Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Maksymalne temperatury Radeon 6990

temp radeon 6990

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarcDGZ

MarcDGZ
  • Bywalec

• 106 postów

Napisano 20 wrzesień 2013 - 21:13

Witam serdecznie,

Chciałem zwrócić się z pytaniem jak w tytule,

jakie temperatury maksymalne przewidywane są dla tego modelu karty graficznej ?

Na stronie producenta bądź Asus ciężko szukać takich informacji.

Ostatnimi czasy zarzuciłem coś cięższego do przełknięcia, a wentylatory ustawione były na 30% i karta

sięgnęła ponad 100-110 stopni Celsjusza.

Pytanie brzmi,czy mogło się to odbić na GPU w jakimś stopniu, wprawdzie nie wyskoczyły żadne artefakty,

ani nie zauważyłem spadku wydajności, ale kto pyta nie błądzi.

Pozdrawiam

• 0

#2 filo301

filo301
  • Nałogowiec

• 1516 postów
  • Miejscowość:Olkusz

Napisano 20 wrzesień 2013 - 22:16

GPU na 99,9% się nie uszkodziły, ale przez długotrwałe katowanie ich w takich temperaturach mogą się uszkodzić, myślę że nie powinieneś zbytnio przekraczać 80 stopni. Kiedyś "rżnąłem" bodaj. gf 7800gtx przez ok. godzinę przy 140 stopniach na podniesionym napięciu i taktowaniu, sypał artefaktami i działa do dziś.

Użytkownik filo301 edytował ten post 21 wrzesień 2013 - 00:04

• 0

#3 MarcDGZ

MarcDGZ
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 106 postów

Napisano 21 wrzesień 2013 - 13:58

Długotrwałe raczej nigdy nie było,a jeżeli było już coś zarzucone,to śmigał wentylator na dużo wyższych obrotach.

Kiedyś "rżnąłem" bodaj. gf 7800gtx przez ok. godzinę przy 140 stopniach na podniesionym napięciu i taktowaniu, sypał artefaktami i działa do dziś.

No u mnie takich sytuacji nie było, jeszcze ani razu nie sypnął niczym, jedyne co ostatnio się stało, to podczas burzy, kiedy to 

komputer wyłączył się awaryjnie (prawdopodobnie zabezpieczenie zasilacza) i zrestartował, miałem taki przypadek, że sterownik

wywalało i odzyskiwał później sprawność, po aktualizacji do najnowszych na razie nic się nie dzieje ...

Karta nie była przetaktowywana, ani podkręcana ;)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: temp, radeon, 6990

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych