Skocz do zawartości

Przesiadka z 7 na Windows 8.


Recommended Posts

jak nie masz na co kasy wydawać :]

generalnie win8 jest szybszy i mnie pamięciożerny od 7mki więc jakiś przyrost wydajności będzie, ale skoro nie robisz nic takiego na kompie, ani nie grasz więc wydaje mi się to bezcelowe

Edytowane przez makabrax
Link to post
Share on other sites

A chce Ci się uczyć nowego systemu i na początku wściekać na kafelki? Pamiętaj, cały czas obowiązuje dekalog, dlaczego samochody są tak drogie, a komputery tak tanie Made In GM  - jeden z lepszych punktów brzmi "Gdyby samochody były jak komputery, kupując nowy wóz trzeba byłoby od nowa robić prawo jazdy". Win 7 tez ma DX11, wymiana nie ma sensu. Prawdę powiedziawszy, już XP miało wszystko, co trzeba.

Link to post
Share on other sites

Ten wyżej bredzi, nie ma nic do nauki i kafelki są przyjemne :) 
No dobra, każdy ma swoje zdanie i to rozumiem :)
Według mnie jeśli masz czas i pieniądze to nie widzę przeszkód aby się przesiąść, wszystkie sprzęty, gry i programy będą działać, możesz nawet zauważyć lekki wzrost wydajności. 

Link to post
Share on other sites

Musiałbyś napisać co chciałbyś zyskać po tej przesiadce. Chwilową walkę z nudą? W Twoim przypadku chyba tylko to zyskasz. Wydasz trochę kasy, poświęcisz ileś czasu na instalację wszystkiego od nowa i możliwe, że pocieszysz się trochę nowym metro ui. Ale kto wie czy po miesiącu nie zacznie Ci przeszkadać. Największą przyjemność zrobisz MS bo tak naprawdę W8 to system na tablet, a dla użytkownika desktop pc 1 krok do przodu i 3 wstecz.

Link to post
Share on other sites

Ja też wmawiałem sobie że nie musze przesiadać się z 7, i cały czas użytkuje ten system, ale myśle że jak wyjdzie 8.1 to chyba się przeniosę na niego. Po dodaniu do 8.1 aplikacji "Start8" od Stardocka, wraca standardowe menu start i w zasadzie na metro chyba tylko będe musiał patrzeć przy starcie Windowsa, ale mogę się mylić.

Link to post
Share on other sites

Windows 8 po instalacji Start8 albo Classic Shell jest świetny, ale przesiadanie się z Windows 7 jest moim zdaniem marnowaniem pieniędzy. Jeśli nie piszesz aplikacji na Windows Phone albo do Windows Store, jedyne co zyskasz to ładniejszy interfejs i ewentualnie trochę szybsze uruchamianie systemu.

Link to post
Share on other sites

Ja też wmawiałem sobie że nie musze przesiadać się z 7, i cały czas użytkuje ten system, ale myśle że jak wyjdzie 8.1 to chyba się przeniosę na niego. Po dodaniu do 8.1 aplikacji "Start8" od Stardocka, wraca standardowe menu start i w zasadzie na metro chyba tylko będe musiał patrzeć przy starcie Windowsa, ale mogę się mylić.

 

Ma być odwrotnie, nie będzie menu start ale za to przy starcie windowsa nie bedziesz musial patrzec na metro ui :P Zreszta co w nim takiego robisz ze tak ci przeszkadza? Bo nie rozumiem hejtu na to

Link to post
Share on other sites

Wiesz wszystko zależy od sprzętu... bo Win8 miał działać ponoć "o wiele szybciej" na wysławianych i polecanych FXach ;) Najśmieszniejsze że u mnie wszystko działa lepiej i szybciej niż na i7 920 @ 4.2GHz gdzie mam obecnie procka na 3.7GHz + 1.025 a tylko w LinX czy IntelBurnTest dochodzi do 1.1V.  :)

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Także GTA4 ma problemy z Win8. Przynajmniej ten ze Steamu. Nie można pograć. 

Fakt, Win8 ładuje się w kilkanaście sekund (przynajmniej u mnie) ale jest to system wyraźnie dla ekranów dotykowych i czasami dostaję szału jak czegoś szukam... Zastanawiam się nad powrotem do Win7 

Edytowane przez pawel8209
Link to post
Share on other sites

Także GTA4 ma problemy z Win8. Przynajmniej ten ze Steamu. Nie można pograć. 

Fakt, Win8 ładuje się w kilkanaście sekund (przynajmniej u mnie) ale jest to system wyraźnie dla ekranów dotykowych i czasami dostaję szału jak czegoś szukam... Zastanawiam się nad powrotem do Win7 

U mnie GTA4 i EFLC działa bez problemów :) Chyba chodzi ci o problemy z windows live, z tym to i na win7 są problemy. Czego ty szukasz w tym metro ui, że aż szału dostajesz? 

Link to post
Share on other sites

No nie mów, że przewijasz ekran aby wyszukać ikonę  :o Zacznij wpisywać nazwę, zobaczysz magię.

Do działania gta4 potrzebne jest windows live :) Totalnie to skopali. 

No tak robiłem, ale teraz już zrobiłem sobie porządek w postaci folderów na pulpicie :D  czyli jakbym wrócił do Xp/7. 

Co do GTA4, to faktycznie, dali ciała po całości. Chociaż ciekawa sytuacja jest też z Heroes VI. Mam to jednocześnie na Steam i Uplay.

Link to post
Share on other sites

 

 

No tak robiłem, ale teraz już zrobiłem sobie porządek w postaci folderów na pulpicie  czyli jakbym wrócił do Xp/7. 

Chyba XP :> Od czasów Visty nie przejmuję się zbytnio gdzie leżą skróty do różnych rzeczy, bo zawsze można je niemal bezmyślnie odpalić paroma uderzeniami w klawisze. Dlatego z ósemką nie miałem żadnych problemów, bo w gruncie rzeczy działa identycznie (tylko teraz "Menu Start" zajmuje cały ekran :/ ).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...