Skocz do zawartości

Prosba o sprawdzenie zestawu 2200/2400 zł


Recommended Posts

Wita m was serdecznie pisze z prosba sprawdzenia zestawow komputerowych tzn. gotowce z allegro . Tak wiem co sądzicie o kupowaniu komputera z allegro , ale przeciez to nie zadne no name , 100 procent pozytyw wiec hmm tak moze cena troche wieksza i wyszło by mi taniej np. na morele.net ale nie chodzi tu o cene , moge przepłacic to 200 zł chodzi o to zeby ktos ocenił czy sprzęt jest dobry i czy nie bede musał w miego inwestowac po 6 miesiacach uzytkowania . Tak wiec napiszcie co myslicie o tym sprzecie bo na moje oko jest super ale moze sie myle zalezy mi na czasie bo mam zamiar jutro zamawiac tak wiec z gory dziekuje za szybkie odpowiedzi ;) oto linki do aukcji allegro : http://allegro.pl/pcs-advanced-i5-4x3-6ghz-8gb-gtx-660-2gb-1tb-i3518053085.html

Link do drugiego zestawu niechce mi sie wkleic ( problemy bo pisze z fona ) . Wiec jesli ktos chce bardzo pomoc prosze wpisac na allegro GAMER PRO Intel Core wyskoczy 8 propozycji , mi chodzi o tą za 2149 zł . Dziekuje :)

Link to post
Share on other sites

Proponuję dokładnie przeczytać poradnik na http://stopgotowcom.pl/wprowadzenie/, albo jeśli jesteś leniem to tylko wnioski z 10 punktu tego poradnika (tam znajdziesz ciekawe argumenty przeciw gotowcom). Co do zestawu, wystarczy spojrzeć na ten wyrób zasilaczopodobny i wszystko jasne. Chyba że dla Ciebie 2400 zł to nie problem i ewentualnie możesz kupić kolejny sprzęt to wtedy śmiało bierz tego gotowca.

Link to post
Share on other sites

Pisali to chyba zanim im się ten zasilacz sfajczył uszkadzając reszte PC. Niestety, jakieś 7 lat temu przekonałem się na własnej skórze o tym.

 

Zresztą przyjrzyj się dokładnie obrazkom RAMU i karty grafiki na aukcji. Za każdym razem są inne. Oczywiście duże grafiki pokazują jaki to ten sprzęt jest super i w ogóle, a konkretów o nim nie masz żadnych.

Edytowane przez rymster
Link to post
Share on other sites

"Superwydajny chipset B75 sprawdzony socket INTELA 1155. Wysokiej jakości platforma DDR3 z możliwością łatwego przetaktowywania."

 

Od kiedy to chipset jest wydajny, o jakim przetaktowaniu tutaj mówimy ? .......... ściema !

 

"Pamięci z nawyższej półki High-Endowych Producentów. Częstotliwość 1600MHz zapewnia najwyższe osiągi."

 

Dla nich każdy producent to High-End. 1600 MHz zapewnia identyczne osiągi przy Ivy co 1333 MHz, dlaczego ? bo Ivy obsługuje pamięci do 1333 MHz

 

"GeForce GTX 660 2048MB DDR5 DVI-D/DVI/mHDMI/Dispay Port"

 

Jakiego producenta, z jakim układem chłodzenia ? 

 

"Tylko najwięksi producenci dysków twardych, Seagte, WD Caviar, Hitachi"

 

Uwierz mi że trafisz na Hitachi 

 

"8-kanałowa karta dźwiękowa (zintegrowana) Ciesz się dźwiękiem przestrzennym 5.1 lub 7.1"

 

Kłamstwo ! Nie pocieszysz się dźwiękiem 5.1 czy 7.1 bo płyta nie posiada odpowiednich wyjść na takie głośniki

 

600 WATT MODECOM SILENT PFC "

 

600W to może ma i on na naklejce, szjas

 

"Obudowa została wykonana z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu konstrukcja jest stabilna i mocna. Duży przycisk power w górnej części obudowy pozwala na spokojne włączanie komputera bez potrzeby schylania się na sam dół."

 

Hehehe .... hahaha ..... duży przycisk power, już wiem skąd to jest takie popularne. A tak naprawdę to obudowa najniższych lotów, gorąco, bardzo słabo wentylowania, bez filtrów .. szkoda gadać. 

 

"2 375 zł"

 

Bez komentarza, w ogóle takie zestawy zawsze na allegro są mocno przepłacone. Niestety allegro ma bardzo dużą prowizję na sprzedaż komputerów, do tego dochodzi prowizja sklepu i przepłacasz dwukrotnie. 

 

LG GH24NSB0 SATA (black)

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix

XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

MSI GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5 192bit (1072/6008)

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza)

 

2375 zł +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

Wydajnościowo praktycznie taki sam zestaw. Płyta z chłodzoną sekcją zasilania z możliwością OC CPU pod 4.0 GHz. Dodatkowo w miarę przyzwoita obudowa z filtrami oraz wentylatorami w zestawie. Porządny markowy, dobry elektrycznie zasilacz z 408W na +12V

 

Ewentualnie dopłać sobie do Crucial 8GB 1333MHz CL9 Spectek

 

Zasilacz może też zmienić na modularny, odpinane kable  - Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

 

Płyta wymaga aktualizacji BIOSU, jednak zamawiając w esc.pl zrobią Ci to za free podczas montażu. Do OC pod 4.0 GHz warto zakupić jakiś cooler typu Xigmatek Gaia SD1283 Oczywiście możesz go zakupić za jakiś jak zdecydujesz się na OC, obudowa posiada możliwość montażu coolera bez konieczności wyciągania mobo z obudowy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...