Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Mam poważny problem z moim dyskiem - WD 10ears, 1TB sata II, 64mb cache.

 

Mianowicie wczoraj wszystko działało i było ok, po powrocie do komputera wyświetlał się napis "reboot and select proper boot device or inster boot media...".

Odłączyłem dysk zewnętrzny, sprawdziłem konfigurację biosa.

 

Mój dysk był wykryty, ale najwyraźniej czysty.

Podpiąłem go do laptopa - został wykryty, windows widzi obszar nieprzydzielony (931gb. - pierwotnie były 2 partycje).

 

Program GetDataBack, których chodzi od wczoraj wieczora (około 12godzin) - jest przy 2 700 000 sektorze z 1 9xx xxx xxx...

więc jest to 0,1%... Cały czas sypie błędem 23. Związanym błędem odczytu..

 

Ktoś ma pomysł jak uratować dane? Główne rzeczy na których mi zależy ważą ledwie parę MB.. Tylko jak je wydobyć. 

 

P.S. nie mam bladego pojęcia co i jak mu się stało. Ma niecałe 3 lata. Nie był rzucany / noszony... Styki ok.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

http://www.krollontrack.pl/ ;) ale nie wiem czy ci się to będzie opłacać

 

a btw, dysk pracuje normalnie? żadnych stuków, mogłeś go najpierw sprawdzić HDtune, masz może screeny z jego SMARTa?

z tego co rozumiem to komputer sobie pracował zostawiłeś go na jakiś czas, a po powrocie zobaczyłeś tylko napis o braku systemu?

Link to post
Share on other sites

http://www.krollontrack.pl/ ;) ale nie wiem czy ci się to będzie opłacać

 

a btw, dysk pracuje normalnie? żadnych stuków, mogłeś go najpierw sprawdzić HDtune, masz może screeny z jego SMARTa?

z tego co rozumiem to komputer sobie pracował zostawiłeś go na jakiś czas, a po powrocie zobaczyłeś tylko napis o braku systemu?

 

Próbowałem tego programu - nie wykrywa dysku. Widzi tylko dysk główny laptopa.

 

Dysk był unable to smart test..

 

Działa bez zarzutu. Cicho, chłody, nie stukocze, kreci się.

 

Tak - komputer chodził w odlanym windowsem i pewnie przeglądarką, a po powrocie było info o braku danych rozruchowych (z biosa).

 

Windows wykrywa dysk jako obszar nieprzydzielony. Narazie próbuje odzyskać dane - w tym stanie. Dam mu jeszcze 24h, jeśli nie znajdzie się szybszy program.. (mam nadzieję, że przeskoczy w końcu obszar z błędami i pójdzie szybciej.. - zwykle tak bywało, ale nigdy nie trwało to ponad 3h - ofc inne dyski).

 

Rozważam, czy później nie puścić mu szybkiego formata i jeszcze raz spróbować program od odzysku danych - Może łatwiej im będzie go czytać. A jeśli nie nadpiszę, to chyba z danymi nie będzie dużo gorzej..

 

Żałoba trwa...

Link to post
Share on other sites

a jesteś pewien że pod twoją nieobecność nikt go nie "skopał" nawet i przez przypadek?

teoretycznie każde dane da się odzyskać i po formacie chyba że ktoś puści gutmanna ;)

 

Nikt go nie ruszał.. Zewnętrznie też brak jakichkolwiek śladów. A zachowanie jakby był fizycznie wewnątrz uszkodzony.

 

Skanowanie wstępne - wykrywanie plików.. 0,2%.. W tym tempie = rok.

 

Myślicie, że szybki format przyspieszy sprawę?

 

P.S. znalazłem taki artykuł: http://construweb.net/get-data-back-error-23.php

Może warto spróbować?

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

raczej nikt ci nie powie bo nie weźmie za to odpowiedzialności ;P

Mówisz o artykule czy formacie?^^

Żadnych pomysłów, jak odzyskać dane na szybko (coś szybszego) i w domowych warunkach?

 

Ktoś ma pomysł jak to się mogło stać?

 

I co generalnie jest z dyskiem?

 

Błąd sugeruje uszkodzenie.. fizyczne.. Trochę dziwne..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...