Skocz do zawartości

Windows 7 64b - ciagle zwiechy


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Od kilkunastu dni mam problem w windowsem 7 64b ciagle lapie zwiechy. Pracuje normalnie na kompie i nagle np komp zastyga... nic nie mozna zrobic ... pomaga jedynie reset. Jakby tego bylo malo to od czasu do czasu robi sie jeszcze reset biosu... Ogolnie nie wiem juz co sprawdzac...

Sprawdzalem dyski - wszystkie sa ok (HD Tune)
Sprawdzalem miernikiem zasilacz i tez jest wydaje mi sie OK (robilem pomary przy pelnym stresie kompa i przy idle)
Robilem test pamieci RAM - MemTest OK
Zainstalowalem wszystkie update'y do windowsa
Robilem testy GPU i nic - wszystko ok
Robilem testy CPU i tez nic - wszystko ok
Sprawdzilem baterie na plycie czy przypadkiem nie pada - tez OK.
Wymienialem tasemke SATA na dysku systemowym i tez nie pomoglo.
Zainstalowalem sterowniki specjalnie pod ta plyte od producenta (chipset itd)


System jest zainstalowany na dysku samsunga SSD 830 (ma najnowszy firmware, wiec update nie potrzebny). W biosie mam ustawione AHCI dla dyskow SATA. System jest w miare swiezy. Instalowany 2 tygodnie temu.
Konfiguracja:
Plyta glowna ASUS -P7P55D.
CPU: i7 860
MEM: 2x2 Patriot Viper CL7
Dysk: (sys-> SSD Samsung 830, Samsung F3 1TB, Seagate 2T)



Ogolnie cala akcja zaczela sie po tym jak padl mi dysk systemowy seagate. Wiec wymienilem na dysk SSD. Po zainstalowaniu systemu okazalo sie, ze Bluescreeny zaczely sie pojawiac i restarty. Tak wiec sprawdzilem RAM i okazalo sie, ze jedna kosc byla walnieta. Wyciagnalem wadliwa kosc (w sumie dwie bo byly w parze) i oddalem do serwisu. Obecnie mam 4GB tylko na slocie 3 -4 (chodza w singlu). Zrobilem rowniez update biosu niby do najnowszej wersji (stara sobie skopiowalem).
Przez 2 dni wszystko bylo ok i nagle windows zaczal sie wieszac. Nie robi sam restartow tylko wisi caly czas. Trzeba go recznie restartowac.
Dzisiaj probowalem rowniez przywrocic sobie stary bios ten ktory zapisalem i dostaje info przy update'cie, ze BIOS jest starszy niz ta plyta glowna ... spoko tylko, ze wczesniej jakos tam byl zainstalowany ...

Jak macie jakies pomysly co to moze byc to bede wdzieczny. Na prawde mnie juz sie prawie skonczyly i zostal tylko jeden... Plyta glowna do wymiany

 

Pozdrawiam,

Kamil

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Hey,

Rozwiazalem problem. Chcialem ogolnie napisac co bylo problem w razie gdyby ktos mial podobny problem.
Dwa tygodnie szukania w koncu przyniosly jakies rezultaty :).
Moj zasilacz ma dosc ograniczona ilosc kabli zasilania SATA. Tak wiec musialem kupic przejsciowke z MOLEX'a na SATA.
Niestety one nie sa jakos rewelacyjnie wykonany. Przy wciskaniu adaptera na wtyczke masa zostala w tej wtyczce wypchnieta do tylu, tak ze tylko zwierala. To powodowalo mikro przepiecia na magistrali i zawieszalo calego kompa heh.
Po poprawnym podpieciu adaptera wszystko dziala :).

Dzieki za sugestie :)
Pozdrawiam,
Kamil

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...