Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam problem gdyż zakupiłem nową kartę graficzną a dokładnie GIGABYTE GeForce GTX 560Ti 1024MB i przy graniu w gry po czasie około 30 minut mój komputer się wyłącza i odrazu włącza a przed tym jeszcze zaczyna dziwnie pachnieć zagrzanym plastikiem czy coś, w środku jest wsszystko jak należy nic nie napuchło ani nic. Podejrzewam ,że przyczyną tego jest stary zasilacz 500W, który jest chyba nawet bezmarkowy. Chciałbym was zapytać jaki zasilacz do ceny 250 zł polecacie do takiego zestawu:

Płyta Główna: Gigabyte GA-78LMT-S2P
Procesor: AMD FX-6100
Karta Graficzna: GIGABYTE GeForce GTX 560Ti 1024MB
Ram:8gb geil dragon ram ddr3 1600MHz
Dysk: Samsung HD 153WI

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz całkiem rozsądnym wyborem byłby Deus M1 550 za wskazaną wyżej cenę. Możesz kupić ten zasilacz jeśli zależy ci na modularnej konstrukcji-jeśli na molarności ci nie zależy zbytnio-zgadzam się z użytkownikiem powyżej XFX Core to rzeczywiście bardzo dobra konstrukcja.Wiem bo sam ten zasilacz posiadam.Nie narzekam : )

Link to post
Share on other sites

Ale jest z Ciebie leń autorze. Napisałeś na konkurencyjnym forum i przekopiowałeś z niego ten sam tekst, co widać po jego tle  :>

 

To nie jest wina karty, to zasilacz przez słabą moc na linii 12V nie wyrabia!

 

Zasilacz do wymiany. Deus M1 wcale nie jest polecany, to chiński szajs. Ludzie, ile można?! W co drugim temacie każdy odradza tego zasilacza a Wy swoje.

 

Przepraszam. Nie widziałem budżetu:

 

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

 

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

 

 

Obydwa zasilacze to jedne z lepszych modeli w tym przedziale cenowym. Jeśli nie chcesz modularnego to bierz XFX bez zastanowienia.

Edytowane przez Klikacz
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz całkiem rozsądnym wyborem byłby Deus M1 550 za wskazaną wyżej cenę. 

Rozbieg i z barana w ścianę...

 

Dajcie już sobie spokój z tym Deusem, w sumie Klikacz nadszarpnął temat ale ja wyjaśnię. Deus to tzw. produkt loteria, z C-klasowej fabryki SAMA, gdzie trafić można naprawdę niezłą sztukę i trafić można padło (w obrębie teoretycznie tego samego modelu). Po co więc narażać autora tematu na udział w loterii i ewentualne nieprzyjemności, jeśli od razu wybrać może sprawdzony i pewny produkt. 

 

Za ~250zł nic rozsądniejszego niż XFX Core nie widzę, jak modularny to SmartSE... i tyle. 

Link to post
Share on other sites

@ UP

A to Ty nadal nie wiesz, że wadliwe sztuki zasilaczy zdarzają się nawet najlepszym renomowanym markom? Ostatni przykład to Seasonic...Pomijam fakt, że Twoja opinia nadal nie została przez Ciebie poparta żadnym własnym testem a ciągle tylko kpisz z ludzi, którzy znają się na zasilaczach lepiej i ode mnie i od Ciebie (vide np. Rafał). Przedstaw zatem w końcu swoje publikacje zamiast ciągle się tylko naśmiewać z ludzi z większą wiedzą...

Link to post
Share on other sites

Do kwoty 250zł(twój limit 230) spokojnie kupisz dobry nawet modularny zasilacz porządnej firmy typu. XFX, OCZ, Thermaltake. Ja proponuje coś takiego

 http://www.saturion.pl/product/144476/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Thermaltake_Smart_550W_80_Bronze_Modular.html

lub http://www.saturion.pl/product/120162/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/XFX_Core_550W_120mm_80_SLI_PSU.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ UP

A to Ty nadal nie wiesz, że wadliwe sztuki zasilaczy zdarzają się nawet najlepszym renomowanym markom? Ostatni przykład to Seasonic...Pomijam fakt, że Twoja opinia nadal nie została przez Ciebie poparta żadnym własnym testem a ciągle tylko kpisz z ludzi, którzy znają się na zasilaczach lepiej i ode mnie i od Ciebie (vide np. Rafał). Przedstaw zatem w końcu swoje publikacje zamiast ciągle się tylko naśmiewać z ludzi z większą wiedzą...

Sęk w tym że o problemach np. z XFX Core słyszy się jednak dużo mniej niż o problemach  z Deusem. Wiem, wiem... że zaraz zacznie się typowe gadanie, że "nie doszły do was takie słuchy" ale jednak Seasonic jest bardziej renomowanym i pewnym producentem niż SAMA. Do tego nie bez kozery XFX czy TT nie boją się udzielić na swój zasilacz dłuższych gwarancji, co moim zdaniem w przypadku PSU, które jest zakupem na długi okres czasu jest ogromną zaletą. 

Link to post
Share on other sites

Popularność = zwiększenie ilości wątków o zasilaczach. Naprawdę nie pamiętasz, że kilka lat temu Corsair miał całe wadliwe partie zasilaczy? A teraz co? I tak zasilacze tej marki są polecane :P Wybacz więc ale Twoja wiedza na temat rynku IT jest zbyt "okrojona", żeby była wiarygodna :P

Link to post
Share on other sites

Heh... Corsair na najtańsze serie daje 3 lata gwarancji, na droższe modele 5 albo 8 lat... i to niestety mówi samo za siebie. Wadliwe serie się zdarzają (normalka), natomiast Deus to inna historia... to po prostu zasilacz stworzony pod kątem uzyskania jak najtańszej produkcji. Począwszy od wątpliwego wentylatora, przez kondensatory, na jakości lutowania kończąc.

 

Nigdy nie widziałem przed Deusem zasilacza za ponad 200zł, który ma PCB po prostu "zalane" spoiwem lutowniczym...

Link to post
Share on other sites

O nie, nie, nie...Z Deusam jest dokładnie taka sama historia jak z zasilaczami Corsair i nie odwracaj proszę kota ogonem :P Co z tego, że wtedy było 36 miesięcy na te zasilacze Corsair skoro całe partie wracały nawet bez sprzedaży klientom? Cale partie sam sprawdzałem i pamiętam, że odsyłaliśmy to do KTR bo piszczały, ćwierkały albo wydawały jeszcze inne dźwięki. Jak nie wierzysz, to popytaj ludzi z KTR :P (oczywiście tych, którzy pracują tam dłużej jak 3 lata)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...