Skocz do zawartości

Maksymalne temperatury Radeon 6990


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Chciałem zwrócić się z pytaniem jak w tytule,

 

jakie temperatury maksymalne przewidywane są dla tego modelu karty graficznej ?

 

Na stronie producenta bądź Asus ciężko szukać takich informacji.

 

Ostatnimi czasy zarzuciłem coś cięższego do przełknięcia, a wentylatory ustawione były na 30% i karta

 

sięgnęła ponad 100-110 stopni Celsjusza.

 

Pytanie brzmi,czy mogło się to odbić na GPU w jakimś stopniu, wprawdzie nie wyskoczyły żadne artefakty,

 

ani nie zauważyłem spadku wydajności, ale kto pyta nie błądzi.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

GPU na 99,9% się nie uszkodziły, ale przez długotrwałe katowanie ich w takich temperaturach mogą się uszkodzić, myślę że nie powinieneś zbytnio przekraczać 80 stopni. Kiedyś "rżnąłem" bodaj. gf 7800gtx przez ok. godzinę przy 140 stopniach na podniesionym napięciu i taktowaniu, sypał artefaktami i działa do dziś.

Edytowane przez filo301
Link to post
Share on other sites

Długotrwałe raczej nigdy nie było,a jeżeli było już coś zarzucone,to śmigał wentylator na dużo wyższych obrotach.


Kiedyś "rżnąłem" bodaj. gf 7800gtx przez ok. godzinę przy 140 stopniach na podniesionym napięciu i taktowaniu, sypał artefaktami i działa do dziś.

 

 

No u mnie takich sytuacji nie było, jeszcze ani razu nie sypnął niczym, jedyne co ostatnio się stało, to podczas burzy, kiedy to 

 

komputer wyłączył się awaryjnie (prawdopodobnie zabezpieczenie zasilacza) i zrestartował, miałem taki przypadek, że sterownik

 

wywalało i odzyskiwał później sprawność, po aktualizacji do najnowszych na razie nic się nie dzieje ...

 

Karta nie była przetaktowywana, ani podkręcana ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...