatory 90 mm z tyłu i z przodu obudowy. Chciałbym spytać się jeszcze czy przekraczanie napięcia 1.4 V które intel wypisuje jako najwyższe bezpieczne dla tego procesora przyniesie jakieś negatywne efekty?

Przepraszam jeśli popełniłem jakieś błędy językowe oraz ortograficzne.

• 0

Intel Core i5 750 @ 4.0 Ghz 1.22V, Chłodzenie Cpu: Radiator: Silentium PC Fortis He1225 +2x AAB Cooling Jet Fan 12 7V, 2x2Gb + 4Gb 1528 mhz Dual(lol;D) RAM, HD 7850 @ 1050/1200

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: i5 750, 4ghz, manual, auto, napięcia, intel, core, i5, oc, overclolck

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych